Concept Cars | 08.09.21

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS

Mercedes-Maybach rozszerza swoje portfolio produktów o luksusowego, całkowicie elektrycznego SUV-a opartego na modułowej architekturze dla pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej.

Poprzerz Concept EQS, Mercedes-Maybach daje jasny zapowiedź pierwszego w pełni elektrycznego, seryjnego modelu tej luksusowej marki o bogatej tradycji. Pojazd koncepcyjny SUV oparty jest na modułowej architekturze pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej klasy Mercedes-Benz i przenosi ekskluzywność Maybacha w lokalnie bezemisyjną przyszłość. Jednorazowy egzemplarz tuż przed produkcją pokazuje cechy charakterystyczne dla Maybacha – takie jak wyszukane dwukolorowe wykończenie lakieru – ale dzięki innowacyjnej technologii napędu stanowi również krok w kierunku znacznie bardziej progresywnego sposobu prezentacji marki.

 

We wnętrzu tył staje się wygodnym miejscem do pracy lub odpoczynku dzięki fotelom Executive i Pakietowi Szofera. Do tego dochodzą ekskluzywne detale, takie jak nowe panele drzwiowe, których podłokietniki są zaprojektowane jak wysokiej jakości kredensy. Dostępne są również elementy ozdobne w białym lakierze fortepianowym i materiały w kolorze głębokiego błękitu, które tworzą przyjemną atmosferę na pokładzie niczym na eleganckim jachcie.


Marka Mercedes-Maybach zawsze była synonimem najnowocześniejszej technologii, ręcznej precyzji i ekskluzywności. Jest uważany za pioniera w definiowaniu luksusu, stylu i statusu. Mercedes-Maybach to legenda, która nieustannie się zmienia. W 1921 roku Wilhelm i Karl Maybach rozpoczęli budowę samochodów w celu stworzenia „najlepszego z najlepszych”. To właśnie to twierdzenie od 100 lat definiuje wyjątkową aurę Mercedesa-Maybacha.


Klienci Maybacha szukają czegoś wyjątkowego, a celem jest przekroczenie ich oczekiwań dzięki najwyższym standardom ekskluzywności i indywidualności, eleganckiemu wzornictwu i doskonałemu kunsztowi oraz najnowocześniejszej technologii. Ponieważ klienci na głównych rynkach Chin, Rosji, Korei Południowej, USA i Niemiec stają się przeciętnie młodsi, zmienia się również definicja luksusu.
„Wielu naszych klientów Mercedes-Maybach jest w wysokim stopniu połączonych cyfrowo i stawia najwyższe wymagania naszym rozwiązaniom cyfrowym. Oczekują również, że wybrana przez nich marka będzie bronić zrównoważonych wartości i brać odpowiedzialność za środowisko. Concept Mercedes-Maybach EQS spełnia wszystkie te punkty i ucieleśnia wyrafinowany luksus w bardziej progresywny sposób: całkowicie elektryczny układ napędowy nie tylko umożliwia konsekwentnie zrównoważoną mobilność, ale także zapewnia nowy poziom spokoju i relaksu dla pasażerów” – powiedziała Britta Seeger , Członek Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za Marketing i Sprzedaż.


„Concept Mercedes-Maybach EQS reprezentuje transformację bogatej w tradycję luksusowej marki w bardziej postępową, całkowicie elektryczną przyszłość. Jak każdy Maybach, jest symbolem Wyrafinowanego Luksusu we wszystkich jego aspektach. Ten koncepcyjny samochód bliski produkcji jest dowodem na to, że najnowocześniejsza technologia napędu elektrycznego i pionierska technologia informacyjno-rozrywkowa z MBUX Hyperscreen doskonale łączą się z charakterystycznym kunsztem Maybacha i wyjątkowym wnętrzem. To pełne pasji połączenie drobiazgowo dopracowanych detali tworzy niepowtarzalne, luksusowe doznania motoryzacyjne. Wraz z przyszłym, całkowicie elektrycznym modelem SUV-a, rozszerzamy nasze aspiracje lidera w segmencie high-end również w obszarze mobilności elektrycznej – mówi Philipp Schiemer, szef Top End Vehicle Group w Mercedes-Benz AG i prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH.Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem
Wiadomości | 17.04.20

Najlepiej sprzedający się model Volkswagena nowy Tiguan latem

Światowy bestseller ustanawia kolejny nowy rekord: wiosną 2020 roku Volkswagen Tiguan przekroczył barierę produkcyjną wynoszącą sześć milionów sztuk. Tylko w 2019 r. Wyprodukowano 910 926 sztuk SUV-a. To sprawia, że Tiguan jest najlepiej sprzedającym się samochodem marki i grupy Volkswagen. Wszechstronny pojazd można kupić w 80% wszystkich krajów na ziemi. Jest to najbardziej udany SUV na rynku w Europie. Tiguan jest jednym z trzech najpopularniejszych sportowych pojazdów użytkowych na świecie. Volkswagen produkuje najlepiej sprzedający się model w czterech strefach czasowych na trzech kontynentach.

Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu
Premiery | 07.07.22

Volkswagen Amarok pick-up udoskonalony w każdym calu

Volkswagen Samochody Dostawcze prezentuje nowego Amaroka. Ten wszechstronny samochód mogący być i terenówką i wygodnym autem szosowym.

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się
Wiadomości | 29.06.20

Geneva Motor Show 2021 prawdopodobnie nie odbędzie się

Komitet i Rada Fundacji Salon International de l'Automobile podjęły dziś decyzję o przyszłości Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (GIMS), największego wydarzenia publicznego w Szwajcarii.