Concept Cars | 11.01.23

Światowa premiera koncepcyjnego modelu elektrycznego Suzuki eVX

eVX to w pełni elektryczny koncepcyjny SUV wywodzący się z pierwszego globalnego strategicznego pojazdu elektrycznego Suzuki.


Światowa premiera koncepcyjnego modelu elektrycznego Suzuki eVX

Suzuki oferuje modele SUV-ów, takie jak Grand Vitara i S-CROSS w różnych krajach na całym świecie. eVX to model typu BEV, który łączy silne DNA 4x4 Suzuki z zaawansowanymi funkcjami najnowszych pojazdów typu BEV. Wygląd zewnętrzny zaprojektowano tak, aby od razu można było rozpoznać SUV-a Suzuki. Ponadto ma na celu przeniesienie dziedzictwa marki z napędem 4x4 w nową erę elektryczną, aby zapewnić prawdziwe wrażenia z jazdy SUV-em Suzuki.

 

Dzisiejsza premiera miała miejsce na targach Auto Expo 2023, które odbywają się na przedmieściach Delhi w Indiach.
Pierwszy elektryczny model Suzuki, SUV eVX ma wejść na rynek do 2025 roku.

 

Podczas briefingu prasowego na targach Auto Expo 2023 prezes Suzuki powiedział: „Jestem zachwycony, mogąc zaprezentować eVX, nasz pierwszy globalny strategiczny samochód elektryczny. W Grupie Suzuki walka z globalnym ociepleniem jest priorytetem. Promujemy szereg globalnych środków mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Suzuki będzie nadal dostarczać wartościowe produkty naszym klientom na całym świecie, optymalizując je pod kątem sposobu, w jaki ludzie żyją i jeżdżą”.SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.

Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Hondy Civic Sedan
Wiadomości | 14.04.21

Pierwsze oficjalne zdjęcie nowej Hondy Civic Sedan

Zaprezentowana w listopadzie ubiegłego roku jako Civic Prototype, jest najbardziej zaawansowana technologicznie w prawie 50-letniej historii modelu.

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji
Premiery | 15.09.22

Zupełnie nowy Ford Mustang 7. Generacji

Ford po raz kolejny budzi emocje w sercach miłośników samochodów sportowych na całym świecie wprowadzając na rynek zupełnie nowego Forda Mustanga.