Wiadomości | 23.12.22

Jogger HYBRID 140, pierwsza hybryda Dacii

Jogger będzie wkrótce wyposażony w silnik HYBRID 140, który zawiera automatyczną skrzynię biegów i bezsprzęgłową skrzynię biegów, aby pozyskać nowych klientów.


Jogger HYBRID 140, pierwsza hybryda Dacii

Niecały rok temu Dacia rozpoczęła sprzedaż swojego siedmiomiejscowego samochodu rodzinnego Dacia Jogger. Model odniósł już wielki sukces, z ponad 83 000 zamówień i ponad 51 000 rejestracji dokonanych od jego wprowadzenia na rynek w marcu 2022 roku. W niecały rok Jogger stał się drugim najczęściej sprzedawanym samochodem wśród klientów prywatnych w segmencie C.

 

Dwie trzecie klientów Joggera wybrało fachową wiedzę Dacii w zakresie LPG, wybierając silnik ECO-G 100. Co więcej, dwie trzecie klientów wybrało najwyższy poziom wyposażenia swojego pojazdu. Pięćdziesiąt pięć procent klientów wybrało wersję siedmiomiejscową. 

 

Jogger HYBRID 140 pojawi się w salonach od marca 2023 roku, a zamówienia będą przyjmowane od stycznia 2023 roku. Produkowany w rumuńskiej fabryce Mioveni z wykorzystaniem doświadczenia Grupy Renault, Jogger jest pierwszym modelem Dacii wyposażonym w technologię hybrydową i tym samym przyczynia się do elektryzowania oferty marki.

 

Jogger oznacza pojawienie się silników hybrydowych w Dacii i oferuje łączną moc 140 KM, a także najlepszy poziom zużycia paliwa i emisji CO2 w gamie Jogger, od 108 g/km. Wykorzystuje technologię, która dowiodła swojej skuteczności i została powszechnie uznana w Grupie Renault, z czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1,6 l o mocy 90 KM, dwoma silnikami elektrycznymi (silnik o mocy 50 KM i rozrusznikiem wysokonapięciowym) oraz automatycznym elektrycznym skrzynia biegów z czterema biegami połączonymi z silnikiem spalinowym i dwoma biegami połączonymi z silnikiem elektrycznym. Brak sprzęgła w samochodzie umożliwił Dacii zintegrowanie tej połączonej technologii.

Hamowanie rekuperacyjne w połączeniu z wysokim poziomem odzyskiwania energii akumulatora 1,2 kWh (230 V) i wydajnością automatycznej skrzyni biegów umożliwia całkowicie elektryczny napęd dla 80% przejazdów w mieście oraz do 40% większa oszczędność paliwa w porównaniu z silnikiem spalinowym w cyklu miejskim napędzanym w ten sam sposób.

 

Całkowicie elektryczna trakcja Joggera podczas ruszania i automatyczna skrzynia biegów sprawiają, że pojazd jest wygodny i łatwy w prowadzeniu, zwiększając zarówno przyjemność z jazdy, jak i wydajność energetyczną. Akumulator ładuje się, gdy kierowca hamuje lub zwalnia, tworząc prawdziwie nieograniczone wrażenia z jazdy hybrydą. Jogger HYBRID 140 ma zasięg ponad 900 km (w cyklu mieszanym WLTP). Akumulator Jogger HYBRID 140 jest objęty gwarancją przez pierwsze osiem lat lub 160 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.Całkowicie elektryczny Mercedes EQS
Premiery | 15.04.21

Całkowicie elektryczny Mercedes EQS

Mercedes-EQ zaprezentował w pełni elektryczną luksusową limuzynę EQS. Zupełnie nowy model samochodu. Wideo, zdjęcia i dane techniczne.

Sztuka malowania na karoserii, Lamborghini Huracán EVO - Minotaur
Tuning | 05.11.21

Sztuka malowania na karoserii, Lamborghini Huracán EVO - Minotaur

W Mediolanie odsłonięto dzieło sztuki znane jako Minotauro (Minotaur) mit, ciało człowieka i byka, wyrażone ręcznym malarstwem na karoserii Lamborghini Huracán EVO.

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS
Premiery | 19.04.21

Całkowicie nowy SUV Ford EVOS

Ford EVOS zadebiutował dzisiaj na targach Auto Shanghai 2021 jako pierwszy pojazd opracowany zgodnie z planem Forda China 2.0.