Premiery | 13.01.23

Nowy Nissan GT-R zaprezentowany w Japonii

Nissan zaprezentował dziś nowego GT-R przeznaczonego na rynek japoński, w tym dwie edycje specjalne, Nissan GT-R Premium Edition T-spec i Nissan GT-R NISMO Special Edition.

Modele 2024 mają trafić na rynek wiosną przyszłego roku i dołączą do nich wersje NISMO, których sprzedaż planowana jest na lato.

 

Dzięki koncepcji „ewoluowania w kierunku maksymalnej przyjemności z jazdy” Nissan GT-R umacnia swój status samochodu sportowego klasy premium. Nowe modele reprezentują kolejny poziom równowagi między prędkością a jakością jazdy. „Nowe modele, wyposażone w nową osłonę chłodnicy, najnowocześniejsze technologie i kunszt wykonania, są szczytowym osiągnięciem GT-R R35” — powiedział dyrektor operacyjny Nissana, Ashwani Gupta.

 

Modele charakteryzują się ulepszoną aerodynamiką i wyrafinowaną jakością jazdy. Przy zachowaniu mocy silnika zredukowano hałas i wibracje, a dźwięk został starannie dostrojony, aby zwiększyć komfort na pokładzie.

 

T-spec reprezentuje filozofię GT-R polegającą na prowadzeniu i kształtowaniu czasów i jest inspirowany słowami trend i trakcja. GT-R T-spec został stworzony, aby zawsze wyprzedzać czasy i zapewniać solidną przyczepność. Nissan GT-R Premium Edition T-spec jest teraz wyposażony w specjalnie ustawione zawieszenie i karbonowe hamulce tarczowe, zapewniające przyjemność z płynnej jazdy i responsywnego prowadzenia.

 

Nissan GT-R NISMO maksymalnie wykorzystuje technologie wyścigowe. Dzięki udoskonaleniu właściwości aerodynamicznych, dostrojeniu zawieszenia i dodaniu mechanicznego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu do przedniego przekładni głównej, jest to GT-R o najwyższych osiągach w historii. Wyjątkowe tylne fotele kubełkowe Recaro z włókna węglowego zostały odświeżone, aby poprawić jakość jazdy, zapewniając ujednolicone wrażenia z samochodu i większy komfort. Specjalna edycja Nissana GT-R NISMO wykorzystuje precyzyjnie wyważone części silnika, takie jak pierścienie tłokowe, korbowody, wał korbowy i karbonową maskę silnika, dostępną wyłącznie w NISMO (z kanałami NACA).Gymkhana na wakacjach, co za jazda!
Wiadomości | 07.12.22

Gymkhana na wakacjach, co za jazda!

Subaru wypuściło dzisiaj drugi film Travisa Pastrany Gymkhana, Vacation Shred. Travis ściga się na Florydzie w najlepszym pojeździe, Subaru Family Huckster.

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023
Elektryczne | 19.04.23

MG Cyberster debiutuje na targach Auto Shanghai 2023

Dwumiejscowy roadster oznacza długo oczekiwany powrót do produkcji samochodów sportowych przez słynną brytyjską markę, którego sprzedaż w Europie spodziewana jest latem 2024 roku.

Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze
Wiadomości | 13.10.23

Koniec produkcji modeli spalinowych w Jaguarze

Po ponad 75 latach produkcji samochodów spalinowych Jaguar zdecydował, aby od 2025 roku stać się nowoczesną, luksusową marką w pełni elektryczną.