Wiadomości | 19.04.23

Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady

W ciągu ostatnich 10 lat żaden inny samochód sportowy nie sprzedał się lepiej niż Mustang a siódma generacja będzie sprzedawana na ponad 100 rynkach na całym świecie.


Poznaj najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie ostatniej dekady

Według analizy danych rejestracyjnych przeprowadzonej przez firmę S&P Global Mobility, w ciągu ostatnich 10 lat Ford Mustang, który obchodzi swoje 59. urodziny, był najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie.

 

Zgodnie z wewnętrznymi danymi Forda, Stany Zjednoczone są nadal miejscem największego popytu na Mustanga, reprezentującego 78% światowej sprzedaży. Inne rynki, na których odnotowano wzrost sprzedaży Mustanga w 2022 r., to Niemcy, wzrost o 17,0%, Wielka Brytania, wzrost o 14,4%, Szwajcaria, wzrost o 14,9% i Bliski Wschód o 7,4%.

 

Całkowicie nowy Ford Mustang siódmej generacji 2024 dodaje kolejny rozdział do ikony, zapewniając wygląd, dźwięk i atrakcyjność najlepiej sprzedającego się samochodu sportowego na świecie w ciągu ostatnich dziesięciu lat łącznie. Niezależnie od tego, czy jest to kabriolet, czy coupe, 4-cylindrowy silnik V8 lub turbodoładowany, manualny lub automatyczny, Mustang oferuje opcje w wielu przedziałach cenowych i poziomach wydajności.

 

Mustang ma dwa nowe silniki, 2,3-litrowy EcoBoost i najmocniejszy 5-litrowy Coyote V8 w historii Mustanga GT. Do tego zupełnie nowa funkcja Remote Rev, która zapewnia możliwość zdalnego zwiększania obrotów silnika samochodu za pomocą pilota, oraz dostępny nowy elektroniczny hamulec do driftu, który może szybko zmienić nowicjusza w profesjonalistę w driftingu.

 

Mustang Dark Horse rozszerza ofertę jako pierwsza nowa nazwa wyczynowa marki od czasu wprowadzenia Mustanga Bullitt w 2001 roku i ma na celu wyznaczenie nowego wzorca osiągów ulicznych i torowych, który mógł się pojawić tylko w Mustangu o złowrogim wyglądzie i specjalnie zmodyfikowanym silniku 5.0- litrowy silnik V8 – najmocniejszy 5-litrowy silnik V8 w historii, generujący moc 500 koni mechanicznych.

Mustang Mach-E SUV, elektryczny dodatek do rodziny Mustangów, jest już dostępny w 39 krajach, a ostatnio pojawił się na Tajwanie iw Australii. Ford wyprodukował swojego 150-tysięcznego Mustanga Mach-E od rozpoczęcia produkcji prawie dwa lata temu, co jest znaczącym kamieniem milowym, ponieważ firma zwiększa produkcję pojazdów elektrycznych do poziomu 600 000 sztuk rocznie do końca 2023 r. i ponad 2 mln sztuk rocznie do 2026 r.Poznaj nową SKODĘ SLAVIA
Premiery | 18.11.21

Poznaj nową SKODĘ SLAVIA

Tradycyjnemu sedanowi nadano dynamiczny design i szereg nowoczesnych rozwiązań. Jest drugim samochodem opracowanym z myślą o spełnieniu specyficznych wymagań indyjskich klientów.

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider
Wiadomości | 26.03.20

Kompaktowa Skoda SCALA w wersji Spider

Dwudziestu studentów Akademii ŠKODY stanęło przed ambitnym zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model SCALA, który studenci zademonstrują w wersji Spider.

Nissan Ariya Single Seater Concept
Concept Cars | 03.12.21

Nissan Ariya Single Seater Concept

Projekt mający na celu zademonstrowanie potencjału osiągów i ekscytacji całkowicie elektrycznego układu napędowego Ariya w wykonanym na zamówienie podwoziu samochodu wyścigowego.