Concept Cars | 23.09.21

Polestar Precept uznany za najlepszy samochód koncepcyjny

Polestar Precept, pojazd koncepcyjny Polestar Cars, jest zwycięzcą nagrody EyesOn Design Awards 2021 za najlepszy pojazd koncepcyjny i najlepiej zaprojektowane wnętrze.

Precept otrzymał również nagrodę za najlepsze innowacyjne wykorzystanie koloru, grafiki i materiałów, które zostały zaprezentowane podczas pokazu samochodowego Motor Bella w Detroit w stanie Michigan.

 

Jedna z najważniejszych nagród w dziedzinie projektowania motoryzacyjnego, EyesOn Design Awards, wybiera zwycięzców przez panel liderów projektowania transportu z całego świata, w tym wpływowe akademickie programy projektowania motoryzacyjnego i zespół liderów z niezależnych studiów projektowych.

 

„Polestar jest zachwycony, że wygrał te nagrody EyesOn Design, a zwłaszcza dlatego, że trafiły one do Precept” – powiedział Gregor Hembrough, szef Polestar North America. „Precept uosabia kierunek, w którym marka zmierza w zakresie projektowania, zrównoważonego rozwoju i technologii. Otrzymanie tego branżowego ukłonu w stronę naszego przyszłego języka projektowania potwierdza kierunek, w jakim zmierza Polestar”.

 

Zaprezentowany w 2020 roku Precept zapowiada nadchodzący język projektowania Polestar, technologię samochodową i zrównoważone materiały wewnętrzne. Precept prezentuje nową generację technologii informacyjno-rozrywkowej Polestar, w tym rozpoznawanie optyczne i czujniki zbliżeniowe, w połączeniu z wbudowanym systemem operacyjnym Google. Precept zawiera również zrównoważone i pochodzące z recyklingu materiały, w tym butelki PET z recyklingu, sieci rybackie z recyklingu, tkaniny siedzeń z korka z recyklingu i panele wewnętrzne na bazie lnu.

 

Precept, który jest obecnie opracowywany przez brytyjski zespół badawczo-rozwojowy Polestar, został potwierdzony dla przyszłej produkcji.Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka
Premiery | 20.01.21

Mercedes EQA światowa premiera nowego elektryka

EQA to nazwa nowego podstawowego modelu w całkowicie elektrycznym świecie pojazdów Mercedes-EQ.

CUPRA zapowiada cztery nowe modele oraz zelektryfikowanie Hiszpanii
Wiadomości | 23.03.22

CUPRA zapowiada cztery nowe modele oraz zelektryfikowanie Hiszpanii

SEAT S.A. i Grupa Volkswagen podczas dorocznej konferencji ogłosiły, że planują przeznaczyć ponad 7 miliardów euro na rozwój elektromobilności w Hiszpanii.

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX
Wiadomości | 01.06.21

Sprawdź polskie ceny najmocniejszej sportowej wersji ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX. Dwa elektryczne silniki i napęd na cztery koła. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 s do prędkości maksymalnej 180 km/h.