Concept Cars | 10.09.21

Premiera Volkswagena ID. LIFE concept na Targach Motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium

Volkswagen prezentuje kompaktowy crossover koncepcyjny i obiecuje poszerzyć portfolio małych samochodów elektrycznych już od 2025 r.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe przyspiesza elektryfikację za pomocą strategii ACCELERATE, aby uczynić bardziej zrównoważoną mobilność dostępną dla jeszcze większej liczby osób. W 2025 roku, dwa lata wcześniej niż pierwotnie planowano, nowy model z zelektryfikowanego portfolio Volkswagena ma wejść do segmentu małych samochodów z ceną wywoławczą około 20 000 euro. Nazywany ID. LIFE, Volkswagen zaprezentował koncepcyjną wersję kompaktowego crossovera na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych IAA MOBILITY 2021 w Monachium.


Wizja w pełni elektrycznego małego samochodu dla obszarów miejskich skupia się na ludziach i wspólnych doświadczeniach. Łączy bardziej zrównoważone elementy i cyfryzację z wyjątkowo elastycznym podejściem do użytkowania. Na przykład identyfikator. Koncepcja LIFE może być wykorzystywana jako kino, centrum gier lub po prostu do wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

„ID. LIFE to nasza wizja nowej generacji w pełni elektrycznej mobilności miejskiej. Koncepcja daje pierwsze spojrzenie na model w segmencie małych samochodów w przedziale cenowym około 20 000 euro, który spodziewamy się wprowadzić na rynek w 2025 roku. Sprawiamy, że mobilność elektryczna jest dostępna dla jeszcze większej liczby osób – mówi Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen Samochody Osobowe. LIFE na potrzeby młodszych grup klientów. Wierzymy: w przyszłości samochód będzie jeszcze silniejszym wyrazem postawy życiowej. Dla przyszłych klientów nie chodzi tylko o mobilność, ale jeszcze bardziej o to, czego możesz doświadczyć w samochodzie. ID. LIFE jest naszą odpowiedzią”.

 

Projekt ID. LIFE concept jest uderzająco przejrzysty, oszczędny i wysokiej jakości. Zrezygnowano z elementów dekoracyjnych, dodatków i złożonej mieszanki materiałów. Poziomy podział pojazdu między karoserię, powierzchnie szklane i dach również przyczynia się do czystego wyglądu. Konfigurowalny i zdejmowany dach wykonany z materiału tekstylnego z komorą powietrzną zapewnia poczucie otwartego powietrza w ID. LIFE, a także zmniejsza masę pojazdu.Powrót do Europy pięciodrzwiowego hatchbacka Mitsubishi COLT nowej generacji
Wiadomości | 05.04.22

Powrót do Europy pięciodrzwiowego hatchbacka Mitsubishi COLT nowej generacji

Mitsubishi poinformowało dziś o powrocie do europejskiego segmentu B, po prawie 10 latach nieobecności, modelu COLT, który wejdzie do sprzedaży jesienią 2023 roku.

NIO zaprezentowało model ET5, konkurencję dla Tesli Model 3
Premiery | 22.12.21

NIO zaprezentowało model ET5, konkurencję dla Tesli Model 3

Chiński producent NIO zaprezentował średniej wielkości inteligentny model elektrycznego sedana, który może się stać bezpośrednim rywalem dla Tesli Model 3.

KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie
Wiadomości | 07.07.20

KARMA Automotive rozszerza sieć dystrybucji w Europie

Karma Automotive, południowo kalifornijski twórca luksusowych pojazdów elektrycznych i inkubatora z zaawansowanymi technologiami, ogłosił dzisiaj, że rozpocznie ekspansję w Europie w Niemczech, Szwajcarii i Austrii.