Tuning | 28.07.21

Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego

50 lat po śmierci Pedro Rodrígueza oddano do użytku Porsche 911 Turbo S One of a Kind, a planowane jest wystawienie go na aukcję na cele charytatywne.


Jedyne w swoim rodzaju Porsche 911 ku czci największego meksykańskiego kierowcy wyścigowego

Zwycięstwo w Grand Prix Formuły 1, zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i cztery triumfy w 24-godzinnym wyścigu Daytona, Pedro Rodríguez jest bez wątpienia najbardziej utytułowanym meksykańskim kierowcą wyścigowym wszech czasów. Podczas swojej znakomitej kariery odszedł z 11 tytułami w Mistrzostwach Świata – obecnie znanych jako Mistrzostwa Świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) – i pomógł Porsche wygrać serię w 1970 i 1971 roku. Osiem z jego 11 zwycięstw było w Porsche 917 KH z charakterystycznym malowaniem Gulf Oil.

 

Teraz, 50 lat po tym, jak 11 lipca 1971 roku stracił życie na ulicznym torze Norisring w Norymberdze w Niemczech, Porsche Latin America i Porsche Mexico złożyły specjalny hołd. We współpracy z Porsche Exclusive Manufaktur powstał wyjątkowy samochód – Porsche 911 Turbo S „Jedyny w swoim rodzaju” Pedro Rodríguez, który został zaprezentowany podczas Dnia Samochodu Sportowego w Centro de Alto Rendimiento Pegaso w Toluca w Meksyku.


Oddając hołd kierowcy wyścigowemu, który sam był wyjątkowy, unikalna 911 stworzona w jego pamięci musiała mieć charakterystyczny design i detale. „Ten samochód ma unikalne elementy, których nie mógłby mieć żaden inny samochód na świecie”, mówi Camilo San Martin, dyrektor Porsche Mexico. „Ta konfiguracja, z tymi specyficznymi detalami i wyposażeniem, została zamknięta w konfiguratorze Porsche, a także w systemie produkcyjnym, dzięki czemu ten samochód jest dosłownie niepowtarzalny”.

 

Oprócz współpracy z Porsche Exclusive Manufaktur, Porsche Latin America i Porsche Mexico współpracowały z rodziną Rodrígueza i Porsche Museum, aby stworzyć samochód, który nie tylko składa hołd legendarnemu meksykańskiemu kierowcy, ale także 917 KH, dzięki któremu osiągnął chwałę.

 

Gulf blue 917 KH jako inspiracja.
„Jedyny w swoim rodzaju”, pomalowany na kultowy błękit Gulf z biegnącym przez niego pomarańczowym paskiem, bazuje na 911 Turbo S. Specjalnie zaprojektowane koła są pomalowane na wysoki połysk, z aluminiowym centralnym zamkiem, a drzwi są wyposażone w czarny numer dwa w białym kółku.

 

Kolejnym charakterystycznym elementem jest tablica umieszczona na słupku B, na której widnieje sylwetka 917 KH w barwach meksykańskiej flagi oraz nazwisko i podpis Rodrígueza. Ten sam szczegół znajduje odzwierciedlenie w karbonowych listwach na dolnych ościeżnicach drzwi, które zapalają się po otwarciu. Podobnie nazwy ośmiu wyścigów, które wygrał 917 KH, są wygrawerowane pod tylnym spojlerem.

 

Wewnątrz 911 jest w całości obite skórą w kolorze grafitowo-niebieskim z pomarańczowymi przeszyciami. Podczas gdy sylwetka 917 znajduje się na zagłówkach przednich siedzeń, podpis Rodrígueza można zobaczyć na środkowym podłokietniku i na karbonowej tapicerce deski rozdzielczej.

 

Personalizacja samochodu sięga nawet do towarzyszącego mu kluczyka, który nie tylko zawiera podpis dwukrotnego mistrza świata w rajdach długodystansowych, ale jest polakierowany na niebiesko. Samochód zawiera również wykonany na zamówienie zestaw bagaży z grafitowoniebieskiej skóry z pomarańczowymi przeszyciami i detalami.

 

Porsche 911 Turbo S One of a Kind Pedro Rodríguez zostanie wystawiony na aukcję jeszcze w tym roku. Dochód zostanie przeznaczony na różne cele charytatywne.Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible
Premiery | 04.06.20

Nowa Toyota Hilux 8. generacji w wersji Invincible

Toyota prezentuje nową, odświeżoną wersję Hiluxa 8. generacji, w najwyższej wersji wyposażenia Invincible. Nowy, bardziej prestiżowy wygląd oraz nowy silnik 2.8 l o lepszych osiągach na trasie i w terenie. Również udoskonalony system multimediów z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Aptera Launch Edition, pojazd elektryczny, który porusza się wykorzystując moc słońca
Elektryczne | 31.01.23

Aptera Launch Edition, pojazd elektryczny, który porusza się wykorzystując moc słońca

Dzięki własnej technologii solarnej, jest zintegrowana z pakietem ładowania słonecznego, pozwala jeździć przez tygodnie, a nawet miesiące, bez konieczności podłączania do ładowania.

McLaren Artura światowa premiera
Premiery | 17.02.21

McLaren Artura światowa premiera

McLaren przedstawia zupełnie nowy supersamochód hybrydowy nowej generacji o wysokich osiągach.