MotorSport | 02.01.23

Radical Motorsport prezentuje Project 25

Projekt 25 został zaprojektowany, aby pokazać kulminację wiedzy, którą Radical Motorsport zgromadził, produkując światowej klasy samochody wyścigowe przez ponad ćwierć wieku.


Radical Motorsport prezentuje Project 25

Umacniając swoją pozycję jednego ze światowych liderów w dziedzinie inżynierii, produkcji i organizatorów serii wyścigowych samochodów wyścigowych, firma Radical Motorsport z siedzibą w Wielkiej Brytanii udostępniła zdjęcia swojego nowego flagowego samochodu torowego z zamkniętym kokpitem pod kryptonimem „Projekt 25”. który wejdzie do produkcji w IV kwartale 2023 roku.

 

„Projekt 25” został zaprojektowany, aby pokazać kulminację wiedzy, którą Radical Motorsport zgromadził, produkując światowej klasy samochody wyścigowe w swoich zakładach w Wielkiej Brytanii przez ponad ćwierć wieku, obecnie obecnych w 21 krajach na całym świecie za pośrednictwem 33-osobowej sieci dealerskiej . Ponieważ dokładne dane specyfikacji są ograniczone w chwili pisania tego tekstu, producent samochodów wyścigowych może ujawnić, że jego całkowicie nowy, przeznaczony wyłącznie do jazdy na torze model będzie wykorzystywał charakterystyczne dla firmy podwozie typu spaceframe, aby zapewnić wyjątkowe zaangażowanie kierowcy i informacje zwrotne, które są synonimem marki Radical. Potwierdzono, że „Project 25” jest napędzany silnikiem V6 bi-turbo firmy Radical Performance Engine o przewidywanej mocy wyjściowej 850 KM.

 

Wywodzący się z popularnej linii modeli RXC, „Project 25” został zaprezentowany gościom VIP na światowych finałach Radical na koniec sezonu w Las Vegas w niedzielę 13 listopada. Ponieważ produkcja ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2023 r., a pierwsze dostawy do klientów pod koniec 2023 r., „Projekt 25” będzie ograniczony do zaledwie 25 modeli.

 

Joe Anwyll, dyrektor generalny Radical Motorsport, powiedział: „25 lat. To ogromne wyróżnienie dla Radical Motorsport jako producenta samochodów wyścigowych i organizatora serii wyścigów jednej marki. „Projekt 25” został zaprojektowany i zostanie zbudowany, aby upamiętnić ten kamień milowy i pokazać wiedzę i umiejętności, które ma do zaoferowania nasza brytyjska firma inżynieryjno-produkcyjna. Z dumą prezentujemy pierwszy rzut oka dla prasy po wczorajszym zaprezentowaniu samochodu naszej sieci dealerów i gościom światowych finałów w Las Vegas w USA”.Nowy SUV Peugeot 5008 prezentacja polskiej gamy
Wiadomości | 09.10.20

Nowy SUV Peugeot 5008 prezentacja polskiej gamy

Model 5008 został wyprodukowany w liczbie ponad 300 000 samochodów od debiutu w 2017 roku.

E-Transit Courier, Ford zaprezentował nową furgonetkę z napędem elektrycznym
Elektryczne | 06.04.23

E-Transit Courier, Ford zaprezentował nową furgonetkę z napędem elektrycznym

Firma Ford Pro zaprezentowała dziś całkowicie nowy, w pełni elektryczny kompaktowy samochód dostawczy ze znacznie większą i bardziej elastyczną przestrzenią ładunkową.

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej
Premiery | 06.05.20

Premiera Huracán EVO RWD Spyder z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej

Automobili Lamborghini jako pierwsza marka motoryzacyjna, która wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality - AR) do wirtualnej premiery nowego modelu Huracán EVO RWD Spyder. Premiera 7 maja 2020.