Wiadomości | 29.07.20

Przygotowania do seryjnej produkcji Caddy 5 na ostatniej prostej

Rozbudowa przygotowującego się do produkcji modelu Caddy 5 zakładu Volkswagen Poznań na finiszu. Ponad 2 lata rozbudowy i 2 miliardy złotych zainwestowane w nowe hale, maszyny i urządzenia.

Po trwającej ponad dwa lata rozbudowie zakładu Volkswagen Poznań, większość inwestycji związanych z przygotowaniem zakładu do produkcji nowego modelu Volkswagen Caddy 5, została zakończona. Na potrzeby produkcji samochodów nowej generacji rozbudowano halę spawalni, wybudowano nową halę logistyczną i zintegrowano tereny fabryki.

 

Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań oraz dyrektor zakładu w Poznaniu mówi: „Za nami około 90 procent wszystkich inwestycji związanych z przygotowaniem zakładu do produkcji nowego modelu. W tej chwili trwa produkcja samochodów testowych, a przed samym uruchomieniem produkcji seryjnej we wrześniu tego roku, planujemy ostateczną przebudowę zakładu pod nowego Caddy. Produkcja będzie rozwijała się stopniowo, od kilkudziesięciu egzemplarzy w fazie wstępnej, do pełnych mocy produkcyjnych, jakie osiągniemy w 2021 roku.”

 



Mercedes-Benz Vans pokazał Concept EQT
Premiery | 10.05.21

Mercedes-Benz Vans pokazał Concept EQT

Ten pojazd koncepcyjny jest prekursorem nowej Klasy T w segmencie małych samochodów dostawczych.

Tylko 500 sztuk BMW X7 Edition Dark Shadow
Tuning | 24.07.20

Tylko 500 sztuk BMW X7 Edition Dark Shadow

Edycja specjalna pierwszego SAV-a w segmencie luksusowym zachwyca wysokiej jakości stylistyką i wyposażeniem BMW Individual produkcja w limitowanej edycji około 500 sztuk w zakładzie BMW w Spartanburgu .

Lamborghini Countach od Liberty Walk Performance
Tuning | 05.03.24

Lamborghini Countach od Liberty Walk Performance

Premiera na Tokyo Auto Salon 2024. Ikona lat osiemdziesiątych, włoski styl i elegancja zaprezentowane w wersji japońskiej. Lamborghini Countach według Liberty Walk Performance.