Premiery | 12.10.22

Polestar oficjalnie prezentuje elektrycznego SUV-a Polestar 3

Polestar 3 to potężny elektryczny SUV, który oddziałuje na zmysły dzięki wyrazistemu, skandynawskiemu designowi i doskonałej dynamice jazdy.

Polestar 3 to pierwszy SUV producenta EV. W pełni elektryczny 5-miejscowy EV wytwarza do 517 KM i 671 Nm momentu obrotowego. Bardzo wysoki poziom standardowego wyposażenia dostępnego w momencie startu, w cenie od 83 900 USD za „załadowaną” specyfikację.

 

Skandynawski minimalizm i czystość designu współgrają z kluczowymi składnikami sportowo-użytkowego pojazdu, definiując SUV-a w erze elektrycznej. Polestar 3 sprawia, że SUV jest nie tylko bardziej odpowiedni i odpowiedzialny, ale także pożądany ze wszystkich właściwych powodów.

 

Polestar 3 wprowadza na rynek nowy aerodynamiczny profil, w którym duży nacisk położono na zachowanie cech charakterystycznych SUV-a, w tym mocnej i szerokiej sylwetki. Doprowadziło to do subtelnej, ale skutecznej optymalizacji aerodynamicznej – w tym przedniego skrzydła aerodynamicznego zintegrowanego z maską, drugiego skrzydła aerodynamicznego zintegrowanego z tylnym spojlerem oraz tylnych skrzydeł aerodynamicznych.


Polestar 3 to pierwszy samochód Polestar, w którym zastosowano scentralizowane przetwarzanie z rdzeniem komputera NVIDIA DRIVE, na którym działa oprogramowanie Volvo Cars. Działając jako mózg sztucznej inteligencji, wysokowydajna platforma motoryzacyjna firmy NVIDIA przetwarza dane z wielu czujników i kamer samochodu, aby umożliwić korzystanie z zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa wspomagania kierowcy i monitorowania kierowcy.

 

System informacyjno-rozrywkowy jest zasilany przez platformę Snapdragon Cockpit nowej generacji firmy Qualcomm Technologies, Inc. zapewniają wciągające wrażenia w pojeździe. Jego wysokowydajne możliwości zapewniają wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, najwyższej jakości dźwięk przestrzenny i bezproblemową łączność w całym pojeździe.

 

Wraz z wejściem Volvo Cars w nową erę bezpieczeństwa, Polestar 3 zawiera zaawansowaną technologię bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego nowej generacji od Volvo Cars jako część swojego DNA. Obejmuje to najnowszą innowację – wewnętrzne czujniki radarowe, które mogą wykrywać submilimetrowe ruchy we wnętrzu samochodu, aby chronić przed przypadkowym pozostawieniem w nim dzieci lub zwierząt. System jest również połączony z układem klimatyzacji, aby uniknąć udaru cieplnego lub hipotermii.


Standardowo Polestar 3 zawiera łącznie pięć modułów radarowych, pięć kamer zewnętrznych i dwanaście zewnętrznych czujników ultradźwiękowych, które obsługują liczne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Strefa SmartZone pod przednim skrzydłem aerodynamicznym gromadzi kilka czujników skierowanych do przodu, podgrzewany moduł radarowy i kamerę, a teraz staje się znakiem rozpoznawczym projektu Polestar. Wewnątrz dwie kamery monitorujące kierowcy w pętli zamkniętej po raz pierwszy wprowadzają wiodącą technologię śledzenia wzroku od Smart Eye do Polestar, nastawioną na bezpieczniejszą jazdę. Kamery monitorują oczy kierowcy i mogą wyzwalać komunikaty ostrzegawcze, dźwięki, a nawet funkcję zatrzymania awaryjnego, gdy wykryją rozproszonego, sennego lub śpiącego kierowcę.


Polestar 3 wprowadza na rynek z konfiguracją z dwoma silnikami i przesunięciem mocy w kierunku napędu na tylne koła, co zapewnia doskonałą dynamikę jazdy. Polestar 3 wytwarza łącznie 489 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Z opcjonalnym pakietem Performance, całkowita moc wzrasta do 517 KM i 671 lb-ft. W zestawie znajduje się regulowany napęd na jeden pedał, a także elektryczna funkcja podwójnego sprzęgła Torque Vectoring na tylnej osi – ewolucja tego, co zostało po raz pierwszy opracowane z myślą o wyjątkowej dynamice jazdy na Polestar 1. Funkcja odłączania jest również dostępna dla tylnego silnika elektrycznego , dzięki czemu samochód może pracować tylko na przednim silniku elektrycznym, aby oszczędzać energię w określonych okolicznościach.


Akumulator o pojemności 111 kWh zapewnia Polestar 3 duży wstępny zasięg jazdy do 610 km. Akumulator litowo-jonowy ma pryzmatyczną konstrukcję ogniwa umieszczoną w ochronnej aluminiowej obudowie ze wzmocnieniem ze stali borowej i chłodzeniem cieczą. Mechaniczna pompa ciepła jest dołączona w standardzie, co pomaga Polestar 3 wykorzystać ciepło otoczenia do klimatyzacji w kabinie i wstępnego przygotowania akumulatora, czego efektem netto jest zwiększony całkowity zasięg w niesprzyjających warunkach pogodowych. Polestar 3 jest również przystosowany do ładowania dwukierunkowego, co zapewnia przyszły potencjał w zakresie możliwości łączenia pojazdu z siecią oraz podłączania i ładowania.


Zaawansowaną kontrolę podwozia zapewnia dwukomorowe zawieszenie pneumatyczne, które jest dostępne we wszystkich wariantach Polestar 3. Pozwala to SUV-owi na przełączanie pomiędzy komfortem a dynamiczną charakterystyką zawieszenia. W rzeczywistości Polestar 3 może elektronicznie regulować prędkość aktywnego tłumika raz na dwie milisekundy (500 Hz).


Polestar 3 to pierwszy samochód oparty na całkowicie nowej bazie technologii elektrycznej opracowanej przez Volvo Cars i współdzielonej z nią. Rozpoczęcie produkcji na rynki początkowe planowane jest w zakładzie Volvo Cars w Chengdu w Chinach, a faza stopniowego rozwoju rozpocznie się w połowie 2023 roku. Pierwsze dostawy spodziewane są w czwartym kwartale 2023 roku. Dodatkowa produkcja w Stanach Zjednoczonych w zakładzie Volvo Cars w Ridgeville w Południowej Karolinie ma nastąpić w połowie 2024 r.Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ
Premiery | 13.04.21

Światowa premiera odświeżonej wersji SKODY KODIAQ

Nowa odsłona wyposażonej w najnowsze technologie i odznaczającej się emocjonującym designem SKODY KODIAQ. Wideo.

NIO ogłasza strategię dla Norwegii
Elektryczne | 08.05.21

NIO ogłasza strategię dla Norwegii

NIO firma samochodowa nowej generacji oficjalnie ogłosiła wejście na rynek norweski z modelem ES8, flagowy inteligentny elektryczny SUV.

Porsche Vision 357, Spojrzenie wstecz na koncepcyjną podróż w przyszłość
Concept Cars | 27.01.23

Porsche Vision 357, Spojrzenie wstecz na koncepcyjną podróż w przyszłość

Wyjątkowy koncept inspirowany oryginalnym Porsche 356 No. 1 to prezent niemieckiej marki na swoje 75. urodziny.