Concept Cars | 23.09.21

Polestar Precept uznany za najlepszy samochód koncepcyjny

Polestar Precept, pojazd koncepcyjny Polestar Cars, jest zwycięzcą nagrody EyesOn Design Awards 2021 za najlepszy pojazd koncepcyjny i najlepiej zaprojektowane wnętrze.

Precept otrzymał również nagrodę za najlepsze innowacyjne wykorzystanie koloru, grafiki i materiałów, które zostały zaprezentowane podczas pokazu samochodowego Motor Bella w Detroit w stanie Michigan.

 

Jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania motoryzacyjnego, EyesOn Design Awards, wybiera zwycięzców przez panel liderów projektowania transportu z całego świata, w tym wpływowe akademickie programy projektowania motoryzacyjnego i zespół liderów z niezależnych studiów projektowych.

 

„Polestar jest zachwycony, że wygrał te nagrody EyesOn Design, a zwłaszcza dlatego, że trafiły one do Precept” – powiedział Gregor Hembrough, szef Polestar North America. „Precept uosabia kierunek, w którym marka zmierza w zakresie projektowania, zrównoważonego rozwoju i technologii. Otrzymanie tego branżowego ukłonu w stronę naszego przyszłego języka projektowania potwierdza kierunek, w jakim zmierza Polestar”.

 

Zaprezentowany w 2020 roku Precept zapowiada nadchodzący język projektowania Polestar, technologię samochodową i zrównoważone materiały wewnętrzne. Precept prezentuje nową generację technologii informacyjno-rozrywkowej Polestar, w tym rozpoznawanie optyczne i czujniki zbliżeniowe, w połączeniu z wbudowanym systemem operacyjnym Google. Precept zawiera również zrównoważone i pochodzące z recyklingu materiały, w tym butelki PET z recyklingu, sieci rybackie z recyklingu, tkaniny siedzeń z korka z recyklingu i panele wewnętrzne na bazie lnu.

 

Precept, który jest obecnie opracowywany przez brytyjski zespół badawczo-rozwojowy Polestar, został potwierdzony dla przyszłej produkcji.MANHART RQ 900 czyli podrasowane Audi RS Q8
Tuning | 24.09.21

MANHART RQ 900 czyli podrasowane Audi RS Q8

Jak zwykle nowe oznaczenie pojazdu jest już wyraźnym wyznacznikiem nowych osiągów: czterolitrowy ośmiocylindrowy silnik RS Q8 generuje teraz nie mniej niż 918 KM.

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki
Super Cars | 30.09.23

Limitowana edycja Porsche 911 w cenie 1 046 000 dolarów plus koszty transportu, opcje i podatki

Porsche zaprezentuje spektakularny samochód torowy dla entuzjastów i kolekcjonerów samochodów sportowych podczas Rennsport Reunion 7.

Nissan wprowadza na stoki narciarskie unikatową technologię napędu na cztery koła
Concept Cars | 06.02.24

Nissan wprowadza na stoki narciarskie unikatową technologię napędu na cztery koła

Koncepcyjny model X-Trail Mountain Rescue został zaprezentowany we włoskim ośrodku narciarskim Cervinia i podkreśla doskonałe parametry trakcyjne rodzinnego crossovera Nissana.