Wiadomości | 02.08.23

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari na świecie znany również jako „Double-Bubble” został wystawiony na aukcji Sotheby’s.


Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Sotheby’s Sealed z dumą prezentuje jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari — model 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem firmy Zagato. Podwozie 0665 GT, jedno z zaledwie pięciu zrobionych przez znanego mediolańskiego konstruktora nadwozi, zostało stworzone, aby rywalizować na najwyższym poziomie, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasie podczas wyścigu słynnego Mille Miglia w 1957 r. — ostatniej edycji prawdopodobnie największego wyścigu szosowego w historii .

 

Nieskazitelnie odrestaurowana, ta niezwykła maszyna zdobywała trofea podczas najbardziej ekskluzywnych i gorących konkursów na świecie, w tym w ubiegłym roku na Pebble Beach Concours d’Elegance 2022, gdzie zdobyła nagrodę Strother MacMinn Most Elegant Sports Car Award. Oferowana publicznie po raz pierwszy od prawie ćwierć wieku, ta przełomowa wyprzedaż stanowi niepowtarzalną okazję do nabycia jednego z najbardziej znaczących i uderzająco pięknych samochodów wyścigowych ze znakomitej historii Ferrari i Zagato.

 


Jedno z najbardziej kultowych i pożądanych Ferrari GT z lat 50. XX wieku.

Trzeci z zaledwie pięciu 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” zabudowanych przez Zagato.

Ostatni z zaledwie trzech egzemplarzy z charakterystycznym „podwójnym bąbelkiem” dachu carrozzerii; jedyny przykład „podwójnej bańki” z zakrytymi reflektorami.

Zajął 2. miejsce w klasie i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Mille Miglia 1957; ostatni „oryginalny” Mille Miglia.

Dziesięć miejsc na podium i pięć zwycięstw w różnych klasach w kilkunastu wyścigach z epoki.

Przykład w pełni pasujących numerów zawierający oryginalny silnik, skrzynię biegów i tylną oś.

Nagradzana renowacja Pebble Beach została przeprowadzona zgodnie z oryginalną specyfikacją.

Oferowane publicznie po raz pierwszy od prawie 25 lat, prawdziwie przełomowa okazj.Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe
Premiery | 25.10.23

Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe

Ten zupełnie nowy model jest pierwszym z pełnej gamy pojazdów o zasięgu międzynarodowym, co ilustruje nową strategię marki na rynki pozaeuropejskie.

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two
Premiery | 01.06.21

Premiera Rimac Nevera czyli długo oczekiwana wersja produkcyjna C_Two

Rimac Automobili pokazał dziś swój pierwszy w pełni elektryczny hipersamochód , który zostanie wyprodukowany tylko w 150 egzemplarzach.

Najlepszy rodzinny SUV według Toyoty, całkowicie nowy Grand Highlander
Premiery | 09.02.23

Najlepszy rodzinny SUV według Toyoty, całkowicie nowy Grand Highlander

Światowa premiera Toyoty Grand Highlander odbyła się na kilka godzin przed rozpoczęciem Chicago Auto Show 2023, jako najnowszy i największy dodatek do odnoszącej sukcesy gamy SUV-ów Toyoty.