Tuning | 21.12.22

Tylko jedna sztuka. Alfa Romeo Giulia SWB według Zagato

Z okazji stulecia Zagato stworzyło nowy jedyny w swoim rodzaju samochód, który idealnie pasuje do historii obu marek, gdzie pierwszym celem było i jest połączenie piękna z wydajnością.


Tylko jedna sztuka. Alfa Romeo Giulia SWB według Zagato

Konstrukcja prototypowej Giulii SWB (krótki rozstaw osi) Corsa jest naturalną ewolucją Modele Alfy Romeo SZ począwszy od wersji Codatronca, wyprodukowanej w 1961 roku, która zdominowała klasę GT w latach 1962 - 1963 do nowszego S.Z. którego przód zainspirował ostatnio model Tonale.

 

W przeciwieństwie do S.Z. z 1990 roku, który był oparty na Alfie Romeo 75 Evoluzione, która nie miała skróconego rozstaw osi, ten nowy prototyp został nazwany „SWB”, ponieważ został opracowany przez firmę Zagato a inspirowany modelem Giulii i Stelvio, optymalizując zwisy i rozstaw osi, zgodnie ze sportową tradycją Zagato.

 

Filozofia tego nowego SZ 2023 to filozofia z lat 60. XX wieku, z nadwoziem napędzanym prostotą, aerodynamiką i lekkością. Nowy SZ oferuje dynamiczne, proste nadwozie, w którym długie linie biegną od przodu do tyłu, tworząc silną ale jednocześnie dyskretną muskulaturę nadwozia. Przód charakteryzuje się koncepcją reflektorów 3+3, często spotykaną w nowych Alfach Romeo, ale także na SZ z lat 90. Kabina, całkowicie wykonana z włókna węglowego, ponownie proponuje kolejny charakterystyczny element marka z dwoma garbami na dachu w poszukiwaniu redukcji wysokości, bez poprawiania aerodynamiki wpływających na ergonomię wnętrza. Z tyłu znajduje się „ścięty ogon”, typowe rozwiązanie w stylu nadwozia Zagato.

 

Samochód po sesji zdjęciowej na torze „La Pista” w Arese zostanie następnie oficjalnie przekazany klientowi, aby zakończyć ważny rok dla Zagato i przypieczętować współpracę, która będzie trwać dłużej niż 100 lat, które dało początek ponad 150 modelom o najwyższej wartości kolekcjonerskiej.Najlepszy rodzinny SUV według Toyoty, całkowicie nowy Grand Highlander
Premiery | 09.02.23

Najlepszy rodzinny SUV według Toyoty, całkowicie nowy Grand Highlander

Światowa premiera Toyoty Grand Highlander odbyła się na kilka godzin przed rozpoczęciem Chicago Auto Show 2023, jako najnowszy i największy dodatek do odnoszącej sukcesy gamy SUV-ów Toyoty.

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024
Tuning | 06.06.23

Edycja Kolekcjonerska szóstej generacji Chevroleta Camaro 2024

Z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych, limitowana do 350 sztuk, będzie miała kolor nadwozia Panther Black Matte, pierwszy matowy lakier oferowany w Camaro z fabryki.

Ostatnich kilka lat to w Polsce rozkwit zainteresowania turystyką kamperową
Wiadomości | 23.05.23

Ostatnich kilka lat to w Polsce rozkwit zainteresowania turystyką kamperową

Powstająca w polskiej fabryce Volkswagena we Wrześni Grand California, jest największym pojazdem kempingowym oferowanym przez markę.