Elektryczne | 16.06.21

Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar, spółka zależna Volvo Car, rozpocznie produkcję w pełni elektrycznych pojazdów w USA pod koniec przyszłego roku.


Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar 3 powstanie w Ridgeville w Południowej Karolinie. Otwarte przez Volvo Cars w 2018 r. korzystanie z tego obiektu jest jedną z głównych zalet powiązań rodzinnych zarówno z Volvo, jak i Geely Holding.

Polestar 3 to aerodynamiczny SUV prezentujący kolejną ewolucję języka projektowania Polestar oraz natywny system operacyjny Android Automotive, który po raz pierwszy zadebiutował w Polestar 2.

 

„Produkcja w USA usprawnia zakupy, skraca czas dostawy, a nawet pozytywnie wpłynie na cenę SUV-a Polestar 3”, mówi Dennis Nobelius, COO Polestar. „Wszystko to sprawia, że marka jest jeszcze bardziej konkurencyjna na krytycznym amerykańskim rynku sprzedaży”.

 

A biorąc pod uwagę, że Ameryka jest jednym z dwóch największych pojedynczych rynków pojazdów elektrycznych (drugim są Chiny, gdzie będzie również produkowany Polestar 3), nie będzie już degradowany do statusu rynku eksportowego, jeśli chodzi o Polestar.Nowe BMW serii 4 Coupe wyciekły zdjęcia przed wtorkową oficjalną premierą
Wiadomości | 01.06.20

Nowe BMW serii 4 Coupe wyciekły zdjęcia przed wtorkową oficjalną premierą

Albo go kochasz albo nienawidzisz, nowe BMW serii 4 coupe drugiej generacji. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych samochodów w mediach społecznościowych. Niestety, nie jest tak z powodu jego niesamowitej wydajności, wystawnego luksusu, a nawet dobrego wyglądu - nie, to z powodu jego masywnego grilla. (-WIDEO-)

Nowa Kia Carens światowa premiera w Indiach
Premiery | 16.12.21

Nowa Kia Carens światowa premiera w Indiach

To kolejny globalny model Kia made in India, który łączy w sobie wyrafinowanie rodzinnego kierowcy i sportowy charakter SUV-a w jednym atrakcyjnym pakiecie.

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90
Wiadomości | 30.11.21

Genesis oficjalnie pokazał zdjęcia G90

Flagowy model Genesis zawiera najbardziej elegancką interpretację tożsamości projektowej Genesis, z super smukłą dwuliniową lampą zrealizowaną dzięki innowacjom technicznym.