Wiadomości | 13.01.23

Pod prąd nowym tunelem na Zakopiance

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, który zawrócił i pojechał pod prąd w tunelu na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym.

Jak widzimy niewiele potrzeba aby doszło do tragedi, dlatego bądźmy uważni podczas prowadzenia samochodu i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania na drodze. Pomimo coraz lepszej świadomości kierowców na drogach wciąż zdażają się osoby, które nie mają wyobraźni i bezpieczeństwo na drodze oraz przepisy ruchu drogowego są im obce.

 

Tunel na drodze ekspresowej S7 pod Luboniem Małym (na Zakopiance) jest wyposażony w kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu. Każde nietypowe zdarzenie wzbudza alarm systemu następnie dokumentacja jest przekazywana Policji.

 

Przypomnijmy iż prawo o ruchu drogowym jasno mówi o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu.Nowe Porsche 911 Turbo S
Wiadomości | 05.03.20

Nowe Porsche 911 Turbo S

Porsche prezentuje nową generację 911 Turbo S ? samochód o bezprecedensowym poziomie mocy, dynamiki jazdy i komfortu. Nowy topowy wariant 911 trafia na rynek jako Coupé i Cabriolet.

Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar
Concept Cars | 09.06.22

Cadillac ujawnia projekt GTP Hypercar

Cadillac zaprezentował dzisiaj Project GTP Hypercar, będący zapowiedzią prototypowego samochodu wyścigowego trzeciej generacji amerykańskiej marki luksusowej.

TIGER koncept pojazdu bezzałogowego od Hyundaia
Concept Cars | 10.02.21

TIGER koncept pojazdu bezzałogowego od Hyundaia

Przewożenie ładunków po odległym i niedostępnym terenie jako pojazd z napędem na cztery koła lub czteronożna maszyna krocząca.