Super Cars | 23.04.20

Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku

Wyjątkowo wykonany, uderzający charakter, ściśle ograniczony i o zupełnie innych właściwościach jezdnych to całkowicie wyjątkowy projekt: Divo jest naprawdę jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach i ekskluzywnych samochodów hiper-sportowych współczesnych czasów. Po rygorystycznym dwuletnim okresie rozwoju pierwsze modele upragnionej małej serii są teraz dostarczane do klientów.


Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku

Pod względem wzornictwa Divo podąża nową ścieżką - wyraźnie odróżniającą się od Chiron-a, ale wciąż rozpoznawalną jako Bugatti.

Zespół projektantów pod kierownictwem Achima Anscheidta bezkompromisowo skonfigurował bryłę Divo do przyspieszenia bocznego, koncentrując się na optymalnej wydajności aerodynamicznej i termodynamicznej. Obejmują one cieńszą linię boczną i dodatkowe wloty powietrza do chłodzenia hamulca. Niezwykle kompaktowe i lekkie reflektory LED o płaskim świetle wynoszącym zaledwie 35 milimetrów są szczególnie uderzające, podobnie jak bardzo złożone moduły tylnych świateł 3D. Stanowią one część tylnej kratki, która jest częściowo wytwarzana w procesie drukowania 3D i ma specjalne lekkie żebra. W sumie 44 z tych płetw oświetlają się, tworząc system tylnych świateł. We wnętrzu nowe sportowe fotele z wyższymi zagłówkami bocznymi utrzymują pasażerów bezpiecznie w fotelach nawet podczas pokonywania zakrętów przy bardzo dużych prędkościach. Kierownica jest częściowo pokryta Alcantarą i ma powiększone manetki zmiany biegów po obu stronach. Umożliwia to kierowcom ręczną zmianę biegów i jeszcze większą przyjemność z jazdy.Premiera Volkswagena ID. LIFE concept na Targach Motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium
Concept Cars | 10.09.21

Premiera Volkswagena ID. LIFE concept na Targach Motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium

Volkswagen prezentuje kompaktowy crossover koncepcyjny i obiecuje poszerzyć portfolio małych samochodów elektrycznych już od 2025 r.

Czy słyszałeś o MINI Golden Bulldog Award?
Wiadomości | 03.03.23

Czy słyszałeś o MINI Golden Bulldog Award?

W tym roku odbyła się druga edycja tego wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i pomimo swojej nazwy jest ściśle związana z motoryzacją.

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4
Concept Cars | 18.10.22

Renault prezentuje nowoczesną, elektryczną wersję swojego kultowego Renault 4

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Renault pokazało koncept 4EVER Trophy, który toruje drogę dla przyszłego, całkowicie elektrycznego SUV-a segmentu B.