Wiadomości | 17.05.23

Rimac Nevera bije 23 rekordy wydajności w ciągu jednego dnia

Bądź świadkiem tworzenia się historii, gdy producent hipersamochodów z siedzibą na przedmieściach Zagrzebia w Chorwacji bije rekordy w tym monumentalne wyzwanie 0-400-0 km/h.

Powszechnie uważany za ostateczny test osiągów hipersamochodu na prostej, rekord 0-400-0 km/h jest sprawdzianem przyspieszenia, aerodynamiki, prędkości maksymalnej i siły hamowania. A teraz Nevera jest niekwestionowanym mistrzem hipersamochodów, z nowym rekordem czasu 29,93 sekundy – o ponad sekundę szybciej niż poprzedni posiadacz.


Na torze testowym w Niemczech Nevera ustanowiła w sumie 23 niezależnie zweryfikowane rekordy prędkości i – oprócz niedawnego tytułu największej prędkości maksymalnej seryjnego samochodu elektrycznego – Nevera posiada teraz tytuł pod względem większości rekordów osiągów pobitych w jednym dniu. Bez wysiłku pobił istniejące testy porównawcze, działając raz za razem na pełnych obrotach bez ani jednego problemu z niezawodnością ani znaczącej utraty wydajności.


Rekordy zostały pobite w zakładzie Automotive Testing Papenburg (ATP) w Niemczech na 4-kilometrowych prostych i niezależnie zweryfikowane przez Dewesoft i RaceLogic. Obaj zewnętrzni weryfikatorzy mieli na miejscu zespoły, które wspierały działania związane z biciem rekordów i zapewniały, że ich sprzęt jest w idealnym stanie. Podczas swojego rekordowego dnia Nevera przewyższyła nawet swoje oficjalne specyfikacje, rejestrując przyspieszenie od 0 do 100 km na godzinę w 1,74 sekundy (w porównaniu z 1,85 sekundy). Wszystkie rekordy przyspieszenia zostały osiągnięte przy standardowym rozbiegu i wyposażonym w dopuszczone do ruchu drogowego opony Michelin Cup 2 R na nieprzygotowanym asfalcie.


>>> Pełna lista osiągniętych rekordów ( 40 sekunda filmu).

 Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider
Wiadomości | 26.03.20

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider

Dwudziestu studentów Akademii ŠKODY stanęło przed ambitnym zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model SCALA, który studenci zademonstrują w wersji Spider.

Mach-E Grawitacja
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Grawitacja

Czy jest wystarczająco potężny?

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji
Wiadomości | 24.04.20

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Hyundai stawia na odważną stylistykę. Elegancki Hyundai Prophecy oraz concept 45 EV trafią do seryjnej produkcji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowy crossover wzorowany na studyjnym Hyundaiu 45 EV. Rok później dołączy do niego Hyundai Prophecy następca Ioniqa.