MotorSport | 08.02.21

Powrót PEUGEOT Sport do sportów motorowych

Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (FIA WEC) i Le Mans 24. Godziny.

Cała siódemka ma doświadczenie w wyścigach Formuły 1 i / lub światowej klasy wyścigach długodystansowych. Niektórzy są nawet dawnymi kolegami z drużyny, podczas gdy inni mają bliskie więzi w życiu codziennym lub razem trenują.

 

Wyścigi długodystansowe są znane jako bezkompromisowa forma sportów motorowych, w której żywioł ludzki i niezłomny duch zespołowy są niezbędne nie tylko do wygrywania, ale także do dotarcia do mety wyścigów.

 

W 2021 r. Sześciu nominowanych kierowców i kierowca rezerwowy / symulator będzie aktywnie uczestniczył w rozwoju nowego Hypercar i współpracował z personelem Peugeot Sport w miarę formowania się programu.

 

„Jakość relacji między wszystkimi zaangażowanymi w projekt ma fundamentalne znaczenie” - potwierdza Jean-Marc Finot, dyrektor Stellantis Motorsport. „Poza indywidualnymi umiejętnościami wyścigowymi, głównymi kryteriami, które wzięliśmy pod uwagę przy ocenie i rozmowie z kierowcami, były więzi, jakie mają ze sobą, ich sposób myślenia i umiejętność współpracy w celu motywowania i pomagania zespołowi w rozwoju, ponieważ czynnik ludzki odgrywa tak dużą rolę w wyścigach wytrzymałościowych. Chcieliśmy również ustalić, że ich zaangażowanie w naszą współpracę jest dla nich priorytetem, a nie tylko linią w ich CV ”.

 

W procesie oceny kierowców uwzględniono również ich rekordy w rundach FIA WEC, ELMS i IMSA. „Przyjrzeliśmy się wszystkim mistrzostwom wyścigów długodystansowych, które zostały zorganizowane w ciągu ostatnich pięciu lat” - zauważa Olivier Jansonnie (dyrektor techniczny WEC, Peugeot Sport). „Nie braliśmy pod uwagę tylko indywidualnych wyników. Przeanalizowaliśmy również szybkość, spójność i niezawodność długiej listy kierowców, ponieważ szukamy składu, który będzie dobrze do siebie pasował, z eklektyczną mieszanką przyszłych młodych ludzi i doświadczonych aktywistów ze sprawdzonymi umiejętnościami rozwojowymi, szczególnie w dziedzinie pojazdów hybrydowych. układy napędowe ”.

 

Oprócz swoich zobowiązań na 2021 r., Siedmiu kierowców fabrycznych PEUGEOT będzie codziennie przyczyniać się do rozwoju projektu, mając na celu zorganizowanie pierwszego testu przed końcem roku.Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL
Wiadomości | 14.07.21

Poznaj wnętrze nowego Mercedesa-AMG SL

Dzięki genom AMG projekt wnętrza nadchodzącego modelu SL przekształca kultową tradycję pierwszego Roadstera 300 SL w nowoczesną erę.

SKODA wyznacza nowe standardy w projektowaniu wnętrz dzięki indywidualnym wyborom stylistycznym ENYAQ iV
Wiadomości | 29.07.20

SKODA wyznacza nowe standardy w projektowaniu wnętrz dzięki indywidualnym wyborom stylistycznym ENYAQ iV

Dzięki ENYAQ iV, który swoją światową premierę obchodzi w Pradze na początku września, ŠKODA otwiera nowe możliwości w aranżacji wnętrz dzięki indywidualnym wyborom stylistycznym. Wideo.

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza
MotorSport | 08.11.20

Ciężkie kwalifikacje Ferrari na torze Monza

Najlepsi z Ferrari w sobotnich kwalifikacjach na Monzie wystartują z czwartego rzędu w ostatnim wyścigu serii Endurance mistrzostw Włoch GT.