Tuning | 30.09.21

Porsche 968 L'ART w stylu retro

Unikalny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny specjalnie przeprojektowanego Porsche 968, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia, przenosi styl retro do ery nowożytnej.

Paryska marka modowa „L'Art De L'Automobile” uosabia związek między pojazdami a modą. Jej założyciel, Arthur Kar, we współpracy z Porsche spełnił swoje marzenie: specjalnie przeprojektowane Porsche 968.
Artystyczny samochód nosi nazwę „968 L'ART” i uosabia ambicję Kar, aby przenieść postrzeganie sztuki do świata motoryzacji. Pojazd zadebiutuje podczas Tygodnia Mody w Paryżu i będzie prezentowany jako część instalacji artystycznej w dzielnicy Marais w stolicy Francji od 30 września do 3 października 2021 roku.


968 L'ART został stworzony z wielką dbałością o szczegóły przez okres 18 miesięcy w warsztacie w Paryżu. To nie przypadek, że podstawą tego artystycznego samochodu jest Porsche 968, które w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Co więcej, stylistyka auta nadającego się do codziennego użytku doskonale wpisuje się w stylistykę streetwearowej marki. Projekt tego artystycznego samochodu oparty jest na stylu retro z wczesnych lat 90., ale z odświeżonym i nowoczesnym stylem.

 

Dach w pełni sprawnego pojazdu został usunięty, zamieniając go w roadster. Kar i jego zespół opracowali odcień zieleni specjalnie na potrzeby projektu. Kolejną atrakcją jest tył inspirowany klasycznym Porsche Speedsterem. Tylne światła zostały całkowicie przeprojektowane i mają napis „KAR”, który zastosowano również w okularach przeciwsłonecznych L'Art.Opel Rocks-e wypełnia lukę między skuterem a samochodem osobowym
Elektryczne | 25.08.21

Opel Rocks-e wypełnia lukę między skuterem a samochodem osobowym

Nowy dwumiejscowy samochód elektryczny z drzwiami otwieranymi w przeciwnych kierunkach, którym mogą kierować osoby od 15 roku życia z odpowiednią kategorią prawa jazdy.

Skrzynia dwusprzęgłowa N DCT w nowym Hyundaiu Veloster N
Wiadomości | 21.04.20

Skrzynia dwusprzęgłowa N DCT w nowym Hyundaiu Veloster N

Wyposażony w zupełnie nową 8-biegową mokrą dwusprzęgłową skrzynię biegów (N DCT), nowy Veloster N został zaprojektowany i skonstruowany tak, aby zapewniać radość podczas jazdy. Hyundai opracował skrzynię biegów N DCT, by zapewnić wrażenia, jak w przypadku manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów. Dzięki N DCT nowy Veloster N może przyspieszyć od 0 do 100 km / h w 5,6 sekundy czyli o 0,5 sekundy szybciej niż odpowiednik ze skrzynią manualną. Skrzynia N DCT jest wyposażona w elektroniczne siłowniki, które sterują dwoma sprzęgłami, zapewniając komfort, poprawę oszczędności paliwa i, co najważniejsze, przyjemność z jazdy. W przeciwieństwie do przekładni dwusprzęgłowej z suchymi sprzęgłami, N DCT wykorzystuje olej, który znacznie poprawia wydajność smarowania i chłodzenia, co pozwala na przeniesienie większego momentu obrotowego.

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV
Premiery | 05.01.22

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV

Silverado EV to przeprojektowany, pełnowymiarowy, w pełni elektryczny pickup, opracowany od podstaw, wykorzystujący moc platformy Ultium EV GM.