Wiadomości | 02.08.23

Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari na świecie znany również jako „Double-Bubble” został wystawiony na aukcji Sotheby’s.


Kultowe Ferrari 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem Zagato

Sotheby’s Sealed z dumą prezentuje jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych Ferrari — model 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” z nadwoziem firmy Zagato. Podwozie 0665 GT, jedno z zaledwie pięciu zrobionych przez znanego mediolańskiego konstruktora nadwozi, zostało stworzone, aby rywalizować na najwyższym poziomie, zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i 2. miejsce w klasie podczas wyścigu słynnego Mille Miglia w 1957 r. — ostatniej edycji prawdopodobnie największego wyścigu szosowego w historii .

 

Nieskazitelnie odrestaurowana, ta niezwykła maszyna zdobywała trofea podczas najbardziej ekskluzywnych i gorących konkursów na świecie, w tym w ubiegłym roku na Pebble Beach Concours d’Elegance 2022, gdzie zdobyła nagrodę Strother MacMinn Most Elegant Sports Car Award. Oferowana publicznie po raz pierwszy od prawie ćwierć wieku, ta przełomowa wyprzedaż stanowi niepowtarzalną okazję do nabycia jednego z najbardziej znaczących i uderzająco pięknych samochodów wyścigowych ze znakomitej historii Ferrari i Zagato.

 


Jedno z najbardziej kultowych i pożądanych Ferrari GT z lat 50. XX wieku.

Trzeci z zaledwie pięciu 250 GT LWB Berlinetta „Tour de France” zabudowanych przez Zagato.

Ostatni z zaledwie trzech egzemplarzy z charakterystycznym „podwójnym bąbelkiem” dachu carrozzerii; jedyny przykład „podwójnej bańki” z zakrytymi reflektorami.

Zajął 2. miejsce w klasie i 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Mille Miglia 1957; ostatni „oryginalny” Mille Miglia.

Dziesięć miejsc na podium i pięć zwycięstw w różnych klasach w kilkunastu wyścigach z epoki.

Przykład w pełni pasujących numerów zawierający oryginalny silnik, skrzynię biegów i tylną oś.

Nagradzana renowacja Pebble Beach została przeprowadzona zgodnie z oryginalną specyfikacją.

Oferowane publicznie po raz pierwszy od prawie 25 lat, prawdziwie przełomowa okazj.Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?
Wiadomości | 05.03.22

Czy to koniec z tanim ubezpieczeniem OC?

Cenowa karuzela w branży motoryzacyjnej dopiero się rozkręca, ponieważ zmiany w mandatach czy cenach samochodów to nie wszystko. Modyfikacje mogą czekać kierowców również w zakresie cen OC.

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz
Wiadomości | 31.03.21

Hyundai publikuje szkic modelu Santa Cruz

Przełamuje nowe horyzonty w segmencie SUV-ów, ciężarówek i crossoverów, oferując nową kategorię pojazdów.

Volkswagen zmiana nazwę w USA
Wiadomości | 30.03.21

Volkswagen zmiana nazwę w USA

Dzisiaj Volkswagen Group of America ujawnia oficjalną zmianę nazwy swojej amerykańskiej marki z Volkswagen of America na Voltswagen of America.