Super Cars | 22.03.21

Premiera Pagani Huayra R

Najbardziej ekstremalny Hypercar Pagani stworzony wyłącznie do użytku na torze w zaledwie 30 sztukach po 2,6 miliona Euro. Wideo.

Nowy Hypercar firmy Pagani, skoncentrowany na torze, łączy w sobie najwyższy poziom inżynierii samochodowej i know-how w zakresie aerodynamiki z niespotykaną wrażliwością estetyczną w ćwiczeniu stylu, który w pełni odzwierciedla rozwój technologiczny Pagani Automobili.

 

Huayra R to znacznie więcej niż ćwiczenie intelektualne, to samochód pełen innowacyjnych rozwiązań opracowanych w celu osiągnięcia maksymalnych osiągów i jest wynikiem 100% dedykowanej wiedzy inżynieryjnej. Projekt nie był oparty na żadnym modelu produkcyjnym, co pozwoliło na znaczne podniesienie celów rozwojowych dla każdego pojedynczego komponentu, zmuszając zespół w San Cesario Sul Panaro do sprostania wielu wyzwaniom technicznym. Przede wszystkim opracowanie najpotężniejszego, wolnossącego silnika spalinowego w historii Atelier.

 

Pagani V12-R - bijące serce Huayra R - to 12-cylindrowy, 6-litrowy, wolnossący silnik wyścigowy, zaprojektowany od podstaw we współpracy z HWA AG specjalnie po to, aby sprostać zapotrzebowaniu Atelier na wyposażenie nowego modelu z najlżejszym, najpotężniejszym i wydajnym gotowym do jazdy V12, jaki kiedykolwiek stworzono. Potrzeba ta pojawiła się, aby zaspokoić silne pragnienie klientów Pagani, którzy marzyli o niewiarygodnie potężnym, wysokowydajnym, wolnossącym silniku V12 do swoich nowych projektów.

 

„Nowy silnik musiał mieć urok, romantyzm, dźwięk i prostotę silników F1 z lat 80., a jednocześnie zawierać najnowocześniejszą technologię dostępną obecnie”. Horacio Pagani

 

Wyposażony w najnowszą technologię wywodzącą się ze świata wyścigów, nowy układ napędowy zapewnia 850 KM (625 kW) przy 8250 obr / min i maksymalny moment obrotowy 750 Nm - już dostępny w zakresie od 5500 do 8300 obr / min - podczas gdy system bezpośredniego wtrysku 200 barów optymalizuje osiągi poprzez zapewnienie maksymalnej wydajności w zakresie termodynamiki i autonomii.

Huayra R została stworzona, aby zapewnić najwyższe wrażenia każdemu, kto chce cieszyć się najwyższą wydajnością na torze aż do czerwonej linii 9000 obr./min. Dla inżynierów z HWA AG i Pagani cel ten oznaczał nie tylko skupienie się na zwiększonej mocy jako kluczowym elemencie badań, ale także nadanie priorytetu lekkości. Inżynierowie z Affalterbach bez wahania przyjęli to wyzwanie i po ponad dwóch latach projektowania i rozwoju, potężny Pagani V12-R przechylił wagę na łączną masę 198 kg (436 funtów), plasując go na szczycie swojej kategorii.

 

Przymocowany do centralnego nadwozia typu skorupowego, z którym tworzy element konstrukcyjny zdolny do podtrzymywania przekładni i ramy pomocniczej ze stali stopowej chromowo-molibdenowej, nowy silnik jest wyjątkowo wydajny i łatwy w obsłudze, a cykle serwisowe odbywają się co 10 000 km.Przedstawiamy pierwsze na świecie zbudowane Lamborghini Huracan Off-Road
Tuning | 28.07.21

Przedstawiamy pierwsze na świecie zbudowane Lamborghini Huracan Off-Road

Pasjonaci z B is for Build przedstawili pierwszą na świecie wersję terenową Lamborghini Huracan, którego nazwali The Jumpacan. Ekstremalne wideo.

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM
Wiadomości | 27.01.21

Od 0 do 100 km/h w 3,0 s w nowym BMW M5 CS o mocy 635 KM

Nowy topowy model sportowych samochodów BMW M, który zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2021 r.

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD
Elektryczne | 20.04.21

Nowy Opel Manta GSe ElektroMOD

Pod kultową czarną maską Opla czterocylindrowy silnik benzynowy ustępuje miejsca mocnemu silnikowi elektrycznemu.