Tuning | 30.09.21

Porsche 968 L'ART w stylu retro

Unikalny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny specjalnie przeprojektowanego Porsche 968, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia, przenosi styl retro do ery nowożytnej.

Paryska marka modowa „L'Art De L'Automobile” uosabia związek między pojazdami a modą. Jej założyciel, Arthur Kar, we współpracy z Porsche spełnił swoje marzenie: specjalnie przeprojektowane Porsche 968.
Artystyczny samochód nosi nazwę „968 L'ART” i uosabia ambicję Kar, aby przenieść postrzeganie sztuki do świata motoryzacji. Pojazd zadebiutuje podczas Tygodnia Mody w Paryżu i będzie prezentowany jako część instalacji artystycznej w dzielnicy Marais w stolicy Francji od 30 września do 3 października 2021 roku.


968 L'ART został stworzony z wielką dbałością o szczegóły przez okres 18 miesięcy w warsztacie w Paryżu. To nie przypadek, że podstawą tego artystycznego samochodu jest Porsche 968, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Co więcej, stylistyka auta nadającego się do codziennego użytku doskonale wpisuje się w stylistykę streetwearowej marki. Projekt tego artystycznego samochodu oparty jest na stylu retro z wczesnych lat 90., ale z odświeżonym i nowoczesnym stylem.

 

Dach w pełni sprawnego pojazdu został usunięty, zamieniając go w roadster. Kar i jego zespół opracowali odcień zieleni specjalnie na potrzeby projektu. Kolejną atrakcją jest tył inspirowany klasycznym Porsche Speedsterem. Tylne światła zostały całkowicie przeprojektowane i mają napis „KAR”, który zastosowano również w okularach przeciwsłonecznych L'Art.Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante
Premiery | 19.04.21

Światowa premiera nowego hybrydowego Maserati Levante

SUV Maserati, który już zapisał się w historii marki, teraz wkracza w przyszłość, w której wszystkie nowe modele z Trident będą zelektryfikowane.

Williams Racing prezentuje FW43B
MotorSport | 05.03.21

Williams Racing prezentuje FW43B

Nowy wygląd zespołu oddaje ducha przeszłości zespołu.

Jeden z najmniejszych samochodów na świecie
Elektryczne | 21.04.21

Jeden z najmniejszych samochodów na świecie

Hong Guang MINI EV Cabrio bo o nim mowa został zaprezentowany podczas targów Auto Szanghaj 2021.