Premiery | 14.02.24

Rezvani BEAST, zupełnie nowy, całkowicie amerykański supersamochód

Bestia jest wykonana z lekkiego korpusu z włókna węglowego klasy lotniczej i napędzana jest silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 1000 KM, co czyni ją godną tej nazwy.

Urodzony na torze i zaprojektowany z myślą o drogach, zupełnie nowy Rezvani BEAST 2024 łączy w sobie światowej klasy design, zaawansowane technologicznie materiały i wysokie osiągi w tym amerykańskim supersamochodzie. Bestia jest wykonana z lekkiego korpusu z włókna węglowego klasy lotniczej i napędzana jest silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 1000 KM, co czyni ją godną tej nazwy. Rezvani z dumą produkuje ten zupełnie nowy Hypercar zaprojektowany i wyprodukowany w USA.

 

BEAST może przyspieszyć od zatrzymania do 60 mil na godzinę w 2,5 sekundy. Montowany centralnie silnik V8 o pojemności 6,2 l z podwójnym turbodoładowaniem, wspomagany przez chłodnice międzystopniowe typu powietrze-woda, wytwarza 1000 KM w ustawieniu „TRYB BESTII”. Dzięki lekkiemu korpusowi z włókna węglowego klasy lotniczej Beast waży 2980 funtów.

 

BEAST został w 100% zaprojektowany przez firmę Rezvani Motors. Jego konstrukcja nawiązuje do oryginalnej Bestii z 2014 roku i zachowuje charakterystyczne, nisko osadzone reflektory przypominające oczy drapieżnika. Z boku posiada charakterystyczny element konstrukcyjny, który występuje również w zbiorniku Rezvani. Bestia posiada także unikalne drzwi.

 

Każdy pojazd Rezvani ma elementy konstrukcyjne widoczne na wojskowych odrzutowcach i pojazdach. „Dorastając w bazie sił powietrznych Lackland w Teksasie i obserwując, jak mój ojciec lata na F-4 Phantom, byłem zahipnotyzowany mocą i pięknem wojskowych myśliwców i pojazdów wojskowych” – powiedział Ferris Rezvani, dyrektor generalny Rezvani Motors.

 

BEAST był projektowany i konstruowany cyfrowo w 3D CAD przez 3 lata. Jego lekki korpus wykonany jest ze specjalnego włókna węglowego przy użyciu żywic wysokotemperaturowych, które są stosowane w najnowszej generacji amerykańskich myśliwców, takich jak F-35. 8-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów Termec umożliwia błyskawiczną zmianę biegów. BEAST ma 20-calowe koła przednie i 21-calowe tylne owinięte oponami Michelin Pilot Sport Cup 2 R z przednimi 275/30/20 i tylnymi 355/25/21

 

BEAST to jedyny supersamochód z funkcjami, których nigdy wcześniej nie oferowano w samochodach tej klasy. Rezvani z dumą oferuje te same funkcje wojskowe, które oferowane są w Rezvani Trucks, co opcje w BEAST. „W głębi serca wszyscy jesteśmy dziećmi i dorastaliśmy, oglądając Knight Ridera i Jamesa Bonda, więc musieliśmy zaoferować te same funkcje w prawdziwym samochodzie” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Rezvani Motors

 

Opcjonalny pakiet kuloodporny to szkło kuloodporne i korpus kuloodporny. Cena. Rezvani BEAST 2024 będzie ograniczony do zaledwie 20 egzemplarzy; co czyni go jednym z najbardziej ekskluzywnych hipersamochodów dostępnych obecnie na rynku. Cena Bestii zaczyna się od 485 000 USD.Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving
Concept Cars | 20.10.21

Pojazd badawczy Mercedes-Benz F 400 Carving

Jednym z przykładów inowacji w inżynierii motoryzacyjnej jest pojazd badawczy F 400 Carving, który marka zaprezentowała na Tokyo Motor Show 20 lat temu.

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania
Super Cars | 23.11.22

Pininfarina Battista z rekordem przyśpieszenia i hamowania

Włoski producent luksusowych samochodów Automobili Pininfarina potwierdził osiągi Battisty hyper GT, ujawniając po raz pierwszy oficjalne rekordowe wartości przyspieszenia i hamowania.

Prawdopodobnie najtrudniejszy projekt na zamówienie, jakiego kiedykolwiek podjął się Bugatti
Super Cars | 10.08.23

Prawdopodobnie najtrudniejszy projekt na zamówienie, jakiego kiedykolwiek podjął się Bugatti

Bugatti Chiron Super Sport „Golden Era” to szczyt ręcznie wykonanego luksusu, które jest wynikiem dwóch lat innowacyjnego i szytego na miarę rzemiosła, obejmującego całkowicie nowe techniki.