Wiadomości | 08.02.24

Polestar 4, samochód bez tylnej szyby

Polestar 4 jest już dostępny w Europie. Aby uczcić tę okazję, przedstawiamy najważniejsze funkcje, które sprawiają, że Polestar 4 to nowy rodzaj SUV-a coupé.

Reflektory z podwójnymi ostrzami. Charakterystyczne reflektory z podwójnymi ostrzami stanowią kontynuację kluczowych elementów pokazanych po raz pierwszy w Polestar Precept, a podświetlany znaczek Polestar na przodzie samochodu, który wykorzystuje oświetlenie z milimetrową precyzją od dołu, stanowi „pięknie, elegancko podwyższone logo”.

 

Bezramowe lusterka boczne. Co więcej, bezramowe lusterka boczne charakteryzują się tym samym, czystym językiem designu. Tym, którzy chcą odcisnąć swój własny ślad na samochodzie, Maximilian zwraca uwagę, że dolną okładzinę można również dostosować do własnych preferencji.

 

Wyeliminowane tylna szyba. Ale największą atrakcją jest oczywiście wyeliminowana tylna szyba. Zamiast tego lusterko wsteczne zostało zastąpione ekranem o wysokiej rozdzielczości, który wyświetla w czasie rzeczywistym obraz z tylnej kamery zamontowanej na dachu – zapewniając znacznie szersze pole widzenia niż w większości nowoczesnych samochodów.

Jeśli rodzice zastanawiają się, w jaki sposób będą mogli nadążyć za tym, co dzieje się na tylnym siedzeniu, istnieje możliwość wyłączenia sygnału cyfrowego, dzięki czemu cyfrowe lusterko wsteczne stanie się z powrotem zwykłym lusterkiem.

 

Przestronne tylne siedzenia. A skoro mowa o tylnych siedzeniach, Polestar 4 postawił na komfort i uczynił go najwyższym priorytetem. Nie tylko jest dużo miejsca na nogi, ale dzięki wyeliminowaniu tylnej szyby szklany dach rozciąga się poza głowy pasażerów z tyłu, tworząc naprawdę wyjątkową atmosferę wnętrza. Efekt ten dodatkowo podkreślają elektrycznie odchylane tylne siedzenia.

 

Oświetlenie inspirowane Układem Słonecznym. Słowo atmosfera odgrywa ważną rolę w projektowaniu Polestar 4. Jak pokazał Maksymilian, Polestar 4 pozwala wybrać własny kosmiczny nastrój. Od Wenus po Marsa i z powrotem na Ziemię możesz wybrać nastrój samochodu, zmieniając kolor oświetlenia wnętrza.NIO zaprezentowało model ET5, konkurencję dla Tesli Model 3
Premiery | 22.12.21

NIO zaprezentowało model ET5, konkurencję dla Tesli Model 3

Chiński producent NIO zaprezentował średniej wielkości inteligentny model elektrycznego sedana, który może się stać bezpośrednim rywalem dla Tesli Model 3.

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego
Wiadomości | 20.01.21

Autonomiczny samochód o umiejętnościach kierowcy driftowego

Naukowcy Toyoty oraz Uniwersytetu Stanforda rozpoczynają badania nad zakodowaniem w systemie autonomicznej jazdy instynktu profesjonalnego kierowcy driftowego.

Ford Mustang MACH-E o mocy 1400 KM w pełni elektryczny prototyp od Ford Performance i RTR
Tuning | 22.07.20

Ford Mustang MACH-E o mocy 1400 KM w pełni elektryczny prototyp od Ford Performance i RTR

Jedyny w swoim rodzaju prototyp opracowany we współpracy z RTR Vehicles w celu zademonstrowania możliwości napędu elektrycznego. Wideo