Elektryczne | 16.12.21

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pierwszym elektrycznym samochodem Lexusa, który pojawi się w 2022 roku, będzie elegancki, zorientowany na osiągi SUV o nazwie RZ.


Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pokazany w formie prawie gotowej do produkcji, podczas konferencji Toyoty i Lexusa, oparty jest na platformie e-TNGA Toyoty, ale z niestandardowymi modyfikacjami mającymi na celu przeniesienie „doznań z jazdy na wyższy poziom”.

 

RZ będzie miał w pełni zmienny napęd na cztery koła i technologię sterowania przewodowego i obiecuje „niesamowite pokonywanie zakrętów i trzymanie się drogi”.

Indywidualne modyfikacje – w tym „lżejsze i bardziej kompaktowe silniki”, zwiększona sztywność nadwozia i w pełni zmienna technologia napędu na cztery koła Direct4 – mają na celu zapewnienie „zajmującej i satysfakcjonującej jazdy po drogach”. System Direct4 umożliwia RZ rozdział mocy na obie osie „w mgnieniu oka”, zasadniczo przełączając się natychmiast między napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, zależnie od sytuacji. Nowy Nissan Qashqai premiera
Premiery | 18.02.21

Nowy Nissan Qashqai premiera

14 lat po stworzeniu segmentu crossoverów, Qashqai powraca z całkowicie odnowiony. Obejrzyj cyfrową premierę nowego Nissana Qashqai.

Nissan zapowiada zupełnie nowego Pathfindera
Wiadomości | 31.01.21

Nissan zapowiada zupełnie nowego Pathfindera

Alfa Romeo 33 Stradale, powrót legendy
Premiery | 30.08.23

Alfa Romeo 33 Stradale, powrót legendy

Po ponad 50 latach Alfa Romeo powraca do świata samochodów „fuoriserie” (budowanych na zamówienie) z limitowaną serią 33 sprzedanych już egzemplarzy.