Premiery | 24.06.20

Podwójna premiera Volkswagena. Arteon Sedan oraz Shooting Brake

Jeden model, dwie wersje! Volkswagen prezentuje nowego Arteona podczas światowej premierze i jednocześnie prezentuje drugą wersję - nowego Arteon Shooting Brake.

Ten model jest zupełnie nową interpretacją koncepcji nieruchomości. „Volkswagen wprowadzi w tym roku 34 nowe modele. W historii marki nigdy nie było tak szerokiej inicjatywy modelowej - mówi Ralf Brandstätter, dyrektor operacyjny i wyznaczony dyrektor generalny marki Volkswagen Pkw. „Arteon Shooting Brake rozszerza naszą ofertę modeli w ważnym segmencie średnich rozmiarów. Wyznacza standardy w swojej klasie dzięki dynamicznemu projektowi, wysokiej funkcjonalności i nowoczesnym technologiom. ”

 Stylowy i dynamiczny. Volkswagen prezentuje teraz daleko idącą aktualizację serii modeli. Nowe Arteon i Arteon Shooting Brake charakteryzują się wyrazistym i awangardowym designem. Charakterystyczne cechy obejmują w szczególności przód z nową, ciągłą listwą świetlną, efektowne chromowane listwy i nowe wloty powietrza na dole. Maskownica chłodnicy i długa, szeroka maska ??są połączone jako formalna jednostka i sprawiają, że obie wersje Arteon wyróżniają się jako twarz w tłumie - również w nocy dzięki unikatowej sygnalizacji świetlnej LED z przodu i z tyłu.

 

Dwa nowe modele - Arteon i Arteon Shooting Brake - oba charakteryzują się atletycznymi liniami. Różnią się one jednak znacznie od słupków B z tyłu. Podczas gdy w modelu Fastback kontury dachu i okna są przesuwane równolegle do słupków B i dlatego stają się częścią tyłu w kształcie coupé, linie dachu i okna są przedłużane do tyłu za pomocą hamulca strzelającego i kończą się na nowy spojler dachowy. U góry linia okna biegnie równolegle do dachu. Jednak u dołu linie przesuwają się w górę w kierunku słupków D, dzięki czemu obszar okna z tyłu jest węższy i bardziej uderzający. Wszystkie elementy razem tworzą sportowy tylny profil typowy dla strzelającego hamulca.Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi
MotorSport | 23.03.22

Nowy Mercedes-AMG GT Track Series, limitowana edycja, nieograniczone osiągi

To najmocniejszy samochód sportowy, jaki kiedykolwiek został opracowany przez Mercedes-AMG. Zaprojektowany na tor wyścigowy oraz do klubowych imprez sportowych.

KIA Forte, jeden z najlepiej sprzedających się modeli marki w Ameryce Północnej
Wiadomości | 13.10.21

KIA Forte, jeden z najlepiej sprzedających się modeli marki w Ameryce Północnej

Wersja GT-Line to kompaktowy sedan o mocy 200 KM ze standardową 7-biegową szybką zmianą biegów DCT zapewnia w pełni sportowy charakter samochodu.

Mach-E Rakieta
Elektryczne | 11.02.21

Mach-E Rakieta

Czy zasięg jest imponujący?