Concept Cars | 14.05.20

DS Aero Sport Lounge

Samochód koncepcyjny nigdy nie powinien być fantazją. Powinien być wynikiem badań i podejścia, które przenosi markę w przyszłość. DS AERO SPORT LOUNGE reprezentuje średnioterminową wizję DS Automobiles. Ujawnia koncepcje, które mogą być wprowadzone do następnych modeli.


DS Aero Sport Lounge

Zaawansowana i nowoczesna technologia: DS AERO SPORT LOUNGE prezentuje nadchodzące trendy dla przyszłych modeli marki. Kształt, materiały i zaawansowanie koncepcji torują drogę kolejnym modelom marki DS.

Dzięki swojej konstrukcji, DS AERO SPORT LOUNGE prezentuje nowy kształt samochodu, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności aerodynamicznej, ze 100% elektrycznym silnikiem E-TENSE, który jest mocniejszy od najnowszego silnika benzynowego. W kokpicie, firma DS Automobiles wykorzystuje nowe, luksusowe materiały, stworzone z myślą o wyświetlaczach, które stały się wirtualne.

Silny popyt na SUV-y z nowymi wskazówkami

Gdy w 2015 roku powstawała marka DS Automobiles, udział w rynku SUV-ów wynosił 22,4%. W 2018 roku ten sam segment rynku przekroczył 38% na całym świecie. Klasa ta spodobała się tak wielu klientom, dzięki swoim mocnym cechom charakteru: wysokiej pozycji do jazdy i dużym kołom.  Segment ten nadal się rozwija. 

Elektryfikacja w centrum strategii

Dzięki DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, DS 3 CROSSBACK E-TENSE i wkrótce DS 9 E-TENSE cała gama DS Automobiles jest już zelektryfikowana. W DS AERO SPORT LOUNGE, dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas zdobywania tytułów Formuły E, firma DS Automobiles wyraża swoją ambicję: połączyć czyste, wydajne silniki elektryczne z zasięgiem ponad 650 kilometrów. Akumulator o mocy 110kWh jest wbudowany w podłogę, a zarządzanie energią w oprogramowaniu symbolizuje unikalną wiedzę.

Podróże stają się sztuką

Funkcje DS AERO SPORT LOUNGE są bezprecedensowe. Jest to odpowiedź na bardzo współczesny problem: jak sprawić, by coś było wydajne, nie tracąc przy tym charakteru i mocnego wyglądu. Dzięki DS AERO SPORT LOUNGE, DS Automobiles wprowadziło do życia nowy kształt samochodu. Dzięki swoim proporcjom i karoserii optymalizuje swoją wydajność aerodynamiczną. Jego długość (5,00 m) i pochylona linia dachu zmniejszają opór powietrza, a powietrze jest kierowane z grilla na boczne elementy aerodynamiczne, przechodząc przez duże 23-calowe koła. 

Rewolucja jest dostrzegalna również w kokpicie: ekrany stały się wirtualne. Powierzchnia ożywa do doświadczania nowych wrażeń oraz informacji i dzielenia się nimi. Informacje niezbędne do jazdy wyświetlane są na przedniej szybie z rozszerzoną rzeczywistością. Pomiędzy fotelami znajduje się centralny podłokietnik, który pełni rolę prowadnicy. Odczytuje on, interpretuje i odpowiada na każdy gest ręki. 

Duże fotele, stawiające komfort na pierwszym miejscu, są zbudowane z pianki o wysokiej gęstości  i pokryte satynową bawełną. Powierzchnia jest niezwykle gładka dzięki bardzo delikatnemu splotowi tkaniny, która ma nieporównywalną wytrzymałość i miękkość. W drzwiach, technika tkaninowa z plecionego trójwarstwowego mikrowłókna posiada wiele przezroczystych pasm, które wpuszczają do kokpitu światło z otoczenia. Unikalny splot, wykonany przez niesamowitego rzemieślnika, jest połączeniem sztuki i technologii.

Thierry Metroz, dyrektor projektowy DS Automobiles: „Powodem naszego istnienia jest bycie awangardą. Wiemy, że nasi klienci nadal będą zainteresowani SUV-ami. Jednocześnie musimy znaleźć nowe sposoby na wprowadzanie innowacji. DS SPORT LOUNGE jest manifestem nowej ery samochodów. Pokazujemy naszą ambicję zapewniania luksusu przy jednoczesnej dbałości o nasz ślad węglowy. Dla tego samochodu koncepcyjnego, który zapowiada nasze kolejne projekty, wybraliśmy rozwiązania awangardowe i zaawansowane technologicznie, w których element czysto techniczny jest ukryty na rzecz piękna. Podsumowuję to nowym słowem „sustainoble”: zrównoważony rozwój ze szlachetnym celem”.

Tak jak samochody koncepcyjne DS Automobiles, które były zaprezentowane już wcześniej, DS AERO SPORT LOUNGE został zaprojektowany do jazdy. Po DS DIVINE, DS E-TENSE i DS X E-TENSE, samochód koncepcyjny, który ujawniliśmy w tym roku, będzie jeździł po drogach po raz pierwszy tego lata.Mercedes-Benz Citan światowa premiera małej furgonetki w 2021 roku
Wiadomości | 16.11.20

Mercedes-Benz Citan światowa premiera małej furgonetki w 2021 roku

Mercedes-Benz zaprezentuje następcę kompaktowego małego vana Citan w drugiej połowie 2021 roku w ramach portfolio produktów Mercedes-Benz Vans. Platforma będzie zawierała również wersję w pełni elektryczną.

Oficjalny program personalizacji rozpoczyna się od Bugatti Chiron Pur Sport
Super Cars | 10.12.21

Oficjalny program personalizacji rozpoczyna się od Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Sur Mesure staje się oficjalnym programem dostosowywania w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane modele Bugatti.

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+
Wiadomości | 08.04.20

Mazda zdobywa sześć nagród IIHS Safety Pick+

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że sześć modeli w specyfikacji na rynek USA, przebadanych przez Amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego, zostało wyróżnionych najwyższą możliwą notą w rankingu bezpieczeństwa Top Safety Pick+.