Wiadomości | 16.05.23

Renault ujawniło nazwę swojego przyszłego topowego SUV-a typu coupe: Rafale

Po 5-osobowym SUV-ie Austral i 5- lub 7-osobowym SUV-ie Espace, zupełnie nowy Rafale jest kolejnym hitem Renault i wzmocni jego ofensywę w segmencie D.

Rafale uzupełnia ofertę marki napędzaną silnikami hybrydowymi E-Tech i zbudowaną na platformie CMF-CD.

Nazwa jest inspirowana słynną przeszłością Renault w powietrzu. Musisz cofnąć się w czasie do początku XX wieku, aby zobaczyć związek między Renault a lotnictwem. Renault było wówczas pionierskim producentem silników spalinowych do samochodów, a także pociągów i samolotów. W 1933 roku Renault przejęło Caudron, innego producenta i założyło Caudron-Renault. Wszystkie samoloty zostały nazwane na cześć znanego wiatru. W związku z tym C460, jednomiejscowy samolot wyścigowy zaprojektowany do bicia rekordów, został przemianowany na Rafale w 1934 roku.

 

Renault na nowo nawiązuje do swojej historii i wykorzystuje cechy legendarnego Caudron Rafale w nowym, luksusowym samochodzie. Semantyka wskazuje na wiatr i uchwycenie czegoś w jego zakamuflowanej sylwetce, która natychmiast przywołuje wizje wydajności, śmiałości, ekscytacji i charakteru.

 

Światowa premiera całkowicie nowego Renault Rafale odbędzie się 18 czerwca podczas 54. Salonu Lotniczego w Paryżu w Le Bourget.Taigo nowy model Volkswagena
Wiadomości | 30.03.21

Taigo nowy model Volkswagena

Volkswagen po raz pierwszy przedstawia informacje na temat nowego sportowego SUV-a coupé, który ma zadebiutować pod koniec roku.

NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie
Wiadomości | 15.11.23

NASCAR, ikona amerykańskich wyścigów świętuje 75-lecie

NASCAR jest tak samo częścią USA, jak hamburgery, kowboje i muzyka country. W 2023 roku amerykańskie stowarzyszenie sportów motorowych obchodzi swoje 75. urodziny.

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41
MotorSport | 18.02.21

Wkrótce premiera Alfa Romeo Racing ORLEN C41

Dołącz do nas podczas premiery nowego bolidu oraz zespołu. Kiedy premiera?