MotorSport | 14.02.23

ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych

ABT powraca na Nordschleife i razem z Lamborghini (Huracán GT3 EVO2) podejmuje jedno z największych wyzwań sportów motorowych podczas legendarnego 24-godzinnego wyścigu.


ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych

Od 18 do 21 maja zespół będzie rywalizował Lamborghini Huracán GT3 EVO2. Jest to początek nowego partnerstwa w sportach motorowych z włoską marką samochodów sportowych, które zostało zaprojektowane na dłuższą metę. Portfolio tuningowe ABT zostanie również rozszerzone o markę Lamborghini w 2023 roku z ofertami dla spektakularnego Urusa.

 

„Jesteśmy podekscytowani tym nowym partnerstwem w sportach motorowych. Lamborghini to wspaniała marka pełna historii i pasji do sportów motorowych i samochodów sportowych” – mówi Thomas Biermaier, dyrektor generalny ABT Sportsline. „Przeżyliśmy już wiele emocjonalnych chwil na Nordschleife w ciągu ostatnich dwóch dekad i teraz chcemy rozpocząć nowy rozdział razem z Lamborghini. Przygotowania już się rozpoczęły”. W programie jazdy testowe oraz udział w dwóch rundach „Nürburgring Langstrecken-Serie” (NLS) przed 24-godzinnym wyścigiem z opcją dalszych wyścigów przygotowujących do sezonu 2024.

 

Dla ABT będzie to dziesiąty występ w tym klasyku długodystansowych wyścigów. Zadebiutował w 1999 roku Audi A4 quattro napędzanym gazem ziemnym – wyścig z innowacyjną koncepcją napędu był wówczas niewielką sensacją. Następnie pojawiły się wpisy z ABT-Audi TT-R z DTM, Audi R8 LMS i Bentley Continental GT3. Najlepszymi wynikami były dwa drugie miejsca w edycjach 2003 i 2009. ABT ostatnio rywalizowało na Nürburgring Nordschleife w 2017 roku.

 

Urus jest pierwszym i jak dotąd jedynym Lamborghini dostępnym z ulepszeniem wydajności ABT Power. W drugiej połowie 2023 roku szybki SUV ponownie stanie się pionierem i pierwszym przedstawicielem włoskiego producenta samochodów sportowych, który stanie się pojazdem kompletnym ABT. Jego najbardziej uderzająca cecha: ekskluzywny pakiet aerodynamiczny. „Urus to supersportowy samochód wśród SUV-ów. Dzięki naszemu pakietowi aerodynamicznemu z włókna węglowego dodamy przodowi, bokom i tyłowi jeszcze większą prędkość i dramatyzm”, jest pewien partner zarządzający bawarskiej firmy tuningowej, Hans-Jürgen Abt: „ Znaleźliśmy również nowy wzór idealnego kompletu kutych felg do pojazdu – daj się zaskoczyć!” Po stronie silnika klienci mogą spodziewać się znacznie większej mocy ABT niż wcześniej: ulepszenie wydajności, które zostało ponownie poprawione, gwarantuje ogromny wzrost wydajności. Aby temu sprostać, nastąpi ulepszenie zawieszenia, dzięki któremu Urus będzie mógł w pełni wykorzystać nowo zdobyte osiągi nawet na krętym terenie. Ponadto bawarska firma wprowadzi do wnętrza kilka nowych sportowo-luksusowych akcentów, aby zwiększyć indywidualność również w kokpicie.Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku
Wiadomości | 09.06.22

Trzy nowe zelektryfikowane modele CUPRA do 2025 roku

Podczas CUPRA Impulse Event zaprezentowano nowe modele marki oraz ambitne plany na przyszłość.

Wraith Kryptos ekskluzywny samochód z limitowanych serii Rolls-Royce Collection
Super Cars | 07.07.20

Wraith Kryptos ekskluzywny samochód z limitowanych serii Rolls-Royce Collection

Samochody Rolls-Royce Collection to poetyckie wcielenia kunsztu i umiejętności, wyobrażone z rąk znakomitych projektantów marki. Są ilustracją opanowania przez Bespoke Collective ich rzemiosła i mają bardzo ograniczoną liczbę. Zawierające tylko najlepsze materiały i współczesne zastosowania.

Prototyp Acura MDX nowej generacji zadebiutuje 14 października
Wiadomości | 02.10.20

Prototyp Acura MDX nowej generacji zadebiutuje 14 października

Najlepiej sprzedający się samochód Acura i najlepiej sprzedający się w Ameryce 3-rzędowy luksusowy SUV otrzymują najbardziej ambitną zmianę w historii