Wiadomości | 17.05.23

Rimac Nevera bije 23 rekordy wydajności w ciągu jednego dnia

Bądź świadkiem tworzenia się historii, gdy producent hipersamochodów z siedzibą na przedmieściach Zagrzebia w Chorwacji bije rekordy w tym monumentalne wyzwanie 0-400-0 km/h.

Powszechnie uważany za ostateczny test osiągów hipersamochodu na prostej, rekord 0-400-0 km/h jest sprawdzianem przyspieszenia, aerodynamiki, prędkości maksymalnej i siły hamowania. A teraz Nevera jest niekwestionowanym mistrzem hipersamochodów, z nowym rekordem czasu 29,93 sekundy – o ponad sekundę szybciej niż poprzedni posiadacz.


Na torze testowym w Niemczech Nevera ustanowiła w sumie 23 niezależnie zweryfikowane rekordy prędkości i – oprócz niedawnego tytułu największej prędkości maksymalnej seryjnego samochodu elektrycznego – Nevera posiada teraz tytuł pod względem większości rekordów osiągów pobitych w jednym dniu. Bez wysiłku pobił istniejące testy porównawcze, działając raz za razem na pełnych obrotach bez ani jednego problemu z niezawodnością ani znaczącej utraty wydajności.


Rekordy zostały pobite w zakładzie Automotive Testing Papenburg (ATP) w Niemczech na 4-kilometrowych prostych i niezależnie zweryfikowane przez Dewesoft i RaceLogic. Obaj zewnętrzni weryfikatorzy mieli na miejscu zespoły, które wspierały działania związane z biciem rekordów i zapewniały, że ich sprzęt jest w idealnym stanie. Podczas swojego rekordowego dnia Nevera przewyższyła nawet swoje oficjalne specyfikacje, rejestrując przyspieszenie od 0 do 100 km na godzinę w 1,74 sekundy (w porównaniu z 1,85 sekundy). Wszystkie rekordy przyspieszenia zostały osiągnięte przy standardowym rozbiegu i wyposażonym w dopuszczone do ruchu drogowego opony Michelin Cup 2 R na nieprzygotowanym asfalcie.


>>> Pełna lista osiągniętych rekordów ( 40 sekunda filmu).

 Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars
Concept Cars | 01.07.21

Volvo Concept Recharge elektryczna przyszłość Volvo Cars

Elektryfikacja to coś więcej niż tylko zmiana układu napędowego. Można wiele o tym mówić lub pokazać samochód koncepcyjny.

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki
Elektryczne | 26.06.20

Chiński Baojun wprowadził na rynek chiński swoje dwa nowe elektryki

Baojun wprowadził wczoraj pojazdy elektryczne E300 i E300 Plus w sześciu wariantach cenowych, które mają zasięg 305 kilometrów.

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii
Premiery | 03.07.20

Wirtualna premiera całej rodziny nowej Skody Octavii

Skoda Octavia to jedna z najbardziej udanych seria modeli na świecie, produkująca rocznie około 400 000 sztuk samochodów. Nowa OCTAVIA posiada kilka rodzajów jednostek napędowych i jest dostępna jako benzyna, na olej napędowy, CNG oraz z dwiema technologiami hybrydowymi.