MotorSport | 14.02.23

ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych

ABT powraca na Nordschleife i razem z Lamborghini (Huracán GT3 EVO2) podejmuje jedno z największych wyzwań sportów motorowych podczas legendarnego 24-godzinnego wyścigu.


ABT Sportsline i Lamborghini, początek nowego partnerstwa w sportach motorowych

Od 18 do 21 maja zespół będzie rywalizował Lamborghini Huracán GT3 EVO2. Jest to początek nowego partnerstwa w sportach motorowych z włoską marką samochodów sportowych, które zostało zaprojektowane na dłuższą metę. Portfolio tuningowe ABT zostanie również rozszerzone o markę Lamborghini w 2023 roku z ofertami dla spektakularnego Urusa.

 

„Jesteśmy podekscytowani tym nowym partnerstwem w sportach motorowych. Lamborghini to wspaniała marka pełna historii i pasji do sportów motorowych i samochodów sportowych” – mówi Thomas Biermaier, dyrektor generalny ABT Sportsline. „Przeżyliśmy już wiele emocjonalnych chwil na Nordschleife w ciągu ostatnich dwóch dekad i teraz chcemy rozpocząć nowy rozdział razem z Lamborghini. Przygotowania już się rozpoczęły”. W programie jazdy testowe oraz udział w dwóch rundach „Nürburgring Langstrecken-Serie” (NLS) przed 24-godzinnym wyścigiem z opcją dalszych wyścigów przygotowujących do sezonu 2024.

 

Dla ABT będzie to dziesiąty występ w tym klasyku długodystansowych wyścigów. Zadebiutował w 1999 roku Audi A4 quattro napędzanym gazem ziemnym – wyścig z innowacyjną koncepcją napędu był wówczas niewielką sensacją. Następnie pojawiły się wpisy z ABT-Audi TT-R z DTM, Audi R8 LMS i Bentley Continental GT3. Najlepszymi wynikami były dwa drugie miejsca w edycjach 2003 i 2009. ABT ostatnio rywalizowało na Nürburgring Nordschleife w 2017 roku.

 

Urus jest pierwszym i jak dotąd jedynym Lamborghini dostępnym z ulepszeniem wydajności ABT Power. W drugiej połowie 2023 roku szybki SUV ponownie stanie się pionierem i pierwszym przedstawicielem włoskiego producenta samochodów sportowych, który stanie się pojazdem kompletnym ABT. Jego najbardziej uderzająca cecha: ekskluzywny pakiet aerodynamiczny. „Urus to supersportowy samochód wśród SUV-ów. Dzięki naszemu pakietowi aerodynamicznemu z włókna węglowego dodamy przodowi, bokom i tyłowi jeszcze większą prędkość i dramatyzm”, jest pewien partner zarządzający bawarskiej firmy tuningowej, Hans-Jürgen Abt: „ Znaleźliśmy również nowy wzór idealnego kompletu kutych felg do pojazdu – daj się zaskoczyć!” Po stronie silnika klienci mogą spodziewać się znacznie większej mocy ABT niż wcześniej: ulepszenie wydajności, które zostało ponownie poprawione, gwarantuje ogromny wzrost wydajności. Aby temu sprostać, nastąpi ulepszenie zawieszenia, dzięki któremu Urus będzie mógł w pełni wykorzystać nowo zdobyte osiągi nawet na krętym terenie. Ponadto bawarska firma wprowadzi do wnętrza kilka nowych sportowo-luksusowych akcentów, aby zwiększyć indywidualność również w kokpicie.Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód
Super Cars | 04.02.22

Ferrari Daytona SP3 najpiękniejszy supersamochód

Ten limitowany model otrzymał główną nagrodę jako Most Beautiful Supercar 2022 przez jury ekspertów podczas 37. Paris Festival Automobile International.

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ
Elektryczne | 17.06.20

SEAT przedstawia nową markę SEAT MÓ

16 czerwca w barcelońskim centrum CASA SEAT hiszpański producent ogłosił powstanie nowej marki SEAT MÓ, skoncentrowanej na miejskiej mobilności. Pierwszymi pojazdami marki są elektryczny skuter SEAT MÓ eScooter 125 oraz elektryczna hulajnoga SEAT MÓ eKickScooter 65. W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Barcelony Ada Colau, CEO i wiceprezes SEAT-a ds. finansowych Carsten Isensee oraz Wayne Griffths, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT-a i CEO CUPRY.

Rimac C_Two test w tunelu aerodynamicznym
Elektryczne | 29.01.21

Rimac C_Two test w tunelu aerodynamicznym

Imponujący materiał wideo pokazujący jak inżynierowie przeprowadzili tysiące testów symulacji modelu C_Two.