Concept Cars | 10.09.21

Premiera Volkswagena ID. LIFE concept na Targach Motoryzacyjnych IAA Mobility w Monachium

Volkswagen prezentuje kompaktowy crossover koncepcyjny i obiecuje poszerzyć portfolio małych samochodów elektrycznych już od 2025 r.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe przyspiesza elektryfikację za pomocą strategii ACCELERATE, aby uczynić bardziej zrównoważoną mobilność dostępną dla jeszcze większej liczby osób. W 2025 roku, dwa lata wcześniej niż pierwotnie planowano, nowy model z zelektryfikowanego portfolio Volkswagena ma wejść do segmentu małych samochodów z ceną wywoławczą około 20 000 euro. Nazywany ID. LIFE, Volkswagen zaprezentował koncepcyjną wersję kompaktowego crossovera na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych IAA MOBILITY 2021 w Monachium.


Wizja w pełni elektrycznego małego samochodu dla obszarów miejskich skupia się na ludziach i wspólnych doświadczeniach. Łączy bardziej zrównoważone elementy i cyfryzację z wyjątkowo elastycznym podejściem do użytkowania. Na przykład identyfikator. Koncepcja LIFE może być wykorzystywana jako kino, centrum gier lub po prostu do wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

„ID. LIFE to nasza wizja nowej generacji w pełni elektrycznej mobilności miejskiej. Koncepcja daje pierwsze spojrzenie na model w segmencie małych samochodów w przedziale cenowym około 20 000 euro, który spodziewamy się wprowadzić na rynek w 2025 roku. Sprawiamy, że mobilność elektryczna jest dostępna dla jeszcze większej liczby osób – mówi Ralf Brandstätter, dyrektor generalny marki Volkswagen Samochody Osobowe. LIFE na potrzeby młodszych grup klientów. Wierzymy: w przyszłości samochód będzie jeszcze silniejszym wyrazem postawy życiowej. Dla przyszłych klientów nie chodzi tylko o mobilność, ale jeszcze bardziej o to, czego możesz doświadczyć w samochodzie. ID. LIFE jest naszą odpowiedzią”.

 

Projekt ID. LIFE concept jest uderzająco przejrzysty, oszczędny i wysokiej jakości. Zrezygnowano z elementów dekoracyjnych, dodatków i złożonej mieszanki materiałów. Poziomy podział pojazdu między karoserię, powierzchnie szklane i dach również przyczynia się do czystego wyglądu. Konfigurowalny i zdejmowany dach wykonany z materiału tekstylnego z komorą powietrzną zapewnia poczucie otwartego powietrza w ID. LIFE, a także zmniejsza masę pojazdu.Poznaj nowe BMW X1 M35i xDrive
Wiadomości | 28.06.23

Poznaj nowe BMW X1 M35i xDrive

Najmocniejsza wersja czterocylindrowego silnika benzynowego z najnowszej generacji modułowej oferuje moc, która w nowym BMW X1 M35i xDrive zapewnia ekscytujące osiągi.

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA
Premiery | 05.02.21

Zupełnie nowy Nissan Frontier debiutuje w USA

Nissan zaprezentował dziś zupełnie nową średniej wielkości ciężarówkę, która trafi do sprzedaży w USA tego lata.

Stardust specjalna edycja Genesis G90
Wiadomości | 02.07.20

Stardust specjalna edycja Genesis G90

Flagowy luksusowy sedan G90 trafi do sprzedaży 2 lipca zarówno jako model roku 2021, jak i jako model specjalny ?Stardust?. Pięćdziesiąt sztuk edycji Stardust będzie sprzedawanych tylko w Korei.