Wiadomości | 02.08.23

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari na świecie znany również jako „Double-Bubble” został wystawiony na aukcji Sotheby’s.


Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Sotheby’s Sealed z dumą prezentuje jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari — model 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem firmy Zagato. Podwozie 0665 GT, jedno z zaledwie pięciu zrobionych przez znanego mediolańskiego konstruktora nadwozi, zostało stworzone, aby rywalizować na najwyższym poziomie, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasie podczas wyścigu słynnego Mille Miglia w 1957 r. — ostatniej edycji prawdopodobnie największego wyścigu szosowego w historii .

 

Nieskazitelnie odrestaurowana, ta niezwykła maszyna zdobywała trofea podczas najbardziej ekskluzywnych i gorących konkursów na świecie, w tym w ubiegłym roku na Pebble Beach Concours d’Elegance 2022, gdzie zdobyła nagrodę Strother MacMinn Most Elegant Sports Car Award. Oferowana publicznie po raz pierwszy od prawie ćwierć wieku, ta przełomowa wyprzedaż stanowi niepowtarzalną okazję do nabycia jednego z najbardziej znaczących i uderzająco pięknych samochodów wyścigowych ze znakomitej historii Ferrari i Zagato.

 


Jedno z najbardziej kultowych i pożądanych Ferrari GT z lat 50. XX wieku.

Trzeci z zaledwie pięciu 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” zabudowanych przez Zagato.

Ostatni z zaledwie trzech egzemplarzy z charakterystycznym „podwójnym bąbelkiem” dachu carrozzerii; jedyny przykład „podwójnej bańki” z zakrytymi reflektorami.

Zajął 2. miejsce w klasie i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Mille Miglia 1957; ostatni „oryginalny” Mille Miglia.

Dziesięć miejsc na podium i pięć zwycięstw w różnych klasach w kilkunastu wyścigach z epoki.

Przykład w pełni pasujących numerów zawierający oryginalny silnik, skrzynię biegów i tylną oś.

Nagradzana renowacja Pebble Beach została przeprowadzona zgodnie z oryginalną specyfikacją.

Oferowane publicznie po raz pierwszy od prawie 25 lat, prawdziwie przełomowa okazj.Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem
Concept Cars | 21.03.22

Projekt Alpine A4810 dwumiejscowy supersamochód koncepcyjny napędzany wodorem

Bardziej technologicznie i przyjazny dla środowiska model, który pokazuje, jak sportowa ma stać się przyszłość.

Taigo nowy model Volkswagena
Wiadomości | 30.03.21

Taigo nowy model Volkswagena

Volkswagen po raz pierwszy przedstawia informacje na temat nowego sportowego SUV-a coupé, który ma zadebiutować pod koniec roku.

Audi podało datę premiery Q4 e-tron
Wiadomości | 09.04.21

Audi podało datę premiery Q4 e-tron

To pierwszy w pełni elektryczny SUV marki w segmencie samochodów kompaktowych, łączący pionierski design, najnowocześniejsze technologie wyświetlania i wyjątkową przestronność.