MotorSport | 15.02.21

Prezentacja samochodu McLaren F1 2021

Fani Formuły 1 od miesięcy nie mogą się doczekać. McLaren jako pierwszy zaprezentował dziś wieczorem nowy samochód na sezon 2021.

McLaren Racing przedstawił dziś na żywo publiczności na całym świecie nowy skład kierowców przed Mistrzostwami Świata Formuły 1 FIA 2021.

 

21-letni Lando Norris rozpoczyna trzeci sezon w Formule 1 z McLarenem, po przełomowym sezonie 2020, w którym Brytyjczyk zdobył swoje pierwsze podium w F1. W 2021 roku do Norrisa dołącza siedmiokrotny zwycięzca wyścigu Daniel Ricciardo (31 lat) z Australii.

 

Oprócz nowego składu kierowców zespół po raz pierwszy zobaczył samochód wyścigowy zespołu na 2021 rok, McLaren MCL35M. MCL35M to ewolucja pretendenta z 2020 roku, MCL35, i korzysta z ulepszeń aerodynamicznych i podwozia przez zespół przez całą zimę. Wraz z tymi zmianami pojawia się nowy zespół napędowy, dostarczany przez Mercedes-AMG. Mercedes-AMG M12 E Performance został zintegrowany z projektem MCL35M przez McLarena przy wsparciu zespołu Mercedes High Performance Powertrains i stanowi jedną z kilku kluczowych zmian w samochodzie w ramach jego ewolucji do MCL35M.

Uwielbiane przez fanów barwy MCL35M przeszły subtelną progresję w stosunku do projektu z 2020 roku, zachowując kultowy pomarańczowy i niebieski McLaren papaya, popularne kolory po raz pierwszy noszone przez zespół w latach 60. z założycielem zespołu, Brucem McLarenem za kierownicą.

Zespół wkracza w 54. rok zawodów Formuły 1 z silnym portfolio ponad 40 zaangażowanych partnerów u boku oraz niedawną inwestycją MSP Sports Capital i UBS O'Connor, ogłoszoną pod koniec 2020 r.Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru
Elektryczne | 11.05.21

Solterra tak będzie się nazywał nowy w pełni elektryczny SUV Subaru

Powstał jako joint-venture pomiędzy Subaru i Toyotą i będzie zbudowany na całkowicie nowej platformie e - SUBARU Global.

Bugatti Chiron Super Sport
Super Cars | 08.06.21

Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti prezentuje nowy supersportowy samochód, który może pochwalić się wyjątkowym połączeniem komfortu i maksymalnej prędkości.

Nowa Honda Civic Si wyznacza nowy standard dla sportowych kompaktowych sedanów
Premiery | 19.10.21

Nowa Honda Civic Si wyznacza nowy standard dla sportowych kompaktowych sedanów

Najlepiej prowadzący się, najlepiej wyposażony i najprzyjemniejszy w prowadzeniu Civic Si, jaki kiedykolwiek powstał.