Wiadomości | 19.09.23

Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Rimac Katowice inauguruje w tym tygodniu serię prywatnych wydarzeń i jazd testowych zarówno w Katowicach, jak i w Warszawie.


Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Międzynarodowy roadshow Rimac Automobili przybywa do Polski z hipersamochodem Nevera, który w tym tygodniu będzie miał swoją polską premierę. W ramach zaangażowania firmy na rzecz europejskiej bazy fanów hiperwydajności, we współpracy z polską Grupą Pietrzak powstaje Rimac Katowice.

 

Pion high performance i premium Grupy Pietrzak skoncentruje się na ugruntowaniu marki Rimac i przyspieszeniu jej rozwoju na polskim rynku, dodatkowo poszerzając globalną sieć klientów i partnerów firmy.

 

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Grupą Pietrzak i założeniem Rimac Katowice w celu rozszerzenia naszego zasięgu w Europie Wschodniej i Środkowej. Grupa Pietrzak podziela naszą pasję do innowacji i wydajności. Ugruntowanie naszej obecności w kluczowych miastach, takich jak Katowice – które mają najbardziej zaludnione miasta miejskie obszarze w całej Europie – a stolica, Warszawa, jest kluczem do strategii ekspansji i wzrostu Rimac.” HENDRIK MALINOWSKI, BUGATTI RIMAC DYREKTOR HANDLOWY


„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dodać firmę Rimac do portfolio Grupy Pietrzak. Szczyt wydajności i najnowocześniejszy hipersamochód pojawiający się pod szyldem Rimac Katowice to przywilej i wspaniały dodatek do naszej działalności i sieci”. JAKUB PIETRZAK, WŁAŚCICIEL I ZARZĄD, RIMAC KATOWICE

 

Rimac Nevera to najlepszy hipersamochód bijący rekordy. Tylko w tym roku ustanowił 25 rekordów świata w zakresie wydajności, co stanowi szczyt wydajności elektrycznej i najnowocześniejszej technologii, oferując zarówno oszałamiający design, jak i niesamowitą moc. Zaprojektowany, skonstruowany, zoptymalizowany i zbudowany w zakładzie Rimac w Chorwacji, ten hipersamochód ustanowił nowy punkt odniesienia dla przemysłu motoryzacyjnego, wyprodukowano jedynie 150 egzemplarzy. Nevera została niezależnie zweryfikowana jako najszybszy pojazd produkcyjny na świecie i najszybszy pojazd elektryczny na świecie, rozwijający prędkość maksymalną 412 km/h.Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT
Super Cars | 29.07.22

Nowe Ferrari 296 GT3 zaprojektowane do wyścigów GT

Najnowsza ewolucja dwumiejscowej sportowej berlinetty firmy Maranello z silnikiem umieszczonym z tyłu, która na nowo definiuje ideę zabawy za kierownicą.

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM
Wiadomości | 27.01.21

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM

Nowy topowy model sportowych samochodów BMW M, który zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2021 r.

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray
Wiadomości | 17.04.23

1,1 miliona dolarów za pierwszego w historii zelektryfikowanego Chevroleta Corvette E-Ray

Podczas aukcji Barrett-Jackson w Palm Beach pierwszy produkcyjny egzemplarz Chevrolet Corvette E-Ray z numerem VIN 001 został sprzedany za 1,1 miliona dolarów.