Wiadomości | 20.12.22

Hyundai KONA nowej generacji będzie dostępny w czterech wariantach

Hyundai zaprezentował dziś wywodzący się z pojazdów elektrycznych, futurystyczny design subkompaktowego SUV-a KONA nowej generacji.


Hyundai KONA nowej generacji będzie dostępny w czterech wariantach

Całkowicie nowy Hyundai KONA zyskuje odważniejszy, bardziej dynamiczny design oparty na samochodach elektrycznych z unikalną stylistyką w całej gamie układów napędowych.

 

Firma Hyundai Motor Company zaprezentowała dziś wywodzący się z pojazdów elektrycznych, futurystyczny design subkompaktowego SUV-a KONA nowej generacji. Ulepszony model będzie dostępny w czterech wariantach, w tym w pełni elektrycznym (EV), hybrydowym elektrycznym (HEV), z silnikiem spalinowym (ICE) i sportowym N Line, z uniwersalną architekturą dla wszystkich i unikalną stylistyką dla każdego.

 

Dzięki całkowicie nowym modelu KONA, Hyundai Motor wniósł swoje zaangażowanie w zrównoważoną mobilność i myśl projektową opartą na technologii, aby rozszerzyć swoją ofertę pojazdów elektrycznych, innowacyjnych i zaawansowanych dzięki wielokrotnie nagradzanej linii IONIQ — jednocześnie spełniając różnorodne potrzeby klientów w zakresie mobilności dzięki różnorodnym układom napędowym.

 

Całkowicie nowa KONA przekształciła się w większego, ale nadal zorientowanego na miasto SUV-a o odważniejszej stylistyce, która zapewnia bardziej dynamiczną prezencję na drodze i wnętrze zorientowane na kierowcę. Aby zapewnić klientom maksymalną „przestrzeń życiową”, całkowicie nowy model powiększył się do 4355 mm długości, czyli o 150 mm więcej niż poprzednia generacja, oparta na wariancie elektrycznym. Zyskał również 25 mm szerokości i 60 mm długości rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem, nie tracąc nic ze swojej kultowej tożsamości projektowej.

 

W przeciwieństwie do większości pojazdów, które są dostępne z różnymi układami napędowymi, KONA rozpoczęła się od projektu wariantu EV, który następnie został dostosowany do modeli ICE, HEV i N Line. To niekonwencjonalne podejście pozwoliło firmie Hyundai wprowadzić myśl projektową zorientowaną na technologię do wszystkich wariantów KONA. Pomimo wspólnej architektury modele EV, ICE/HEV i sportowy model N Line wyróżniają się futurystyczną stylistyką.

 

Całkowicie czysty, charakterystyczny przód KONA charakteryzuje czystą objętość przedniej części, co przyczynia się do płynnych osiągów aerodynamicznych modelu. Czysta objętość jest podkreślona przez rozciągniętą lampę Seamless Horizon, która jest pikselowana w wariancie EV, co oznacza pierwszy model Hyundaia z lampą Pixelated Seamless Horizon, która dodaje charakterystycznego charakteru EV. Wykorzystanie przez KONA pikseli parametrycznych również propaguje charakterystyczny element stylistyczny z popularnej gamy samochodów elektrycznych Hyundaia.

 

Pomimo futurystycznego wyglądu, zupełnie nowa KONA nigdy nie pozwala zapomnieć, że to SUV. Jego dynamiczną stylistykę podkreślają odważnie wyrzeźbione nadkola, które zawierają reflektory i tylne światła, wzmacniając solidną podstawę KONA.

 

Całkowicie nowa KONA jest pełna parametrycznych powierzchni. Ostre, ukośne przetłoczenie boków łączy satynowe chromowane listwy od linii bocznej do spojlera, tworząc kontur, który otacza cały pojazd. Z tyłu znajduje się kolejna bezszwowa lampa Horizon, a także wysoko zamontowane światło stopu (HMSL), które jest płynnie zintegrowane z satynowymi chromowanymi listwami spojlera.

 

Całkowicie nowa, większa „przestrzeń życiowa” wnętrza nowej KONA zapewnia praktyczne funkcje i udoskonalone wrażenia z jazdy, aby dostosować się do różnych stylów życia. Uniwersalna architektura wywodząca się z pojazdów elektrycznych obejmuje sportowy układ z pływającą poziomą podkładką C-Pad, która podkreśla smukłe i szerokie wnętrze KONA, zapewniając wszechstronną przestrzeń dla kierowcy i pasażerów. Podwójny szeroki wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala i pływający moduł sprawiają wrażenie zaawansowanej technologii. Oświetlenie Ambiente poprawia wrażenia i wygodę użytkownika.Całkiem nowy SsangYong Rexton
Premiery | 08.11.20

Całkiem nowy SsangYong Rexton

SsangYong Rexton o świeżym designie i większym komforcie z uderzającą przednią częścią osłony chłodnicy w kształcie rombu.

Ferrari i kultowy silnik V12
Wiadomości | 07.10.23

Ferrari i kultowy silnik V12

W historii pojazdów, zarówno sportowych, jak i tych z wyższej półki luksusu, V12 zawsze był uważany za najwyższą klasę. Niestety era silników spalinowych nieuchronnie zbliża się ku swojemu zmierzchowi

Nissan NEXT 10 nowych modeli w 20 miesięcy
Wiadomości | 05.02.21

Nissan NEXT 10 nowych modeli w 20 miesięcy

Nissan świętował światowy debiut dwóch swoich najbardziej kultowych modeli w USA.