Wiadomości | 19.09.23

Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Rimac Katowice inauguruje w tym tygodniu serię prywatnych wydarzeń i jazd testowych zarówno w Katowicach, jak i w Warszawie.


Rimac, chorwacki producent hipersamochodów przybywa do Katowic

Międzynarodowy roadshow Rimac Automobili przybywa do Polski z hipersamochodem Nevera, który w tym tygodniu będzie miał swoją polską premierę. W ramach zaangażowania firmy na rzecz europejskiej bazy fanów hiperwydajności, we współpracy z polską Grupą Pietrzak powstaje Rimac Katowice.

 

Pion high performance i premium Grupy Pietrzak skoncentruje się na ugruntowaniu marki Rimac i przyspieszeniu jej rozwoju na polskim rynku, dodatkowo poszerzając globalną sieć klientów i partnerów firmy.

 

„Jesteśmy zachwyceni współpracą z Grupą Pietrzak i założeniem Rimac Katowice w celu rozszerzenia naszego zasięgu w Europie Wschodniej i Środkowej. Grupa Pietrzak podziela naszą pasję do innowacji i wydajności. Ugruntowanie naszej obecności w kluczowych miastach, takich jak Katowice – które mają najbardziej zaludnione miasta miejskie obszarze w całej Europie – a stolica, Warszawa, jest kluczem do strategii ekspansji i wzrostu Rimac.” HENDRIK MALINOWSKI, BUGATTI RIMAC DYREKTOR HANDLOWY


„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dodać firmę Rimac do portfolio Grupy Pietrzak. Szczyt wydajności i najnowocześniejszy hipersamochód pojawiający się pod szyldem Rimac Katowice to przywilej i wspaniały dodatek do naszej działalności i sieci”. JAKUB PIETRZAK, WŁAŚCICIEL I ZARZĄD, RIMAC KATOWICE

 

Rimac Nevera to najlepszy hipersamochód bijący rekordy. Tylko w tym roku ustanowił 25 rekordów świata w zakresie wydajności, co stanowi szczyt wydajności elektrycznej i najnowocześniejszej technologii, oferując zarówno oszałamiający design, jak i niesamowitą moc. Zaprojektowany, skonstruowany, zoptymalizowany i zbudowany w zakładzie Rimac w Chorwacji, ten hipersamochód ustanowił nowy punkt odniesienia dla przemysłu motoryzacyjnego, wyprodukowano jedynie 150 egzemplarzy. Nevera została niezależnie zweryfikowana jako najszybszy pojazd produkcyjny na świecie i najszybszy pojazd elektryczny na świecie, rozwijający prędkość maksymalną 412 km/h.Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM
Premiery | 18.04.23

Światowa premiera zupełnie nowego Lexusa LM

Podczas targów Auto Shanghai 2023 Lexus świętował premierę zupełnie nowego flagowego minivana, Lexusa LM drugiej generacji, który zostanie wprowadzony na rynek w ponad 60 krajach.

Lamborghini świętuje produkcję 400. wyścigowego samochodu Huracan
Wiadomości | 06.04.21

Lamborghini świętuje produkcję 400. wyścigowego samochodu Huracan

W bezwzględnym świecie wyścigów GT żaden samochód nie osiągnął tak błyskawicznego sukcesu i popularności jak Lamborghini Huracan.

Nissan przedstawia model Patrol w wersji NISMO
Wiadomości | 15.02.23

Nissan przedstawia model Patrol w wersji NISMO

Odważna stylistyka, sprawdzona w wyścigach inżynieria i zaawansowana aerodynamika wyróżniają tego wysokowydajnego SUV-a klasy premium.