Elektryczne | 16.12.21

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pierwszym elektrycznym samochodem Lexusa, który pojawi się w 2022 roku, będzie elegancki, zorientowany na osiągi SUV o nazwie RZ.


Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pokazany w formie prawie gotowej do produkcji, podczas konferencji Toyoty i Lexusa, oparty jest na platformie e-TNGA Toyoty, ale z niestandardowymi modyfikacjami mającymi na celu przeniesienie „doznań z jazdy na wyższy poziom”.

 

RZ będzie miał w pełni zmienny napęd na cztery koła i technologię sterowania przewodowego i obiecuje „niesamowite pokonywanie zakrętów i trzymanie się drogi”.

Indywidualne modyfikacje – w tym „lżejsze i bardziej kompaktowe silniki”, zwiększona sztywność nadwozia i w pełni zmienna technologia napędu na cztery koła Direct4 – mają na celu zapewnienie „zajmującej i satysfakcjonującej jazdy po drogach”. System Direct4 umożliwia RZ rozdział mocy na obie osie „w mgnieniu oka”, zasadniczo przełączając się natychmiast między napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, zależnie od sytuacji. TOYOTA GAZOO Racing prezentuje światowy debiut zupełnie nowego modelu GR 86
Premiery | 06.04.21

TOYOTA GAZOO Racing prezentuje światowy debiut zupełnie nowego modelu GR 86

Po GR Supra i GR Yaris, nowy GR 86 jest trzecim globalnym modelem z serii samochodów sportowych.

Zaprezentowano specjalną edycję Aston Martin V12 Speedster DBR1
Super Cars | 28.04.21

Zaprezentowano specjalną edycję Aston Martin V12 Speedster DBR1

Tylko 88 egzemplarzy w niestandardowej specyfikacji, która z pewnością podkreśli natychmiastowy status kolekcjonerski samochodów.

Honda opracowuje obecnie trzy modele koncepcyjne serii e:N
Concept Cars | 14.10.21

Honda opracowuje obecnie trzy modele koncepcyjne serii e:N

Honda zorganizowała wirtualną konferencję prasową podczas której miała miejsce światowa premiera trzech pojazdów elektrycznych w wersji COUPE, SUV i GT.