Wiadomości | 23.12.22

Jogger HYBRID 140, pierwsza hybryda Dacii

Jogger będzie wkrótce wyposażony w silnik HYBRID 140, który zawiera automatyczną skrzynię biegów i bezsprzęgłową skrzynię biegów, aby pozyskać nowych klientów.


Jogger HYBRID 140, pierwsza hybryda Dacii

Niecały rok temu Dacia rozpoczęła sprzedaż swojego siedmiomiejscowego samochodu rodzinnego Dacia Jogger. Model odniósł już wielki sukces, z ponad 83 000 zamówień i ponad 51 000 rejestracji dokonanych od jego wprowadzenia na rynek w marcu 2022 roku. W niecały rok Jogger stał się drugim najczęściej sprzedawanym samochodem wśród klientów prywatnych w segmencie C.

 

Dwie trzecie klientów Joggera wybrało fachową wiedzę Dacii w zakresie LPG, wybierając silnik ECO-G 100. Co więcej, dwie trzecie klientów wybrało najwyższy poziom wyposażenia swojego pojazdu. Pięćdziesiąt pięć procent klientów wybrało wersję siedmiomiejscową. 

 

Jogger HYBRID 140 pojawi się w salonach od marca 2023 roku, a zamówienia będą przyjmowane od stycznia 2023 roku. Produkowany w rumuńskiej fabryce Mioveni z wykorzystaniem doświadczenia Grupy Renault, Jogger jest pierwszym modelem Dacii wyposażonym w technologię hybrydową i tym samym przyczynia się do elektryzowania oferty marki.

 

Jogger oznacza pojawienie się silników hybrydowych w Dacii i oferuje łączną moc 140 KM, a także najlepszy poziom zużycia paliwa i emisji CO2 w gamie Jogger, od 108 g/km. Wykorzystuje technologię, która dowiodła swojej skuteczności i została powszechnie uznana w Grupie Renault, z czterocylindrowym silnikiem benzynowym 1,6 l o mocy 90 KM, dwoma silnikami elektrycznymi (silnik o mocy 50 KM i rozrusznikiem wysokonapięciowym) oraz automatycznym elektrycznym skrzynia biegów z czterema biegami połączonymi z silnikiem spalinowym i dwoma biegami połączonymi z silnikiem elektrycznym. Brak sprzęgła w samochodzie umożliwił Dacii zintegrowanie tej połączonej technologii.

Hamowanie rekuperacyjne w połączeniu z wysokim poziomem odzyskiwania energii akumulatora 1,2 kWh (230 V) i wydajnością automatycznej skrzyni biegów umożliwia całkowicie elektryczny napęd dla 80% przejazdów w mieście oraz do 40% większa oszczędność paliwa w porównaniu z silnikiem spalinowym w cyklu miejskim napędzanym w ten sam sposób.

 

Całkowicie elektryczna trakcja Joggera podczas ruszania i automatyczna skrzynia biegów sprawiają, że pojazd jest wygodny i łatwy w prowadzeniu, zwiększając zarówno przyjemność z jazdy, jak i wydajność energetyczną. Akumulator ładuje się, gdy kierowca hamuje lub zwalnia, tworząc prawdziwie nieograniczone wrażenia z jazdy hybrydą. Jogger HYBRID 140 ma zasięg ponad 900 km (w cyklu mieszanym WLTP). Akumulator Jogger HYBRID 140 jest objęty gwarancją przez pierwsze osiem lat lub 160 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019
Wiadomości | 27.07.23

Autorskie relacje podczas Tokyo Motor Show 2019

Tokyo Motor Show to jedno z najciekawszych wydarzeń motoryzacyjnych w Azji. Podczas tygodniowego pobytu nagraliśmy sporo ciekawego materiału.

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO
Wiadomości | 14.04.23

KIA EV6 zbudowana z 350 000 klocków LEGO

Podczas Milan Design Week Kia wystawia model Kia EV6 wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Model EV6 w skali 1:1 wymagał ponad 800 godzin pracy i 350 000 klocków LEGO. Zobacz wideo.

Pierwsze zdjęcia nowego prototypu Maserati GranCabrio
Wiadomości | 26.10.22

Pierwsze zdjęcia nowego prototypu Maserati GranCabrio

Przed premierą nowego GranCabrio, oczekiwaną w przyszłym roku, prototypowe modele przechodzą intensywne testy.