Wiadomości | 15.03.23

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowe BMW serii 5 Limuzyna będzie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej, hybrydowej typu plug-in, z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy.


Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowy model jest bardziej dynamiczny i bardziej komfortowy niż kiedykolwiek wcześniej i może się poszczycić świeżą interpretacją charakterystycznego, eleganckiego, sportowego designu, nie wspominając już o systemie operacyjnym BMW 8.5 z zakrzywionym wyświetlaczem BMW, innowacyjnymi usługami cyfrowymi i po raz pierwszy w pełni elektrycznym układem napędowym. w postaci BMW i5.

Elastyczna architektura układu napędowego oznacza, że nowe BMW serii 5 Limuzyna może być oferowane w wersji całkowicie elektrycznej i hybrydowej typu plug-in, a także z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy 48 V.


Na dorocznej konferencji BMW Group 2023 Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, ogłosił dalsze szczegóły nowej gamy modeli BMW serii 5, wskazując, że seria 5 Limuzyna będzie również dostępna jako w pełni elektryczne BMW Model M Performance. „W pełni elektryczne BMW i4 M50* pokazuje, jak BMW perfekcyjnie łączy dynamiczne osiągi i elektryczną mobilność” — powiedział Zipse. „Był to najlepiej sprzedający się model BMW M na świecie w 2022 roku. W pełni elektryczny model Performance firmy BMW M GmbH również zostanie włączony do nowej gamy BMW serii 5 Limuzyna”.

 

Zipse ujawnił, że nowy wariant zostanie również dodany do znanej gamy silników nowego BMW serii 5 Touring. „BMW serii 5 Touring jest bardzo popularne, szczególnie w Europie” — zauważył. „Od wiosny 2024 roku będzie również dostępny w wersji całkowicie elektrycznej, co zapewni nam naprawdę wyjątkową zaletę w tym segmencie”.

 

Pojawienie się BMW i5 Limuzyna w segmencie luksusowym premium, a następnie BMW i5 Touring w 2024 r., oznacza kontynuację systematycznego rozszerzania oferty w pełni elektrycznej przez BMW Group.

 

Światowa premiera nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się w październiku 2023 roku.Ekstremalny pojazd Rezvani Vengeance Military Edition
Tuning | 07.05.23

Ekstremalny pojazd Rezvani Vengeance Military Edition

Pierwszy film od Rezvani Motors, który pokazuje możliwości tego luksusowego pojazdu opancerzonego w wersji Military Edition.

Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving
Concept Cars | 20.10.21

Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving

Jednym z przykładów inowacji w inżynierii motoryzacyjnej jest pojazd badawczy F 400 Carving, który marka zaprezentowała na Tokyo Motor Show 20 lat temu.

QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów
Wiadomości | 27.12.22

QUANTiNO 25 pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód bez akumulatorów

Elektryczny Roadster będzie w stanie przejechać do 2000 km, w pełni elektryczny z czystą energią, bez żadnych szkodliwych emisji, neutralny dla klimatu i całkowicie bez akumulatora!