Elektryczne | 16.12.21

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pierwszym elektrycznym samochodem Lexusa, który pojawi się w 2022 roku, będzie elegancki, zorientowany na osiągi SUV o nazwie RZ.


Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pokazany w formie prawie gotowej do produkcji, podczas konferencji Toyoty i Lexusa, oparty jest na platformie e-TNGA Toyoty, ale z niestandardowymi modyfikacjami mającymi na celu przeniesienie „doznań z jazdy na wyższy poziom”.

 

RZ będzie miał w pełni zmienny napęd na cztery koła i technologię sterowania przewodowego i obiecuje „niesamowite pokonywanie zakrętów i trzymanie się drogi”.

Indywidualne modyfikacje – w tym „lżejsze i bardziej kompaktowe silniki”, zwiększona sztywność nadwozia i w pełni zmienna technologia napędu na cztery koła Direct4 – mają na celu zapewnienie „zajmującej i satysfakcjonującej jazdy po drogach”. System Direct4 umożliwia RZ rozdział mocy na obie osie „w mgnieniu oka”, zasadniczo przełączając się natychmiast między napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, zależnie od sytuacji. Światowa premiera Volkswagena ID.6
Premiery | 17.04.21

Światowa premiera Volkswagena ID.6

Trzeci model ID. w pełni elektrycznego rodzinnego SUV - a został zaprezentowany na targach Auto Shanghai.

Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony
Wiadomości | 15.05.20

Nowy Jeep Compass teraz bardziej zaawansowany technologicznie i połączony

Można już składać zamówienia na nowego Jeepa Compass, zbudowany na rynek europejski w fabryce FCA Melfi we Włoszech. Nowy model jest teraz produkowany we Włoszech, dzięki czemu Jeep gwarantuje średni czas dostawy z fabryki około trzech tygodni, a jednocześnie oferuje szereg zaawansowanych przyjaznych dla użytkownika technologii, które zapewniają bardziej wydajne, wygodne i połączone codzienne wrażenia z jazdy.

Toyota wprowadza zupełnie nowe modele Alphard i Vellfire
Premiery | 21.06.23

Toyota wprowadza zupełnie nowe modele Alphard i Vellfire

Toyota ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie sprzedaży całkowicie nowych wersji benzynowych i hybrydowych pojazdów elektrycznych (HEV) Alphard i Vellfire. Zostały wprowadzone na rynek 21 czerwca.