Elektryczne | 16.06.21

Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar, spółka zależna Volvo Car, rozpocznie produkcję w pełni elektrycznych pojazdów w USA pod koniec przyszłego roku.


Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar 3 powstanie w Ridgeville w Południowej Karolinie. Otwarte przez Volvo Cars w 2018 r. korzystanie z tego obiektu jest jedną z głównych zalet powiązań rodzinnych zarówno z Volvo, jak i Geely Holding.

Polestar 3 to aerodynamiczny SUV prezentujący kolejną ewolucję języka projektowania Polestar oraz natywny system operacyjny Android Automotive, który po raz pierwszy zadebiutował w Polestar 2.

 

„Produkcja w USA usprawnia zakupy, skraca czas dostawy, a nawet pozytywnie wpłynie na cenę SUV-a Polestar 3”, mówi Dennis Nobelius, COO Polestar. „Wszystko to sprawia, że marka jest jeszcze bardziej konkurencyjna na krytycznym amerykańskim rynku sprzedaży”.

 

A biorąc pod uwagę, że Ameryka jest jednym z dwóch największych pojedynczych rynków pojazdów elektrycznych (drugim są Chiny, gdzie będzie również produkowany Polestar 3), nie będzie już degradowany do statusu rynku eksportowego, jeśli chodzi o Polestar.Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie
Super Cars | 31.05.23

Samochód dostępny tylko dla wybranych klientów na zamówienie na zaproszenie

Nowy Range Rover Sport SV EDITION ONE, napędzany wyłącznie nowym 4,4-litrowym silnikiem benzynowym Twin-Turbo MHEV V8 o mocy 635 KM.

Latające KIA K5
Wiadomości | 03.08.20

Latające KIA K5

Triple Threat Stunt przedstawia dwa turbodoładowane modele K5 lecące w powietrzu w przeciwnych kierunkach, gdy trzeci model K5 wślizgnął się na miejsce poniżej pary samolotów.

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód
Wiadomości | 06.04.20

Crossover LEXUS UX. Pierwszy wytatuowany samochód

LEXUS jako pierwszy na świecie zaprezentował pierwszy wytatuowany samochód, model UX bo o nim mowa został wytatuowany przez londyńską tatuażystę, Claudia De Sabe.