Super Cars | 02.03.21

Bugatti Divo Lady Bug

W ciągu dwóch lat stworzono bardzo wyjątkowy hipersportowy samochód z niestandardowym lakierem oraz innymi naprawdę wyjątkowymi funkcjami.


Bugatti Divo Lady Bug

Klienci Bugatti doceniają wyjątkowość. W ciągu około dwóch lat, w ścisłej współpracy z jednym klientem Bugatti, stworzono bardzo wyjątkowe Divo, dostosowane do jedynego w swoim rodzaju niestandardowego schematu malowania, a także innych naprawdę wyjątkowych funkcji.

„Każdy Bugatti Divo jest jedyny w swoim rodzaju. Całkowicie zgodne z filozofią założyciela firmy Ettore Bugatti, który powiedział kiedyś: „Jeśli da się porównać z innym samochodem, to nie jest Bugatti”.


Krótko po światowej premierze Divo w sierpniu 2018 r. We współpracy z klientem pojawił się pomysł na geometryczno-dynamiczny algorytmiczny wzór zanikania na karoserii. Kolekcjoner z USA miał na myśli ściśle geometryczny wzór składający się z diamentowych kształtów w niepowtarzalnym kontraście kolorystycznym. We współpracy z kolekcjonerem zespół projektowo-rozwojowy Bugatti przystąpił następnie do opracowania specjalnych kolorów „Customer Special Red” i „Graphite” - oba odcienie metaliczne - w celu uzyskania kontrastującego efektu. Diamentowy wzór został zaprojektowany tak, aby dokładnie przebiegał od przodu przez boki do tyłu - dopasowując się do sylwetki Divo.

 

Znalezienie i wdrożenie rozwiązań technicznych i graficznych zajęło zespołowi ponad półtora roku. Jednak niewielu mogło przewidzieć, jak skomplikowane i trudne byłoby pomalowanie diamentów na karoserii samochodu z precyzją i dokładną definicją. Wynikało to z faktu, że cyfrowe wzory w programie CAD mają niewielkie podobieństwo do rzeczywistości: dzięki trójwymiarowej, rzeźbiarskiej formie Divo z jego konturami, krzywiznami i żebrami, wydrukowane w 2D diamenty zostały zniekształcone na powierzchni. ekskluzywnego hipersportowego samochodu. W rezultacie musiały zostać cyfrowo zmodyfikowane. Wystarczyła różnica jednego milimetra, aby zrujnować cały efekt wizualny. Diamenty musiały być również idealnie umieszczone na linii dachu, drzwiach i krawędzi tylnego błotnika, aby uzyskać czyste wizualne wykończenie. Modelarze CAD wspólnie z klientem opracowali i przeprowadzili symulację wzoru diamentowego zawierającego około 1600 diamentów. Bardzo złożone i czasochłonne zadanie.

 

Minęły tygodnie, zanim projektanci byli zadowoleni z wyniku. Do sprawdzenia wzoru użyto sześciometrowych folii nałożonych precyzyjnie na karoserię pojazdu testowego. Dzięki dużej cierpliwości, kunsztowi i umiejętnościom projektanci w końcu znaleźli sposób, aby dopasować dane CAD do rzeczywistości i przeciągnąć folię po głęboko wklęsłej powierzchni bez zniekształcania diamentów lub tworzenia fałd.


Wysoce dostosowany, wydajny i ekskluzywny. Wraz z Divo Bugatti opracował hipersportowy samochód, który ożywia tradycję budowania nadwozi tego producenta luksusowych samochodów. Jest napędzany kultowym 8-litrowym silnikiem W16 Bugatti o mocy 1500 KM, którego maksymalna prędkość ograniczona jest do 380 km / h. Divo jest ograniczone do łącznie zaledwie 40 sztuk, z których każda kosztuje 5 milionów euro netto plus opcje, i jest produkowana w Atelier w Molsheim. Pierwsze dostawy hipersportowego auta miały miejsce w sierpniu 2020 roku, a wszystkie samochody Divo zostaną przekazane właścicielom w ciągu pierwszych kilku miesięcy 2021 roku.Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe
Wiadomości | 06.10.20

Hydrogen to You (H2U) czyli Hyundai promuje technologie wodorowe

Hyundai wprowadził globalny program H2U promujący technologie wodorowe, który podkreśla zaangażowanie Hyundaia na rzecz zrównoważonej mobilności dostępnej dla każdego.

Jedyny tak ekskluzywny Rolls-Royce Boat Tail
Super Cars | 27.05.21

Jedyny tak ekskluzywny Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce może zaoferować swoim klientom budowę indywidualnych nadwozi, czyli niepowtarzalną możliwość zamówienia wyjątkowego modelu.

Pierwsze zdjęcia wnętrza Kia K8
Wiadomości | 04.03.21

Pierwsze zdjęcia wnętrza Kia K8

Kia K8 sportowy sedan klasy premium został zaprojektowany z myślą o luksusie z najwyższej półki.