Wiadomości | 16.05.23

Renault ujawniło nazwę swojego przyszłego topowego SUV-a typu coupe: Rafale

Po 5-osobowym SUV-ie Austral i 5- lub 7-osobowym SUV-ie Espace, zupełnie nowy Rafale jest kolejnym hitem Renault i wzmocni jego ofensywę w segmencie D.

Rafale uzupełnia ofertę marki napędzaną silnikami hybrydowymi E-Tech i zbudowaną na platformie CMF-CD.

Nazwa jest inspirowana słynną przeszłością Renault w powietrzu. Musisz cofnąć się w czasie do początku XX wieku, aby zobaczyć związek między Renault a lotnictwem. Renault było wówczas pionierskim producentem silników spalinowych do samochodów, a także pociągów i samolotów. W 1933 roku Renault przejęło Caudron, innego producenta i założyło Caudron-Renault. Wszystkie samoloty zostały nazwane na cześć znanego wiatru. W związku z tym C460, jednomiejscowy samolot wyścigowy zaprojektowany do bicia rekordów, został przemianowany na Rafale w 1934 roku.

 

Renault na nowo nawiązuje do swojej historii i wykorzystuje cechy legendarnego Caudron Rafale w nowym, luksusowym samochodzie. Semantyka wskazuje na wiatr i uchwycenie czegoś w jego zakamuflowanej sylwetce, która natychmiast przywołuje wizje wydajności, śmiałości, ekscytacji i charakteru.

 

Światowa premiera całkowicie nowego Renault Rafale odbędzie się 18 czerwca podczas 54. Salonu Lotniczego w Paryżu w Le Bourget.Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach
Wiadomości | 15.03.23

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach

Ford ogłosił dzisiaj, że legendarny, całkowicie amerykański Ford Bronco 4x4 będzie wkrótce po raz pierwszy dostępny do zamówienia na wybranych rynkach europejskich.

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse
MotorSport | 29.07.23

Całkowicie nowa seria wyścigów stworzona wyłącznie dla Mustanga Dark Horse

Seria Mustang Challenge rozpocznie się w 2024 roku, obejmując kalendarz od 10 do 12 wyścigów samochodów sportowych w Ameryce Północnej.

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato
Wiadomości | 02.08.23

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari na świecie znany również jako „Double-Bubble” został wystawiony na aukcji Sotheby’s.