Tuning | 28.07.21

Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego

50 lat po śmierci Pedro Rodrígueza oddano do użytku Porsche 911 Turbo S One of a Kind, a planowane jest wystawienie go na aukcję na cele charytatywne.


Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego

Zwycięstwo w Grand Prix Formuły 1, zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i cztery triumfy w 24-godzinnym wyścigu Daytona, Pedro Rodríguez jest bez wątpienia najbardziej utytułowanym meksykańskim kierowcą wyścigowym wszech czasów. Podczas swojej znakomitej kariery odszedł z 11 tytułami w Mistrzostwach Świata – obecnie znanych jako Mistrzostwa Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) – i pomógł Porsche wygrać serię w 1970 i 1971 roku. Osiem z jego 11 zwycięstw było w Porsche 917 KH z charakterystycznym malowaniem Gulf Oil.

 

Teraz, 50 lat po tym, jak 11 lipca 1971 roku stracił życie na ulicznym torze Norisring w Norymberdze w Niemczech, Porsche Latin America i Porsche Mexico złożyły specjalny hołd. We współpracy z Porsche Exclusive Manufaktur powstał wyjątkowy samochód – Porsche 911 Turbo S „Jedyny w swoim rodzaju” Pedro Rodríguez, który został zaprezentowany podczas Dnia Samochodu Sportowego w Centro de Alto Rendimiento Pegaso w Toluca w Meksyku.


Oddając hołd kierowcy wyścigowemu, który sam był wyjątkowy, unikalna 911 stworzona w jego pamięci musiała mieć charakterystyczny design i detale. „Ten samochód ma unikalne elementy, których nie mógłby mieć żaden inny samochód na świecie”, mówi Camilo San Martin, dyrektor Porsche Mexico. „Ta konfiguracja, z tymi specyficznymi detalami i wyposażeniem, została zamknięta w konfiguratorze Porsche, a także w systemie produkcyjnym, dzięki czemu ten samochód jest dosłownie niepowtarzalny”.

 

Oprócz współpracy z Porsche Exclusive Manufaktur, Porsche Latin America i Porsche Mexico współpracowały z rodziną Rodrígueza i Porsche Museum, aby stworzyć samochód, który nie tylko składa hołd legendarnemu meksykańskiemu kierowcy, ale także 917 KH, dzięki któremu osiągnął chwałę.

 

Gulf blue 917 KH jako inspiracja.
„Jedyny w swoim rodzaju”, pomalowany na kultowy błękit Gulf z biegnącym przez niego pomarańczowym paskiem, bazuje na 911 Turbo S. Specjalnie zaprojektowane koła są pomalowane na wysoki połysk, z aluminiowym centralnym zamkiem, a drzwi są wyposażone w czarny numer dwa w białym kółku.

 

Kolejnym charakterystycznym elementem jest tablica umieszczona na słupku B, na której widnieje sylwetka 917 KH w barwach meksykańskiej flagi oraz nazwisko i podpis Rodrígueza. Ten sam szczegół znajduje odzwierciedlenie w karbonowych listwach na dolnych ościeżnicach drzwi, które zapalają się po otwarciu. Podobnie nazwy ośmiu wyścigów, które wygrał 917 KH, są wygrawerowane pod tylnym spojlerem.

 

Wewnątrz 911 jest w całości obite skórą w kolorze grafitowo-niebieskim z pomarańczowymi przeszyciami. Podczas gdy sylwetka 917 znajduje się na zagłówkach przednich siedzeń, podpis Rodrígueza można zobaczyć na środkowym podłokietniku i na karbonowej tapicerce deski rozdzielczej.

 

Personalizacja samochodu sięga nawet do towarzyszącego mu kluczyka, który nie tylko zawiera podpis dwukrotnego mistrza świata w rajdach długodystansowych, ale jest polakierowany na niebiesko. Samochód zawiera również wykonany na zamówienie zestaw bagaży z grafitowoniebieskiej skóry z pomarańczowymi przeszyciami i detalami.

 

Porsche 911 Turbo S One of a Kind Pedro Rodríguez zostanie wystawiony na aukcję jeszcze w tym roku. Dochód zostanie przeznaczony na różne cele charytatywne.Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible
Wiadomości | 21.04.20

Najpiękniejszy kabriolet na świecie wg Lexusa, LC Convertible

Zespół odpowiedzialny za projekt Lexusa LC Convertible miał jasno określoną misję: stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem. Deklaracja brzmiała jednoznacznie, ale takie zadanie to przecież ogromne wyzwanie. Lexus zdecydował, że nowy samochód powinien zachować istotne motywy stylistyczne modelu LC coupe, zdobywcy wielu międzynarodowych nagród za przyciągającą spojrzenia, wyrafinowaną stylistykę.

Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa
Elektryczne | 01.03.22

Marka Jeep przedstawia pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a Jeepa

Ten nowy, w pełni elektryczny pojazd marki Jeep zostanie wprowadzony na rynek na początku przyszłego roku.

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE
Wiadomości | 20.04.20

Za 365 dni zobaczymy nowego sedana Karma Revero GTE

Karma automotive zapowiada nowego, w pełni elektrycznego sedana REVERO, którego zobaczymy na wiosnę 2021 roku. Od przyszłego miesiąca będziesz mógł zarezerwować zakup przez internet.