Concept Cars | 26.07.21

Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?

Czego kierowcy Porsche mogą oczekiwać od wnętrza przyszłości? Niecodzienna koncepcja aranżacji wnętrza dla maksymalnie sześciu osób.


Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?

Aby kształtować przyszłość, projektanci Porsche przekraczają granice. Czerpią to, co najlepsze z tradycji i pochodzenia – istotę marki, wartości, które przyczyniły się do sukcesu firmy. Jednocześnie odważnie dodają coś nowego. W tym celu badają ludzi i ich zwyczaje, aw szczególności kierowców Porsche. W Centrum Rozwoju Weissach UX oznacza wszystko, czego możesz doświadczyć w Porsche i z nim. Chodzi o pragnienie wygody, elastyczności i terminowości — skondensowane w doświadczenie marki.


Wnętrze minivana Renndienst pokazuje jakie zadają sobie pytania Projektanci ze Style Porsche w Weissach, jak dalece mogą poszerzyć język projektowania Porsche i do jakich produktów można go zastosować. Tak powstał Renndienst. minivan, przyjazna rodzinie koncepcja aranżacji wnętrz dla maksymalnie sześciu osób. Takie wyzwania sprawiają, że świat pomysłów projektantów pozostaje świeży.

 

W książce Porsche Unseen producent samochodów sportowych opublikował niedawno piętnaście wcześniej tajnych badań projektowych. Wśród nich jest wizja Renndienst. W swojej nazwie van, który może przewozić do sześciu osób, nawiązuje do wyścigowego vana serwisowego VW, który kiedyś służył fabrycznemu zespołowi wyścigowemu jako pojazd serwisowy. Z zewnątrz jest futurystyczny i pozbawiony krawędzi — wewnątrz to modułowa kabina podróżna.

 

Wnętrze przyszłości. Okna boczne zaprojektowano asymetrycznie. „Jedna strona jest zamknięta; pasażerowie mogą się tam wycofać” – wyjaśnia szef projektu wnętrz Auerbach. „Druga strona cieszy się dużym wałem okiennym, zapewniającym niezakłócony widok na zewnątrz. Kiedy zamykamy drzwi, wnętrze przypomina ochronną kapsułę.” W modułowym wnętrzu dominuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Pasażerowie w pierwszym rzędzie siedzą przesunięci na prawo i lewo w ergonomicznie ukształtowanych fotelach kubełkowych. Mogą cieszyć się niezakłóconym widokiem na drogę przed sobą i własne ekrany na desce rozdzielczej. Zagłówki tylnych siedzeń są montowane w pozycji pływającej, co zapewnia dobrą widoczność przez tylną szybę. Luksus elastycznej przestrzeni jest możliwy dzięki układowi napędowemu: w pełni elektrycznemu i ukrytemu w podwoziu.Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept
Concept Cars | 21.04.22

Audi przedstawia koncepcyjny samochód Audi urbansphere concept

Designerzy i inżynierowie stworzyli Audi urbansphere z myślą o wykorzystywaniu go w natężonym ruchu chińskich megamiast, jak i w centrum każdej metropolii na świecie.

Mitsubishi Motors wprowadza na rynek zupełnie nowego Outlandera PHEV
Premiery | 28.10.21

Mitsubishi Motors wprowadza na rynek zupełnie nowego Outlandera PHEV

Flagowy SUV łączy w sobie wiodące technologie elektryfikacji i sterowania wszystkimi kołami. Rozpoczęcie sprzedaży w Japonii w grudniu. Wideo.

Całkowicie elektryczny supertruck HUMMER EV zostanie pokazany w październiku
Elektryczne | 15.09.20

Całkowicie elektryczny supertruck HUMMER EV zostanie pokazany w październiku

Rewolucyjny GMC HUMMER EV zostanie zaprezentowany światu we wtorek, 20 października. Wideo