Premiery | 14.07.20

Premiera w pełni elektrycznego nowego modelu BMW iX3

Nowe BMW iX3 łączy w sobie radość z jazdy bez lokalnej emisji spalin z typowym sportowym charakterem BMW oraz komfortem i wszechstronną funkcjonalnością oraz przestrzenią popularnego modelu BMW X3.

Nowe, całkowicie elektryczne BMW iX3. Łączy w sobie wszechstronność i solidną funkcjonalność premium średniej wielkości sportowego pojazdu sportowego z przełomową technologią napędu zapewniającą przyjemność z jazdy bez emisji spalin.

Nowe BMW iX3 będzie pierwszym modelem marki, który będzie również produkowany na eksport w chińskim zakładzie produkcyjnym Shenyang. Wprowadzenie na rynek rozpocznie się w Chinach w 2020 roku.

Strategia „Power of Choice” uwzględnia szeroki zakres wymagań klientów i przepisów prawnych na całym świecie: BMW X3 jest pierwszym modelem oferowanym z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także z napędem hybrydowym plug-in i napędem elektrycznym.

Nowe BMW iX3 toruje drogę dla technologii BMW eDrive piątej generacji. Znaczący postęp w zakresie gęstości mocy, zasięgu, masy, wielkości jednostki i elastyczności. Gęstość mocy napędu elektrycznego została zwiększona o 30 procent w porównaniu z poprzednimi samochodami elektrycznymi BMW Group, a grawimetryczna gęstość energii ogniw akumulatora wysokonapięciowego o 20 procent. Najnowsze wersje opracowanych we własnym zakresie komponentów – silnika elektrycznego, elektroniki mocy, wysokonapięciowej techniki ładowania i magazynowania – od 2021 roku będą również stosowane w BMW iNEXT i BMW i4.

 Hyundai wzbogaca ofertę i10 Nowej Generacji o efektowne wersje N Line
Wiadomości | 05.08.20

Hyundai wzbogaca ofertę i10 Nowej Generacji o efektowne wersje N Line

Nowy i10 N Line to czwarty model Hyundaia, dostępny z usportowioną wersją wyposażenia N Line. Zainspirowane sportowymi samochodami N marki Hyundai, modele N Line charakteryzują się dynamicznym wyglądem zewnętrznym i wnętrzem ze sportowymi akcentami.

Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt
MotorSport | 18.05.23

Alpine A110 Pikes Peak w drodze na na szczyt

Pieszczotliwie nazywana „wyścigiem do chmur”, ta wspinaczka na wzgórze obejmuje trasę o długości prawie 20 km ze 156 zakrętami, rozpoczynającą się na wysokości 2865 metrów.

Jak działa samochód z napędem elektrycznym?
Wiadomości | 16.04.20

Jak działa samochód z napędem elektrycznym?

Na koniec 2019 roku po polskich drogach jeździło o 95% więcej samochodów elektrycznych niż rok wcześniej1. Wiele osób jednak wciąż zastanawia się, jak właściwie wygląda ich użytkowanie. Największe wątpliwości budzą sposób ładowania, bezpieczeństwo i moc pojazdów. Oto garść przydatnych informacji, które pomogą zrozumieć, jak działają auta napędzane energią elektryczną.