Wiadomości | 13.01.23

Pod prąd nowym tunelem na Zakopiance

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który zawrócił i pojechał pod prąd w tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym.

Jak widzimy niewiele potrzeba aby doszło do tragedi, dlatego bądźmy uważni podczas prowadzenia samochodu i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania na drodze. Pomimo coraz lepszej świadomości kierowców na drogach wciąż zdażają się osoby, które nie mają wyobraźni i bezpieczeństwo na drodze oraz przepisy ruchu drogowego są im obce.

 

Tunel na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym (na Zakopiance) jest wyposażony w kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu następnie dokumentacja jest przekazywana Policji.

 

Przypomnijmy iż prawo o ruchu drogowym jasno mówi o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu.Nissan i NISMO prezentują samochód wyścigowy Nissan Z GT500 dla serii Super GT
MotorSport | 06.12.21

Nissan i NISMO prezentują samochód wyścigowy Nissan Z GT500 dla serii Super GT

Wideo prezentacja. Nowy wyścigowiec weźmie udział w Super GT Series począwszy od sezonu 2022.

Czy wiesz jak urosła SKODA ?
Wiadomości | 09.02.21

Czy wiesz jak urosła SKODA ?

Fabryki SKODY na całym świecie. Digitalizacja, globalizacja i nowoczesność.

Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X
Wiadomości | 05.10.21

Toyota potwierdza zupełnie nowy model Aygo X

Całkowicie nowy kompaktowy miejski crossover zaprojektowany i wyprodukowany w Europie. Model wyłącznie dla Toyoty oparty na platformie GA-B.