Super Cars | 23.04.20

Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku

Wyjątkowo wykonany, uderzający charakter, ściśle ograniczony i o zupełnie innych właściwościach jezdnych to całkowicie wyjątkowy projekt: Divo jest naprawdę jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach i ekskluzywnych samochodów hiper-sportowych współczesnych czasów. Po rygorystycznym dwuletnim okresie rozwoju pierwsze modele upragnionej małej serii są teraz dostarczane do klientów.


Bugatti Divo hipersportowy samochód zostanie dostarczony klientom w tym roku

Pod względem wzornictwa Divo podąża nową ścieżką - wyraźnie odróżniającą się od Chiron-a, ale wciąż rozpoznawalną jako Bugatti.

Zespół projektantów pod kierownictwem Achima Anscheidta bezkompromisowo skonfigurował bryłę Divo do przyspieszenia bocznego, koncentrując się na optymalnej wydajności aerodynamicznej i termodynamicznej. Obejmują one cieńszą linię boczną i dodatkowe wloty powietrza do chłodzenia hamulca. Niezwykle kompaktowe i lekkie reflektory LED o płaskim świetle wynoszącym zaledwie 35 milimetrów są szczególnie uderzające, podobnie jak bardzo złożone moduły tylnych świateł 3D. Stanowią one część tylnej kratki, która jest częściowo wytwarzana w procesie drukowania 3D i ma specjalne lekkie żebra. W sumie 44 z tych płetw oświetlają się, tworząc system tylnych świateł. We wnętrzu nowe sportowe fotele z wyższymi zagłówkami bocznymi utrzymują pasażerów bezpiecznie w fotelach nawet podczas pokonywania zakrętów przy bardzo dużych prędkościach. Kierownica jest częściowo pokryta Alcantarą i ma powiększone manetki zmiany biegów po obu stronach. Umożliwia to kierowcom ręczną zmianę biegów i jeszcze większą przyjemność z jazdy.Chevrolet zapowiada model Corvette Z06
Wiadomości | 20.07.21

Chevrolet zapowiada model Corvette Z06

Dwa lata temu Chevrolet wprowadził pierwszą w historii Corvette Stingray z silnikiem umieszczonym centralnie. Tej jesieni zobaczymy zupełnie nowy model. Wideo.

Renault prezentuje Renault 5 Prototype
Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Nowy Nissan Navara premiera online 5 listopada. Wideo
Wiadomości | 27.10.20

Nowy Nissan Navara premiera online 5 listopada. Wideo