Concept Cars | 08.09.21

Premiera Concept Mercedes-Maybach EQS

Mercedes-Maybach rozszerza swoje portfolio produktów o luksusowego, całkowicie elektrycznego SUV-a opartego na modułowej architekturze dla pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej.

Poprzerz Concept EQS, Mercedes-Maybach daje jasny zapowiedź pierwszego w pełni elektrycznego, seryjnego modelu tej luksusowej marki o bogatej tradycji. Pojazd koncepcyjny SUV oparty jest na modułowej architekturze pojazdów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej klasy Mercedes-Benz i przenosi ekskluzywność Maybacha w lokalnie bezemisyjną przyszłość. Jednorazowy egzemplarz tuż przed produkcją pokazuje cechy charakterystyczne dla Maybacha – takie jak wyszukane dwukolorowe wykończenie lakieru – ale dzięki innowacyjnej technologii napędu stanowi również krok w kierunku znacznie bardziej progresywnego sposobu prezentacji marki.

 

We wnętrzu tył staje się wygodnym miejscem do pracy lub odpoczynku dzięki fotelom Executive i Pakietowi Szofera. Do tego dochodzą ekskluzywne detale, takie jak nowe panele drzwiowe, których podłokietniki są zaprojektowane jak wysokiej jakości kredensy. Dostępne są również elementy ozdobne w białym lakierze fortepianowym i materiały w kolorze głębokiego błękitu, które tworzą przyjemną atmosferę na pokładzie niczym na eleganckim jachcie.


Marka Mercedes-Maybach zawsze była synonimem najnowocześniejszej technologii, ręcznej precyzji i ekskluzywności. Jest uważany za pioniera w definiowaniu luksusu, stylu i statusu. Mercedes-Maybach to legenda, która nieustannie się zmienia. W 1921 roku Wilhelm i Karl Maybach rozpoczęli budowę samochodów w celu stworzenia „najlepszego z najlepszych”. To właśnie to twierdzenie od 100 lat definiuje wyjątkową aurę Mercedesa-Maybacha.


Klienci Maybacha szukają czegoś wyjątkowego, a celem jest przekroczenie ich oczekiwań dzięki najwyższym standardom ekskluzywności i indywidualności, eleganckiemu wzornictwu i doskonałemu kunsztowi oraz najnowocześniejszej technologii. Ponieważ klienci na głównych rynkach Chin, Rosji, Korei Południowej, USA i Niemiec stają się przeciętnie młodsi, zmienia się również definicja luksusu.
„Wielu naszych klientów Mercedes-Maybach jest w wysokim stopniu połączonych cyfrowo i stawia najwyższe wymagania naszym rozwiązaniom cyfrowym. Oczekują również, że wybrana przez nich marka będzie bronić zrównoważonych wartości i brać odpowiedzialność za środowisko. Concept Mercedes-Maybach EQS spełnia wszystkie te punkty i ucieleśnia wyrafinowany luksus w bardziej progresywny sposób: całkowicie elektryczny układ napędowy nie tylko umożliwia konsekwentnie zrównoważoną mobilność, ale także zapewnia nowy poziom spokoju i relaksu dla pasażerów” – powiedziała Britta Seeger , Członek Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za Marketing i Sprzedaż.


„Concept Mercedes-Maybach EQS reprezentuje transformację bogatej w tradycję luksusowej marki w bardziej postępową, całkowicie elektryczną przyszłość. Jak każdy Maybach, jest symbolem Wyrafinowanego Luksusu we wszystkich jego aspektach. Ten koncepcyjny samochód bliski produkcji jest dowodem na to, że najnowocześniejsza technologia napędu elektrycznego i pionierska technologia informacyjno-rozrywkowa z MBUX Hyperscreen doskonale łączą się z charakterystycznym kunsztem Maybacha i wyjątkowym wnętrzem. To pełne pasji połączenie drobiazgowo dopracowanych detali tworzy niepowtarzalne, luksusowe doznania motoryzacyjne. Wraz z przyszłym, całkowicie elektrycznym modelem SUV-a, rozszerzamy nasze aspiracje lidera w segmencie high-end również w obszarze mobilności elektrycznej – mówi Philipp Schiemer, szef Top End Vehicle Group w Mercedes-Benz AG i prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH.Cadillac InnerSpace Concept
Concept Cars | 05.01.22

Cadillac InnerSpace Concept

Podczas tegorocznych targów CES Cadillac przedstawił swoją wizję osobistej mobilności przyszłości, pokazując koncept dwuosobowego luksusowego pojazdu.

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth
Wiadomości | 05.05.20

Wirtualny tłum w 70. rocznicę legendarnego tłumika Abarth

4 maja 1950 r. podczas 32. edycji Targów Motoryzacyjnych w Turynie, marka z pod znaku Scorpiona zadebiutowała ze swoim nowym układem wydechowym. Narodziła się legenda. 70 lat po tym wydarzeniu marka Abarth zorganizowała akcję upamiętniającą w social media.

Acura Integra zapowiedź sportowego kompaktu premium nowej generacji
Premiery | 14.11.21

Acura Integra zapowiedź sportowego kompaktu premium nowej generacji

Integra Prototype zwiastuje powrót kultowego modelu, który będzie sportowym kompaktem premium z linią dachu przypominającą coupe i wszechstronną pięciodrzwiową konstrukcją typu liftback.