Tuning | 31.07.20

Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa

Lexus opracował nowy lakier Blazing Carnelian dla modelu LC 2021 z nadwoziem coupe. Nowy kolor nadwozia będzie dostępny wraz z wykończeniem wnętrza w tonacji Manhattan Orange.


Ekscytujący kolor Blazing Carnelian dla coupe Lexusa

Projektanci Lexusa mają dużą swobodę w opracowywaniu nowych odcieni lakierów nadwozia. Za każdym razem zaczynają od początku, prowadzą wiele eksperymentów i czerpią inspiracje z różnych źródeł. Proces tworzenia nowego koloru trwa około dwóch lat. Premiera LC Coupe 2021 będzie dobrą okazją do zaprezentowania nowego osiągnięcia zespołu projektowego Lexusa – lakieru Blazing Carnelian.

 

Blazing Carnelian to żywiołowy kolor, który podkreśla świetne osiągi najnowszej wersji flagowego coupe Lexusa. Silne nasycenie koloru i wysoki połysk stwarzają efekt, który trudno porównać do jakiegokolwiek innego lakieru samochodowego. Jego głębia i jakość to pochodne techniki wielowarstwowego nakładania, a każda z warstw wpływa na końcowy efekt. Wykończenie Blazing Carnelian składa się m.in. z aż dwóch różnych warstw bazowych o wysokim nasyceniu koloru i dodatkowej warstwy bazowej z miką.

 

Wrażenie potęguje połączenie nowego koloru nadwozia z równie intensywną kolorystyką wnętrza. Manhattan Orange to bogata, wyrafinowana tonacja stylistyczna, inspirowana słynnym zjawiskiem Manhattanhenge, powstającym dwa razy w roku, gdy zachodzące Słońce ustawia się w jednej linii z głównymi ulicami Manhattanu. Kolor ten został użyty na podsufitce, panelach drzwi i akcentach zdobiących tapicerkę, tworząc awangardową kompozycję.

 

Blazing Carnelian dołącza do palety 30 różnych kolorów nadwozia, które pojawiają się w gamie modelowej Lexusa. Kolekcja ta zawiera m.in. efektowny Flare Yellow, opracowany dla LC 500h oraz zaawansowane lakiery metalizowane, takie jak Sonic Silver i Sonic Titanium.

 

Projektując nowy kolor nadwozia, Lexus nie chodzi na skróty. Główny projektant wybiera właściwy odcień dopiero po przetestowaniu setek różnych próbek. „Kiedy pracujemy nad nowym kolorem, oglądam tak wiele różnych odcieni, że czasami pod koniec dnia trudno mi jest widzieć cokolwiek wyraźnie” – powiedziała Megumi Suzuki, należąca do elity najbardziej doświadczonych projektantów lakierów Lexusa, która specjalizuje się w dziedzinie chromogenów. – „Za każdym razem, gdy kogoś spotykam, wchodzę do sklepu lub do czyjegoś domu, przyglądam się kolorom i materiałom. Postępuje tak wielu specjalistów z naszego zespołu”.

 

Przy opracowywaniu nowego lakieru wybór koloru to jeszcze nie koniec. Zespół Megumi Suzuki to mała armia ekspertów, którzy włączają się we współpracę na różnych etapach procesu. Są to technicy laboratoryjni, którzy mieszają farbę, rzeźbiarze tworzący gliniane modele, inżynierowie oraz załoga lakierni linii montażowej, która nadaje każdemu LC idealne, jednolite wykończenie. Kansai Paint, producent lakierów Lexusa, co kilka tygodni wytwarza nową partię, a projektanci Lexusa dokładnie analizują próbki, wyginając panele testowe, aby naśladować kontury karoserii samochodu. Każdy panel jest badany w różnych warunkach oświetleniowych, wewnątrz i na zewnątrz, o różnych porach dnia i w różnych miesiącach roku.

 

Ostateczny wybór lakieru nie jest łatwym zadaniem. Kolor, który olśniewa w letni poranek, może wydawać się mało atrakcyjny w cieniu lub w sztucznym oświetleniu salonu. Projektanci muszą też radzić sobie z subiektywnością własnych preferencji kolorystycznych. „Dziwną rzeczą w postrzeganiu koloru jest to, że może się ono zmieniać w zależności od pory roku, samopoczucia odbiorcy, a także obserwowanych w danym okresie trendów” – zauważyła Megumi Suzuki.Jaguar Vision Gran Turismo SV
Super Cars | 16.12.20

Jaguar Vision Gran Turismo SV

Najnowszy całkowicie elektryczny wirtualny samochód wyścigowy opracowany dla Gran Turismo przez Jaguar SV teraz zbudowany w prawdziwym świecie jako pełnowymiarowy projekt studyjny.

Toyota prezentuje nowego Yarisa Cross Adventure Premiere Edition
Wiadomości | 29.03.21

Toyota prezentuje nowego Yarisa Cross Adventure Premiere Edition

Toyota po raz pierwszy prezentuje ten model, która podkreśla jego charakter prawdziwego SUV-a.

Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021
Wiadomości | 23.04.20

Skonfiguruj nowego Cadillaca Escalade 2021

Klienci mogą teraz spersonalizować Escalade 2021 za pomocą nowego wizualizatora 3D. Wizualizator Cadillac Escalade to wciągające cyfrowe wrażenia 360 stopni z widokami pod każdym kątem nowego Escalade, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ostatnio ulepszona funkcjonalność pozwala również klientom doświadczyć choreografii oświetlenia zewnętrznego w nowym otoczeniu nocnym. Konsumenci mogą również wskoczyć do wnętrza i eksplorować widok z miejsc w pierwszym lub drugim rzędzie.