Concept Cars | 23.09.21

Polestar Precept uznany za najlepszy samochód koncepcyjny

Polestar Precept, pojazd koncepcyjny Polestar Cars, jest zwycięzcą nagrody EyesOn Design Awards 2021 za najlepszy pojazd koncepcyjny i najlepiej zaprojektowane wnętrze.

Precept otrzymał również nagrodę za najlepsze innowacyjne wykorzystanie koloru, grafiki i materiałów, które zostały zaprezentowane podczas pokazu samochodowego Motor Bella w Detroit w stanie Michigan.

 

Jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania motoryzacyjnego, EyesOn Design Awards, wybiera zwycięzców przez panel liderów projektowania transportu z całego świata, w tym wpływowe akademickie programy projektowania motoryzacyjnego i zespół liderów z niezależnych studiów projektowych.

 

„Polestar jest zachwycony, że wygrał te nagrody EyesOn Design, a zwłaszcza dlatego, że trafiły one do Precept” – powiedział Gregor Hembrough, szef Polestar North America. „Precept uosabia kierunek, w którym marka zmierza w zakresie projektowania, zrównoważonego rozwoju i technologii. Otrzymanie tego branżowego ukłonu w stronę naszego przyszłego języka projektowania potwierdza kierunek, w jakim zmierza Polestar”.

 

Zaprezentowany w 2020 roku Precept zapowiada nadchodzący język projektowania Polestar, technologię samochodową i zrównoważone materiały wewnętrzne. Precept prezentuje nową generację technologii informacyjno-rozrywkowej Polestar, w tym rozpoznawanie optyczne i czujniki zbliżeniowe, w połączeniu z wbudowanym systemem operacyjnym Google. Precept zawiera również zrównoważone i pochodzące z recyklingu materiały, w tym butelki PET z recyklingu, sieci rybackie z recyklingu, tkaniny siedzeń z korka z recyklingu i panele wewnętrzne na bazie lnu.

 

Precept, który jest obecnie opracowywany przez brytyjski zespół badawczo-rozwojowy Polestar, został potwierdzony dla przyszłej produkcji.W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online
Premiery | 15.07.20

W pełni elektryczny nowy crossover Nissan Ariya. Światowa premiera online

Nissan zaprezentował dziś światu zupełnie nowy elektryczny crossover Nissana Ariya, wyznaczając nowy rozdział dla pojazdów elektrycznych Nissana. Premiera EV odbyła się na całym świecie poprzez wirtualne wydarzenie, które odbędzie się w wkrótce otwartym pawilonie Nissan w Jokohamie.

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX
Wiadomości | 01.06.21

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX. Dwa elektryczne silniki i napęd na cztery koła. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 s do prędkości maksymalnej 180 km/h.

CUPRA el-Born pierwszy elektryczny model już w 2021 roku
Elektryczne | 08.07.20

CUPRA el-Born pierwszy elektryczny model już w 2021 roku

CUPRA el-Born połączy sportową dynamikę i zaawansowane technologie z założeniami zrównoważonej mobilności, minimalizującej wpływ na środowisko. Nowy model rozpędzi się do 50 km/h w zaledwie 2.9 sekundy, a dzięki akumulatorowi o pojemności 82 kWh, zapewni zasięg do 500 km. Premiera elektrycznej CUPRY już w 2021 roku.