Concept Cars | 26.07.21

Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?

Czego kierowcy Porsche mogą oczekiwać od wnętrza przyszłości? Niecodzienna koncepcja aranżacji wnętrza dla maksymalnie sześciu osób.


Porsche Vision Renndienst, minivan od Porsche?

Aby kształtować przyszłość, projektanci Porsche przekraczają granice. Czerpią to, co najlepsze z tradycji i pochodzenia – istotę marki, wartości, które przyczyniły się do sukcesu firmy. Jednocześnie odważnie dodają coś nowego. W tym celu badają ludzi i ich zwyczaje, aw szczególności kierowców Porsche. W Centrum Rozwoju Weissach UX oznacza wszystko, czego możesz doświadczyć w Porsche i z nim. Chodzi o pragnienie wygody, elastyczności i terminowości — skondensowane w doświadczenie marki.


Wnętrze minivana Renndienst pokazuje jakie zadają sobie pytania Projektanci ze Style Porsche w Weissach, jak dalece mogą poszerzyć język projektowania Porsche i do jakich produktów można go zastosować. Tak powstał Renndienst. minivan, przyjazna rodzinie koncepcja aranżacji wnętrz dla maksymalnie sześciu osób. Takie wyzwania sprawiają, że świat pomysłów projektantów pozostaje świeży.

 

W książce Porsche Unseen producent samochodów sportowych opublikował niedawno piętnaście wcześniej tajnych badań projektowych. Wśród nich jest wizja Renndienst. W swojej nazwie van, który może przewozić do sześciu osób, nawiązuje do wyścigowego vana serwisowego VW, który kiedyś służył fabrycznemu zespołowi wyścigowemu jako pojazd serwisowy. Z zewnątrz jest futurystyczny i pozbawiony krawędzi — wewnątrz to modułowa kabina podróżna.

 

Wnętrze przyszłości. Okna boczne zaprojektowano asymetrycznie. „Jedna strona jest zamknięta; pasażerowie mogą się tam wycofać” – wyjaśnia szef projektu wnętrz Auerbach. „Druga strona cieszy się dużym wałem okiennym, zapewniającym niezakłócony widok na zewnątrz. Kiedy zamykamy drzwi, wnętrze przypomina ochronną kapsułę.” W modułowym wnętrzu dominuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Pasażerowie w pierwszym rzędzie siedzą przesunięci na prawo i lewo w ergonomicznie ukształtowanych fotelach kubełkowych. Mogą cieszyć się niezakłóconym widokiem na drogę przed sobą i własne ekrany na desce rozdzielczej. Zagłówki tylnych siedzeń są montowane w pozycji pływającej, co zapewnia dobrą widoczność przez tylną szybę. Luksus elastycznej przestrzeni jest możliwy dzięki układowi napędowemu: w pełni elektrycznemu i ukrytemu w podwoziu.Nowy Peugeot E-RIFTER
Elektryczne | 09.11.23

Nowy Peugeot E-RIFTER

Nowy PEUGEOT E-RIFTER wprowadza nową stylistykę marki, zachowując przy tym swój muskularny, solidny i przyjazny styl, podkreślający jego silną osobowość poszukiwacza przygód.

Mały van klasy premium, nowa Klasa T Mercedes-Benz
Premiery | 26.04.22

Mały van klasy premium, nowa Klasa T Mercedes-Benz

Mercedes-Benz poszerza portfolio o prawdziwego małego vana klasy premium, który łączy przestronność i funkcjonalność ze stylem i komfortem, jak żaden inny pojazd w tym segmencie.

Porsche przedstawia nowe 911 GT
Wiadomości | 11.02.21

Porsche przedstawia nowe 911 GT

Wkrótce premiera pierwszego modelu GT opartego na najnowszej generacji Porsche 911. Wideo.