MotorSport | 01.04.26

Genesis Magma Racing zaprezentował GMR-001 Hypercar

Auto powstało w bardzo krótkim czasie, na podstawie silnika G8MR 3.2l Turbo V8, bazującego na jednostce Hyundai Motorsport z WRC.


Genesis Magma Racing zaprezentował GMR-001 Hypercar

Genesis Magma Racing zaprezentował GMR-001 Hypercar – samochód opracowany na debiut zespołu w FIA World Endurance Championship w 2026 roku. Projekt powstał we współpracy z firmą ORECA i podkreśla związek między autami drogowymi a wyścigowymi marki Genesis. Stylistyka łączy sportowe osiągi z elegancją, czego przykładem są charakterystyczne dwurzędowe reflektory oraz logo skrzydła na przodzie.

 

Auto powstało w bardzo krótkim czasie, ale wszystkie etapy realizowano zgodnie z planem. Silnik G8MR 3.2l Turbo V8, bazujący na jednostce Hyundai Motorsport z WRC, uruchomiono w lutym 2025 roku. Podwozie zgodne z regulacjami LMDh zbudowała firma ORECA, a pierwszy kompletny samochód złożono w sierpniu 2025, kiedy rozpoczęto testy.

 

Podczas prób GMR-001 przejechał około 25 000 km, a jeden silnik osiągnął blisko 9000 km przebiegu, spełniając kluczowe cele niezawodnościowe. Testy obejmowały różne warunki torowe, w tym jazdę w deszczu, co pozwoliło zespołowi rozwijać osiągi i przygotować się do realiów WEC. Priorytetem na pierwszy sezon jest ukończenie wyścigów bez problemów i stopniowa poprawa wyników.

 

Samochód wyróżnia się także malowaniem podkreślającym koreańskie pochodzenie marki – z flagą narodową oraz napisem „Magma” w alfabecie hangul. Motyw ten stał się ważnym elementem identyfikacji zespołu i będzie obecny również w jego zapleczu.



Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji
Elektryczne | 28.08.21

Mobilize Limo limuzyna dostępna wyłącznie w ramach subskrypcji

Nowa marka mobilna Grupy Renault przedstawia nowego całkowicie elektrycznego sedana dostępnego wyłącznie w ramach subskrypcji, który ma wejść na rynek w 2022 roku.

Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC
MotorSport | 13.04.23

Bentley pokazał limitowaną edycję Le Mans modelu Continental GT i GTC

Kolekcja le Mans aby uczcić 20. rocznicę szóstego zwycięstwa Bentleya w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i 100. rocznicę pierwszego przejazdu legendarnego wyścigu.

Światowa premiera Volkswagena ID.6
Premiery | 17.04.21

Światowa premiera Volkswagena ID.6

Trzeci model ID. w pełni elektrycznego rodzinnego SUV - a został zaprezentowany na targach Auto Shanghai.