Super Cars | 17.03.22

Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3

Przyszłość Ferrari na scenie wyścigów GT nabiera kształtów i rozwija się wokół modelu 296 GTB, definiując ją na nowo zgodnie z wymaganiami toru i osiągów.


Pierwsze szkice projektowe Ferrari 296 GT3

Przyszłość Ferrari na scenie wyścigów GT nabiera kształtów i rozwija się wokół modelu 296 GTB, definiując ją na nowo zgodnie z wymaganiami toru i osiągów oraz ożywiając 296 GT3.

 

Model ten kontynuuje spuściznę modelu 488 GT3, który w konfiguracji standardowej i Evo 2020 zdobył 107 tytułów w swoim debiutanckim wyścigu, z 429 zwycięstwami w 770 startach. Te niezwykłe figury sprawiają, że jest to najbardziej udany samochód w historii Rozbrykanego Konia.

 

Dla projektantów i inżynierów Ferrari Competizioni GT dorównanie tej liście triumfów stanowi nie tylko wyzwanie do pokonania, ale także niewyczerpaną rezerwę doświadczeń i rozwiązań technicznych, z których można czerpać i rzeźbić w nową formę.

 

Projekt 296 GT3, pozbawiony elementów aerodynamicznych i charakterystycznych dla wersji wyścigowej, zachował nawiązanie do modelu produkcyjnego, który od samego początku inspirowany jest takimi samochodami jak 1963 250 LM. Samochód ten osiągnął wielkie sukcesy, takie jak w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1965 roku (ostatnie zwycięstwo Ferrari w tym wyścigu), ciesząc się również dużym powodzeniem wśród prywatnych zespołów.

 

Montowane już w zakładach Oreca di Signes 296 GT3 oznaczać będzie powrót na tor Ferrari wyposażonego w 6-cylindrowy silnik, choć – zgodnie z przepisami technicznymi – nie będzie wyposażony w jednostkę elektryczną .

Nowy GT3 od Ferrari rozpocznie prace rozwojowe na torze w nadchodzących miesiącach ze względu na swój wyścigowy debiut, zaplanowany na 2023 rok.SKODA ENYAQ iV najważniejsze cechy nowego modelu
Wiadomości | 12.08.20

SKODA ENYAQ iV najważniejsze cechy nowego modelu

Światowa premiera ŠKODY ENYAQ iV odbędzie się 1 września w Pradze

Audi e-tron GT - Gran Turismo inne niż wszystkie
Elektryczne | 07.05.21

Audi e-tron GT - Gran Turismo inne niż wszystkie

W pełni elektryczne Gran Turismo jest dostępne w dwóch modelach, e-tron GT quattro oraz RS e-tron GT. Sprawdź ceny i specyfikacje.

Nowy luksusowy SUV o wysokich osiągach Range Rover Sport
Premiery | 11.05.22

Nowy luksusowy SUV o wysokich osiągach Range Rover Sport

Premiera. Range Rover Sport trzeciej generacji jest jak dotąd najbardziej pożądanym, zaawansowanym i dynamicznym pojazdem marki.