Elektryczne | 16.12.21

Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pierwszym elektrycznym samochodem Lexusa, który pojawi się w 2022 roku, będzie elegancki, zorientowany na osiągi SUV o nazwie RZ.


Całkowicie nowy w pełni elektryczny Lexus RZ 450e

Pokazany w formie prawie gotowej do produkcji, podczas konferencji Toyoty i Lexusa, oparty jest na platformie e-TNGA Toyoty, ale z niestandardowymi modyfikacjami mającymi na celu przeniesienie „doznań z jazdy na wyższy poziom”.

 

RZ będzie miał w pełni zmienny napęd na cztery koła i technologię sterowania przewodowego i obiecuje „niesamowite pokonywanie zakrętów i trzymanie się drogi”.

Indywidualne modyfikacje – w tym „lżejsze i bardziej kompaktowe silniki”, zwiększona sztywność nadwozia i w pełni zmienna technologia napędu na cztery koła Direct4 – mają na celu zapewnienie „zajmującej i satysfakcjonującej jazdy po drogach”. System Direct4 umożliwia RZ rozdział mocy na obie osie „w mgnieniu oka”, zasadniczo przełączając się natychmiast między napędem na przednie, tylne i wszystkie koła, zależnie od sytuacji. Pierwsze spojrzenie na nowego Opla Mokkę
Wiadomości | 25.05.20

Pierwsze spojrzenie na nowego Opla Mokkę

Następna generacja bestsellerów niemieckiego producenta samochodów przechodzi obecnie ostatnie testy i konfiguracje przed rozpoczęciem produkcji seryjnej pod koniec roku. Nowa Mokka będzie dostępna u dealerów Opla od początku 2021 r. Do tej pory na drodze jeżdżą tylko zakamuflowane pojazdy testowe, które nie pokazują jeszcze ostatecznego projektu. Jeden z nich został zaprezentowany w nowym filmie na Youtube.

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz
Wiadomości | 31.03.21

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz

Przełamuje nowe horyzonty w segmencie SUV-ów, ciężarówek i crossoverów, oferując nową kategorię pojazdów.

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji
Wiadomości | 24.04.20

Tak to prawda. Hyundai Prophecy oraz 45 EV trafią do seryjnej produkcji

Hyundai stawia na odważną stylistykę. Elegancki Hyundai Prophecy oraz concept 45 EV trafią do seryjnej produkcji. Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafi nowy crossover wzorowany na studyjnym Hyundaiu 45 EV. Rok później dołączy do niego Hyundai Prophecy następca Ioniqa.