MotorSport | 12.02.21

Bolid Ferrari SF21 pierwsze odpalenie silnika

Posłuchaj dźwięku nowego silnika SF21. Kiedy premiera zespołu i samochodu?

Dziś rano o godzinie 9:00, w samym sercu Gestione Sportiva w Maranello, po raz pierwszy odpalił SF21, samochód Scuderia Ferrari Mission Winnow, który będzie prowadzony w tym sezonie Formuły 1 przez Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza.

 

Tuż przed rozpaleniem szef zespołu Mattia Binotto rozmawiał z całym zespołem, z których większość była połączona zdalnie za pomocą wideo i audio, aby być świadkami tego ważnego momentu. „Nasz sezon 2021 zaczyna się tutaj” - stwierdził. „Po drodze możemy spodziewać się wielu wyzwań i jesteśmy zdeterminowani, by działać lepiej. Samochód został ulepszony we wszystkich obszarach, w których dozwolone są zmiany. Musimy pracować w sposób zdeterminowany i skoncentrowany, świadomi tego, gdzie byliśmy i dokąd chcemy się udać ”.

 

Dźwięk nowej jednostki napędowej odbijał się echem w miejscu montażu pojazdu przez kilka sekund przy minimalnej liczbie zaangażowanego personelu, zgodnie z praktykami roboczymi dotyczącymi pandemii.

 

Jak już wcześniej wspomniał szef zespołu, tegoroczna premiera zespołu i samochodu odbędzie się w ramach dwóch wydarzeń on-line 26 lutego i 10 marca.Po raz pierwszy na świecie zaprezentowano Mustanga GT Supercar siódmej generacji
MotorSport | 06.10.22

Po raz pierwszy na świecie zaprezentowano Mustanga GT Supercar siódmej generacji

Zupełnie nowy samochód wyścigowy Ford Mustang GT Supercars napędzany przez 600-konny silnik produkcyjny Ford Coyote V8 zadebiutuje w rywalizacji w 2023.

Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic
Wiadomości | 26.07.22

Wyjątkowe Lamborghini Sian wykonane z ponad 400 000 elementów LEGO Technic

Po premierze modelu w skali 1:8 w 2020 roku ten model w naturalnej wielkości odtwarza wizjonerski projekt limitowanej edycji włoskiego samochodu sportowego.

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono jazdę samochodem bez użycia rąk
Wiadomości | 04.05.23

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono jazdę samochodem bez użycia rąk

Ford jest pierwszym producentem samochodów, wprowadzając zaawansowany system wspomagania kierowcy bez użycia rąk poziomu 2, pierwszy system tej marki zatwierdzony w Europie.