Wiadomości | 19.09.23

Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Rimac Katowice inauguruje w tym tygodniu serię prywatnych wydarzeń i jazd testowych zarówno w Katowicach, jak i w Warszawie.


Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Międzynarodowy roadshow Rimac Automobili przybywa do Polski z hipersamochodem Nevera, który w tym tygodniu będzie miał swoją polską premierę. W ramach zaangażowania firmy na rzecz europejskiej bazy fanów hiperwydajności, we współpracy z polską Grupą Pietrzak powstaje Rimac Katowice.

 

Pion high performance i premium Grupy Pietrzak skoncentruje się na ugruntowaniu marki Rimac i przyspieszeniu jej rozwoju na polskim rynku, dodatkowo poszerzając globalną sieć klientów i partnerów firmy.

 

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Grupą Pietrzak i założeniem Rimac Katowice w celu rozszerzenia naszego zasięgu w Europie Wschodniej i Środkowej. Grupa Pietrzak podziela naszą pasję do innowacji i wydajności. Ugruntowanie naszej obecności w kluczowych miastach, takich jak Katowice – które mają najbardziej zaludnione miasta miejskie obszarze w całej Europie – a stolica, Warszawa, jest kluczem do strategii ekspansji i wzrostu Rimac.” HENDRIK MALINOWSKI, BUGATTI RIMAC DYREKTOR HANDLOWY


„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dodać firmę Rimac do portfolio Grupy Pietrzak. Szczyt wydajności i najnowocześniejszy hipersamochód pojawiający się pod szyldem Rimac Katowice to przywilej i wspaniały dodatek do naszej działalności i sieci”. JAKUB PIETRZAK, WŁAŚCICIEL I ZARZĄD, RIMAC KATOWICE

 

Rimac Nevera to najlepszy hipersamochód bijący rekordy. Tylko w tym roku ustanowił 25 rekordów świata w zakresie wydajności, co stanowi szczyt wydajności elektrycznej i najnowocześniejszej technologii, oferując zarówno oszałamiający design, jak i niesamowitą moc. Zaprojektowany, skonstruowany, zoptymalizowany i zbudowany w zakładzie Rimac w Chorwacji, ten hipersamochód ustanowił nowy punkt odniesienia dla przemysłu motoryzacyjnego, wyprodukowano jedynie 150 egzemplarzy. Nevera została niezależnie zweryfikowana jako najszybszy pojazd produkcyjny na świecie i najszybszy pojazd elektryczny na świecie, rozwijający prędkość maksymalną 412 km/h.Genesis X Gran Berlinetta Vision Gran Turismo Concept
Concept Cars | 04.12.23

Genesis X Gran Berlinetta Vision Gran Turismo Concept

Genesis zaprezentowało koncepcyjny model X Gran Berlinetta Vision Gran Turismo podczas światowych finałów Gran Turismo World Series w Barcelonie w Hiszpanii.

Bugatti Divo intensywne testy przed dostawą do klientów
Super Cars | 20.07.20

Bugatti Divo intensywne testy przed dostawą do klientów

Eksperci sprawdzają każde Divo podczas szeroko zakrojonej, dynamicznej jazdy przed przekazaniem.

Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM
Concept Cars | 14.07.20

Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept z silnikiem 6,4 litra V-8 450 KM

Aby pomieścić 6,4-litrowy silnik V-8 i mocniejszą 8-biegową skrzynię biegów, Jeep Wrangler Rubicon 392 Concept ma ulepszone mocowania silnika i zmodyfikowaną ramę. Ulepszenia zawieszenia obejmują nowe aluminiowe amortyzatory Fox z pojedynczej rurki dla lepszego tłumienia i rozpraszania ciepła. Dwumodowy układ wydechowy zmienia dźwięk wydajności za naciśnięciem jednego przycisku.