Wiadomości | 15.03.23

Kultowy Ford Bronco wkracza do Europy w ściśle ograniczonej liczbie i w ekstremalnych wariantach

Ford ogłosił dzisiaj, że legendarny, całkowicie amerykański Ford Bronco 4x4 będzie wkrótce po raz pierwszy dostępny do zamówienia na wybranych rynkach europejskich.

Bronco jest oferowany klientom w regionie w ściśle ograniczonej liczbie i jest dostępny w ekstremalnych wariantach Outer Banks i ekstremalnie przystosowanych do jazdy terenowej Badlands, oba napędzane 2,7-litrowym silnikiem Ford EcoBoost V6 o mocy 335 KM i momencie obrotowym 563 Nm . Zaawansowane technologie układu napędowego naprawdę zasługują na tytuł „G.O.A.T.” (Goes Over Any Type of Terrain / Pokonuje każdy rodzaj terenu) – w tym wyrafinowane przekładnie z napędem na cztery koła o wysokim i niskim zasięgu, Trail Control i do siedmiu trybów jazdy.

 

Opracowany od podstaw z myślą o śmiałych wyprawach w terenie, innowacyjne i praktyczne funkcje obejmują wyjmowane drzwi 4 z wbudowanym schowkiem, zintegrowane punkty mocowania akcesoriów do eksploracji oraz wyjątkowo trwałe, łatwe w czyszczeniu komponenty i powierzchnie na czas podróży robi się twardy i błotnisty.

 

Kierując się niepowtarzalnym, użytkowym projektem wnętrza i nadwozia oryginału z 1966 roku, nowy Bronco czerpie również inspirację z wytrzymałej amerykańskiej ciężarówki serii F oraz ducha osiągów Forda Mustanga, aby stworzyć SUV-a o niepowtarzalnym stylu, charakterze i dziedzictwo.

 

Ściśle ograniczona liczba Broncos z pierwszej edycji będzie dostępna w specyfikacji Outer Banks lub Badlands, z których każda będzie zawierać unikalne detale zewnętrzne, plakietkę z numerem wersji wewnętrznej oraz wybór kluczowych dostępnych akcesoriów, w tym neoprenowe pokrowce na siedzenia, torby do przechowywania drzwi i miękki siatkowy dach w zależności od w serii modeli.

 

„Bronco jest symbolem ducha przygody Forda, a dzięki połączeniu najnowszych technologii układu napędowego z inspirującym, inteligentnym projektem, nowy Bronco przenosi tę pasję eksploracji na wyższy poziom” — powiedział Jon Williams, dyrektor generalny Ford Blue Europe. „Po 25 latach nieobecności Ameryka powitała powrót Bronco z większym entuzjazmem i sympatią, niż mogliśmy sobie wyobrazić. Teraz cieszymy się, że możemy dać europejskim entuzjastom pierwszy smak ducha Bronco”.

 

Narodziny ikony

Oryginalny Bronco został wprowadzony do Stanów Zjednoczonych w 1966 roku i narodził się z wytrzymałych pojazdów wojskowych konstruowanych przez Forda oraz ducha osiągów Mustanga, aby dostarczyć to, co najlepsze z obu światów – wytrzymałą ciężarówkę 4x4 o zabawnym, sportowym charakterze, która pomogła wprowadzić na rynek zupełnie nowy segment pojazdów terenowych do przygód.

Bronco pierwszej generacji udowodnił swoją wytrzymałość i zwinność, wygrywając wyścig terenowy Baja 1000 w 1969 r., co nie miało sobie równych w innej produkcji z napędem 4x4 przez ponad 50 lat. W Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 200 000 egzemplarzy Bronco pierwszej generacji, a w latach 1966-1996 wyprodukowano łącznie ponad milion Bronco w pięciu generacjach.Emocjonalny i dynamiczny design, Hyundai zaprezentował całkiem nowego i20
Wiadomości | 10.05.23

Emocjonalny i dynamiczny design, Hyundai zaprezentował całkiem nowego i20

Nowy Hyundai i20 w nowej, odświeżonej stylizacji zachowuje sportową sylwetkę dzięki nisko poprowadzonemu dachowi i dużemu rozstawowi osi.

Polska premiera Mercedes-AMG SL
Premiery | 27.11.21

Polska premiera Mercedes-AMG SL

Wyjątkowy samochód, najnowszy model spod znaku trójramiennej gwiazdy: Mercedes-AMG SL, nowa odsłona kultowego roadstera.

Elektryczny Hummer zostanie pokazany tej jesieni
Elektryczne | 30.07.20

Elektryczny Hummer zostanie pokazany tej jesieni

Całkowicie elektryczna super ciężarówka zadebiutuje jesienią tego roku, a produkcja rozpocznie się jesienią 2021 roku. Wideo