Premiery | 25.10.23

Renault Kardian, kompaktowy, nowoczesny SUV, który zamierza podbić rynki międzynarodowe

Ten zupełnie nowy model jest pierwszym z pełnej gamy pojazdów o zasięgu międzynarodowym, co ilustruje nową strategię marki na rynki pozaeuropejskie.

Renault Kardian to kompaktowy miejski pojazd segmentu B, którego DNA Renault stanowi serce jego konstrukcji, zarówno pod względem stylu, jak i wyposażenia. Przód prezentuje nową tożsamość stylistyczną marki, z logo „Nouvel’R” i nowym, charakterystycznym wzorem oświetlenia.

 

Zdecydowanie nowoczesny Kardian może poszczycić się innowacjami i funkcjami zarezerwowanymi zwykle dla pojazdów z wyższej półki – 17-calowymi felgami, wysoką konsolą z dźwignią zmiany biegów „e-shifter”, a także ustawieniami MULTI‑SENSE oferującymi różne tryby jazdy i osiem opcji oświetlenia otoczenia. Renault Kardian jest również wyposażone w sześć poduszek powietrznych, a także w 13 zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę (ADAS), takich jak system ostrzegania o martwym polu widzenia i system kamer z wieloma widokami.

 

Kardian inauguruje nową platformę Renault, która jest modułowa i bardzo wszechstronna i umożliwi rozwój różnorodnej gamy modeli na wiele rynków pozaeuropejskich. W chwili premiery Kardian będzie wyposażony w innowacyjną kombinację mechaniczną w Ameryce Południowej. Kardian zostanie wprowadzony na rynek z trzycylindrowym silnikiem o pojemności 1,0 litra z turbodoładowaniem i mocą 125 KM i momentem obrotowym 220 Nm z bezpośrednim wtryskiem paliwa, połączonym z automatyczną skrzynią biegów Efficient Dual Clutch (EDC).

 

Dzięki swojej wieloletniej obecności przemysłowej w kilku regionach świata, Renault będzie produkować Kardian najpierw w fabryce w Kurytybie w Brazylii, a następnie, dzięki sprawności i elastyczności naszego systemu przemysłowego, w fabryce w Casablance (SOMACA) w Maroku.

 

„Dzięki Międzynarodowemu Planowi Gry Renault Brand 2027 naszym celem jest przekształcenie marki Renault na całym świecie, demonstrując nieustające zaangażowanie w dostarczanie wartości naszym klientom. Kardian – pierwszy z ośmiu modeli, które wprowadzimy na rynek do 2027 roku – doskonale ucieleśnia ten plan w segmencie B, przygotowując grunt pod szerszą ofensywę w segmentach C i D." - Fabrice Cambolive, dyrektor generalny marki Renault

 

„W Kardianie obecne jest całe DNA i wiedza Renault, wraz z nowym stylem projektowania i technologiami, które są innowacyjne w tym segmencie, użyteczne i przemyślane oraz przynoszą znaczną wartość naszym klientom. Pojazd ten wyraźnie wzmacnia i unowocześnia naszą ofertę w segmencie B – najpierw w Ameryce Łacińskiej, a następnie na innych rynkach, takich jak Maroko”. - Bruno Vanel, wiceprezes marki Renault, wydajność produktuJeep zapowiedział premierę nowego Compassa
Wiadomości | 01.04.21

Jeep zapowiedział premierę nowego Compassa

Kiedy premiera całkowicie nowego modelu Jeep Compass?

Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe
Wiadomości | 15.07.20

Właśnie rozpoczął się Bangkok International Motor Show 2020 który ma ambicje zrewolucjonizować pokazy samochodowe

Bangkok International Motor Show 2020 pierwsze takie wydarzenie po lockdownie. Zobacz ceremonie otwarcia.

Przebojowy film od KIA Motors
Wiadomości | 21.07.20

Przebojowy film od KIA Motors

Krytycy z Kia nazywają ten film fabularny kolejką górską napędzaną adrenaliną, która jest innowacyjna, pełna wyobraźni i prowokująca do myślenia. Zobacz koniecznie wideo.