Wiadomości | 15.03.23

Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowe BMW serii 5 Limuzyna będzie oferowane w wersji całkowicie elektrycznej, hybrydowej typu plug-in, z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy.


Już za kilka miesięcy zadebiutuje ósma generacja BMW serii 5 Limuzyna

Nowy model jest bardziej dynamiczny i bardziej komfortowy niż kiedykolwiek wcześniej i może się poszczycić świeżą interpretacją charakterystycznego, eleganckiego, sportowego designu, nie wspominając już o systemie operacyjnym BMW 8.5 z zakrzywionym wyświetlaczem BMW, innowacyjnymi usługami cyfrowymi i po raz pierwszy w pełni elektrycznym układem napędowym. w postaci BMW i5.

Elastyczna architektura układu napędowego oznacza, że nowe BMW serii 5 Limuzyna może być oferowane w wersji całkowicie elektrycznej i hybrydowej typu plug-in, a także z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z technologią miękkiej hybrydy 48 V.


Na dorocznej konferencji BMW Group 2023 Oliver Zipse, prezes zarządu BMW AG, ogłosił dalsze szczegóły nowej gamy modeli BMW serii 5, wskazując, że seria 5 Limuzyna będzie również dostępna jako w pełni elektryczne BMW Model M Performance. „W pełni elektryczne BMW i4 M50* pokazuje, jak BMW perfekcyjnie łączy dynamiczne osiągi i elektryczną mobilność” — powiedział Zipse. „Był to najlepiej sprzedający się model BMW M na świecie w 2022 roku. W pełni elektryczny model Performance firmy BMW M GmbH również zostanie włączony do nowej gamy BMW serii 5 Limuzyna”.

 

Zipse ujawnił, że nowy wariant zostanie również dodany do znanej gamy silników nowego BMW serii 5 Touring. „BMW serii 5 Touring jest bardzo popularne, szczególnie w Europie” — zauważył. „Od wiosny 2024 roku będzie również dostępny w wersji całkowicie elektrycznej, co zapewni nam naprawdę wyjątkową zaletę w tym segmencie”.

 

Pojawienie się BMW i5 Limuzyna w segmencie luksusowym premium, a następnie BMW i5 Touring w 2024 r., oznacza kontynuację systematycznego rozszerzania oferty w pełni elektrycznej przez BMW Group.

 

Światowa premiera nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się w październiku 2023 roku.Bugatti pokazał... ???
Wiadomości | 21.10.20

Bugatti pokazał... ???

Bugatti pokazało ciekawą grafikę w social media z podpisem: "Co jeśli..?" . Ale tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi. Wiemy, że niedawno Rimac przejął Bugatti, więc możliwe, że ma z tym coś wspólnego, ale to tylko przypuszczenia. Zdjęcie przedstawia tak jakby światła stopu jakiegoś hiperelektrycznego samochodu. Tak czy inaczej, miejmy nadzieję, że wkrótce się dowiemy!

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2
Tuning | 25.06.20

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2

Opcjonalny pakiet Performance dla Polestar 2 obejmuje czterotłokowy układ hamulcowy Brembo o podwyższonej zdolności hamowania i zoptymalizowanej regeneracji energii dla elektrycznego układu napędowego, regulowane amortyzatory z podwójnym przepływem Öhlins, z 22 dostępnymi ustawieniami dla preferencji kierowcy, 20-calowe lekkie kute felgi aluminiowe, zmniejszające masę nieresorowaną o 3,3 funta. każdy, a także kołpaki zaworów i pasy bezpieczeństwa.

Polska premiera odświeżonego modelu SUV-a Seata Ateca
Premiery | 14.09.20

Polska premiera odświeżonego modelu SUV-a Seata Ateca

Pierwszy pokaz SEAT-a Ateki 2020 w Polsce