Wiadomości | 17.05.23

Rimac Nevera bije 23 rekordy wydajności w ciągu jednego dnia

Bądź świadkiem tworzenia się historii, gdy producent hipersamochodów z siedzibą na przedmieściach Zagrzebia w Chorwacji bije rekordy w tym monumentalne wyzwanie 0-400-0 km/h.

Powszechnie uważany za ostateczny test osiągów hipersamochodu na prostej, rekord 0-400-0 km/h jest sprawdzianem przyspieszenia, aerodynamiki, prędkości maksymalnej i siły hamowania. A teraz Nevera jest niekwestionowanym mistrzem hipersamochodów, z nowym rekordem czasu 29,93 sekundy – o ponad sekundę szybciej niż poprzedni posiadacz.


Na torze testowym w Niemczech Nevera ustanowiła w sumie 23 niezależnie zweryfikowane rekordy prędkości i – oprócz niedawnego tytułu największej prędkości maksymalnej seryjnego samochodu elektrycznego – Nevera posiada teraz tytuł pod względem większości rekordów osiągów pobitych w jednym dniu. Bez wysiłku pobił istniejące testy porównawcze, działając raz za razem na pełnych obrotach bez ani jednego problemu z niezawodnością ani znaczącej utraty wydajności.


Rekordy zostały pobite w zakładzie Automotive Testing Papenburg (ATP) w Niemczech na 4-kilometrowych prostych i niezależnie zweryfikowane przez Dewesoft i RaceLogic. Obaj zewnętrzni weryfikatorzy mieli na miejscu zespoły, które wspierały działania związane z biciem rekordów i zapewniały, że ich sprzęt jest w idealnym stanie. Podczas swojego rekordowego dnia Nevera przewyższyła nawet swoje oficjalne specyfikacje, rejestrując przyspieszenie od 0 do 100 km na godzinę w 1,74 sekundy (w porównaniu z 1,85 sekundy). Wszystkie rekordy przyspieszenia zostały osiągnięte przy standardowym rozbiegu i wyposażonym w dopuszczone do ruchu drogowego opony Michelin Cup 2 R na nieprzygotowanym asfalcie.


>>> Pełna lista osiągniętych rekordów ( 40 sekunda filmu).

 Alfa Romeo 33 Stradale, powrót legendy
Premiery | 30.08.23

Alfa Romeo 33 Stradale, powrót legendy

Po ponad 50 latach Alfa Romeo powraca do świata samochodów „fuoriserie” (budowanych na zamówienie) z limitowaną serią 33 sprzedanych już egzemplarzy.

Lamborghini Huracan STO
Super Cars | 22.09.21

Lamborghini Huracan STO "cofango"

Termin ten jest hybrydą włoskich słów oznaczających "cofano" (maska) i "parafango" (błotnik) i odnosi się do jednego elementu samochodu, który zawiera te dwa obszary.

Pierwszy w historii Ford Mustang GTD, dopuszczony do ruchu ulicznego samochód wyczynowy
Tuning | 29.08.23

Pierwszy w historii Ford Mustang GTD, dopuszczony do ruchu ulicznego samochód wyczynowy

Najbardziej zaawansowany Mustang w historii gotowy do rywalizacji z samochodami o najlepszych osiągach na świecie, limitowana edycja zaprojektowana równolegle z samochodem wyścigowym Mustang GT3.