Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.

Dziś producent hipersamochodów i specjalista w dziedzinie technologii elektrycznych, Rimac Automobili, zaprezentował produkcyjną wersję C_Two, którą nazwano Nevera, w pełni elektrycznym hipersamochód o mocy 1914 KM, prędkości 415 km/h, zaprojektowanym i skonstruowanym z myślą o zapewnieniu niespotykanego poziomu osiągów.

 

Nevera to gotowa do produkcji iteracja samochodu koncepcyjnego Rimac C_Two, który został zaprezentowany na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie w 2018 roku. Od tego czasu inżynierowie Rimac udoskonalili swój nowy flagowy model na każdym poziomie w ramach szeroko zakrojonego programu rozwojowego, w dążeniu do najlepsze wrażenia z jazdy elektrycznym hipersamochodem. Ponieważ większość kluczowych komponentów Nevera została opracowana we własnym zakresie w centrali firmy Rimac w Chorwacji, wszystkie systemy zostały ulepszone od pierwszych prototypów, aby osiągnąć ambitne cele dotyczące wydajności wyznaczone na początku projektu w 2018 roku.

 

"To jest to. To samochód, o którym myślałem, gdy dziesięć lat temu wyruszałem w „niemożliwą” podróż. Cała nasza ciężka praca zaowocowała stworzeniem Nevera - naszego rekordowego hipersamochodu. Ten samochód narodził się, aby osiągać lepsze wyniki i podnosić poprzeczkę, na nowo definiując normy dla samochodów wyczynowych. I to nie tylko pod względem wydajności – ale jako całościowy pakiet.

Kiedy po raz pierwszy ujawniliśmy C_Two, postawiliśmy sobie bardzo wysoko cele. Nie było nic, co mogłoby nawet zbliżyć się do nowoczesnego elektrycznego układu napędowego i ekstremalnych osiągów samochodu. Ale dla nas to był tylko punkt wyjścia ”, wyjaśnia Mate Rimac, założyciel i dyrektor generalny Rimac Automobili.

 

„Wszystkich w Rimac kieruje ciekawość i chęć doprowadzenia rzeczy do absolutnych granic. Dzięki połączeniu codziennego użytku i mocy 1914 KM Nevera udowadnia, co jest możliwe, gdy nie ma ograniczeń dotyczących technologii, rozwoju lub ambicji. Przedstawiliśmy teraz samochód, który przenosi rynek hipersamochodów na wyższy poziom, wykorzystaliśmy dziś pełny potencjał elektrycznego układu napędowego, udowadniając to, o czym zawsze mówiliśmy - że elektryczny hipersamochód w postaci Nevera jest ekscytujący, a to jest równie ekscytujące na torze, jak podróżowanie po kontynentach ”.

 

„Zrobimy tylko 150 egzemplarzy modelu Nevera, każdej jednostki wykonanej w Chorwacji z pasji i podziwu dla samochodów”.

 

Podkreślając swoje zaangażowanie w projekt, Mate Rimac osobiście przetestuje i podpisze każdą z Neveras, zanim zostaną dostarczone do klientów z obecnego zakładu produkcyjnego firmy na obrzeżach Zagrzebia w Chorwacji.


Właściwie Nevera nosi dumną chorwacką nazwę, która naprawdę odzwierciedla niezwykłe osiągi, jakie samochód może wyzwolić w mgnieniu oka. Nazwa nadana przez miejscowych szybkiemu, nieoczekiwanemu i potężnemu sztormowi śródziemnomorskiemu, który przebiega przez otwarte morze u wybrzeży Chorwacji, Nevera jest niezwykle potężna i naładowana piorunem.

 

Pojawiający się z wyjątkową szybkością i siłą, hipersamochód nowej generacji Rimac ma taką samą nazwę jak Nevera i wygląda na to, że pozostawi podobnie destrukcyjny wpływ na światowym rynku hipersamochodów. I podobnie jak siła natury, od której pochodzi nazwa, jest równie biegły w przekształcaniu swojego charakteru w mgnieniu oka – od niezawodnego i wygodnego grand tourera po ultra-skoncentrowaną maszynę wyczynową.Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji
Premiery | 18.02.21

Nowa Honda HR-V Hybrid nowej generacji

Honda zaprezentowała najnowszą generację swojego popularnego kompaktowego SUV-a HR-V.

Mach-E Rakieta
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Rakieta

Czy zasięg jest imponujący?

Audi A6 e-tron concept
Concept Cars | 19.04.21

Audi A6 e-tron concept

Audi prezentuje w pełni elektryczny, luksusowy samochód koncepcyjny zbudowany na zupełnie nowej platformie technologicznej z zasięgiem ponad 700 km.