Tuning | 11.10.22

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie

Najmocniejszy model kalifornijskiej firmy, który oferuje również nowy kuloodporny pakiet wojskowy. Cena już od ćwierć miliona dolarów.


Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie

Od lat Rezvani Motors tworzy jedne z najbardziej agresywnych projektów SUV-ów, aby sprostać przyziemnemu rynkowi. Jednak biorąc pod uwagę, że niektóre z najbardziej pomysłowych pojazdów wciąż są uwięzione w grach wideo, powstał pomysł: wprowadzić pojazd, który kiedyś był dostępny tylko w grach wideo, do świata rzeczywistego. Rezvani podjął wyzwanie wprowadzenia w życie tego ekstremalnego projektu, pierwotnie zaprojektowanego przez jednego z najsłynniejszych projektantów samochodowych gier wideo, który oddaje mózgowe doświadczenia świata gier wideo. Dziś Rezvani Motors z dumą przedstawia swój trzeci SUV i jeden z najbardziej ekscytujących siedmioosobowych SUV-ów na rynku: Rezvani Vengeance.

 

Po sukcesie najpotężniejszego czołgu na świecie i niezwykle sprawnego Herculesa 6x6, dwóch pojazdów, które pomogły na nowo wymyślić nudną przestrzeń SUV-a, Rezvani Vengeance przenosi kierowców z wyimaginowanego joysticka na podjazd. Świat nigdy nie będzie taki sam, Zemsta jest twoja. „Celem było umieszczenie koncepcyjnego samochodu science fiction na podjazdach ludzi” – mówi dyrektor generalny Ferris Rezvani. Zespół Rezvaniego podjął wyzwanie urzeczywistnienia tego wirtualnego pojazdu, wykorzystując zaawansowane techniki projektowania, które łączą świat gier ze światem motoryzacji. Najnowocześniejsza technologia drukowania i modelowania 3D, a także metody wirtualnego rzeźbienia, zostały wykorzystane przez artystę cyfrowego i twórcę pojazdów do gier wideo Milen Ivanov. Ostateczny projekt zmienił się od oryginału zaprojektowanego przez Milena, aby zmieścił się w garażu i był praktyczny, ale nie z tego świata. Agresywne linie nadwozia czerpią inspirację z dwóch kluczowych obszarów: futurystycznych pojazdów wirtualnego świata i najsprawniejszych wojskowych SUV-ów, które pomogły ukształtować projekt Vengeance. Przód ma tradycyjne reflektory LED, które otaczają poczwórne elementy oświetleniowe umieszczone tuż nad kultowym napisem REZVANI i grillem. Listwa świetlna na dachu i światła do jazdy LED u podstawy zderzaka dodatkowo oświetlają drogę przed nami.

 

Wygląd zewnętrzny inspirowany jest pojazdami wojskowymi z ukośnymi płytami pancernymi. Motyw militarny jest kontynuowany, ponieważ każdy model Vengeance otrzymuje unikalny numer kompilacji z boku maski. Muskularny tył Vengeance dodatkowo wzmacnia estetykę „science fiction” dzięki futurystycznym elementom oświetleniowym otoczonym rzeźbionymi panelami nadwozia, funkcjonalnymi otworami wentylacyjnymi i charakterystycznym logo REZVANI wygrawerowanym laserowo na pokrywie bagażnika. Vengeance jeździ na standardowych 22-calowych kołach z 35-calowymi oponami terenowymi.

 

Rezvani oferuje również nowy kuloodporny pakiet wojskowy dla tego modelu, który zapewnia najwyższą ochronę:
Szkło kuloodporne i kamizelka kuloodporna, Ochrona przeciwwybuchowa spodu, Wojskowe opony Runflat z zasłoną dymną, Kamizelki i hełmy kuloodporne, Termiczny system noktowizyjny, Wzmocnione zawieszenie, Ochrona przed impulsem elektromagnetycznym, Zderzak ze stali,  Zelektryfikowane klamki do drzwi, Opcje syreny i klaksonu, Światła stroboskopowe Oślepiające światła, Domofon, Zasuwy magnetyczne, Maski gazowe, Apteczka Hipotermia, Dozownik sprayu, Wykrywanie urządzeń wybuchowych (opcjonalnie), Ciągłe nagrywanie wideo (opcjonalnie).

 

Rezvani Vengeance to nie tylko agresywny design, ale także jeden z najmocniejszych trzyrzędowych SUV-ów na świecie. Jego rewolucyjny doładowany silnik V8 zapewnia 690 koni mechanicznych i 673 funtowy moment obrotowy.

 

Kupujący mogą również wybrać silnik turbodiesel V6 lub standardowy 6.2L V8. Chociaż Rezvani Vengeance jest najbardziej agresywnym i najsprawniejszym trzyrzędowym SUV-em na świecie, wysokiej klasy i przestronne wnętrze zapewnia komfort dla siedmiu lub do ośmiu pasażerów. Podgrzewane i wentylowane, regulowane elektrycznie skórzane przednie kubełki są standardem dla kierowcy i pasażera, a także podgrzewana kierownica. W drugim rzędzie kupujący może wybrać nowoczesne fotele kapitańskie lub pełną trzyosobową ławkę, a ta sama wysokiej jakości skóra i materiały z przodu pojazdu rozciągają się na wszystkie trzy rzędy.

 

Standardowa, zakrzywiona cyfrowa deska rozdzielcza OLED zapewnia bezprzewodową kompatybilność z Apple CarPlay i Android Auto, standardową nawigację i rozszerzoną rzeczywistość, a także wyświetlacz przezierny. Najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa na świecie są również dostępne w Vengeance, w tym kamera 360 stopni z ostrzeżeniem o kolizji z przodu z hamowaniem, lusterko wsteczne z kamerą, monitorowanie martwego pola i jazda bez użycia rąk.
Rezvani Vengeance jest już dostępny na zamówienie a ceny zaczynają się od 249 000 USDElektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4
Premiery | 16.06.20

Elektryk benzyna czy diesel oto Nowy Citroen C4

Citroën kontynuuje ofensywę elektryfikacyjną w 2020 r., od dziś skupiając uwagę na segmencie kompaktowych hatchbacków ? publikując pierwsze zdjęcia Nowego ë-C4 ? 100% ëlectric i Nowego C4.

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2
Tuning | 25.06.20

Podrasuj swojego w pełni elektrycznego Polestar 2

Opcjonalny pakiet Performance dla Polestar 2 obejmuje czterotłokowy układ hamulcowy Brembo o podwyższonej zdolności hamowania i zoptymalizowanej regeneracji energii dla elektrycznego układu napędowego, regulowane amortyzatory z podwójnym przepływem Öhlins, z 22 dostępnymi ustawieniami dla preferencji kierowcy, 20-calowe lekkie kute felgi aluminiowe, zmniejszające masę nieresorowaną o 3,3 funta. każdy, a także kołpaki zaworów i pasy bezpieczeństwa.

Premiera nowego elektrycznego SUV-a EQE
Premiery | 17.10.22

Premiera nowego elektrycznego SUV-a EQE

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant sedana EQE Executive. Podobnie jak ten ostatni, jest on dostępny z istotnymi innowacjami EQS, a jednocześnie jest bardziej dynamiczny.