Elektryczne | 16.06.21

Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar, spółka zależna Volvo Car, rozpocznie produkcję w pełni elektrycznych pojazdów w USA pod koniec przyszłego roku.


Polestar 3 crossover wielkości Porsche Cayenne będzie produkowany w USA

Polestar 3 powstanie w Ridgeville w Południowej Karolinie. Otwarte przez Volvo Cars w 2018 r. korzystanie z tego obiektu jest jedną z głównych zalet powiązań rodzinnych zarówno z Volvo, jak i Geely Holding.

Polestar 3 to aerodynamiczny SUV prezentujący kolejną ewolucję języka projektowania Polestar oraz natywny system operacyjny Android Automotive, który po raz pierwszy zadebiutował w Polestar 2.

 

„Produkcja w USA usprawnia zakupy, skraca czas dostawy, a nawet pozytywnie wpłynie na cenę SUV-a Polestar 3”, mówi Dennis Nobelius, COO Polestar. „Wszystko to sprawia, że marka jest jeszcze bardziej konkurencyjna na krytycznym amerykańskim rynku sprzedaży”.

 

A biorąc pod uwagę, że Ameryka jest jednym z dwóch największych pojedynczych rynków pojazdów elektrycznych (drugim są Chiny, gdzie będzie również produkowany Polestar 3), nie będzie już degradowany do statusu rynku eksportowego, jeśli chodzi o Polestar.Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV
Premiery | 05.01.22

Całkowicie elektryczny pickup Chevrolet Silverado EV

Silverado EV to przeprojektowany, pełnowymiarowy, w pełni elektryczny pickup, opracowany od podstaw, wykorzystujący moc platformy Ultium EV GM.

CUPRA Tavascan nagrodzona na Automotive Brand Contest 2020
Concept Cars | 05.05.20

CUPRA Tavascan nagrodzona na Automotive Brand Contest 2020

CUPRA Tavascan zdobyła prestiżową nagrodę Automotive Brand Award w kategorii samochód koncepcyjny. To trzeci pojazd marki, po modelach e-Racer i Formentor, który otrzymał to prestiżowe wyróżnienie. Nowa CUPRA została po raz pierwszy pokazana podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Zobacz wideo z naszej relacji.

Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.