Wiadomości | 03.02.23

Pierwszy elektryczny HUMMER sprzedany na aukcji za pół miliona dolarów

Pierwszy produkcyjny egzemplarz SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 został sprzedany na aukcji za 500 000 $. Organizacja non-profit otrzyma pełną kwotę.


Pierwszy elektryczny HUMMER sprzedany na aukcji za pół miliona dolarów

Tread Lightly!, organizacja non-profit zajmująca się promowaniem rekreacji na świeżym powietrzu poprzez zarządzanie i programy edukacyjne, otrzyma 500 000 USD ze sprzedaży pierwszej jednostki produkcyjnej SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 2024 na aukcji Barrett-Jackson Scottsdale w dniu 28 stycznia , 2023. Organizacja non-profit otrzyma pełną kwotę zebraną na SUV-a GMC HUMMER EV, ponieważ firma Barrett-Jackson zrzekła się opłat i prowizji zwykle związanych z aukcjami pojazdów kolekcjonerskich.

 

Celem Tread Lightly! jest zrównoważenie potrzeb ludzi, którzy lubią rekreację na świeżym powietrzu z potrzebą utrzymania zdrowych ekosystemów i dobrze prosperujących populacji dzikich zwierząt w całym kraju. Fundusze z pierwszej sprzedaży detalicznej SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 zostaną wykorzystane na wsparcie jego misji ochrony przyrody, a także na promowanie etyki na świeżym powietrzu i poczucia dobrego zarządzania przyrodą.


GMC HUMMER EV Edition 1 SUV zapewnia wyjątkowe osiągi na drodze i możliwości terenowe, a wszystko to dzięki platformie GM Ultium. Trzysilnikowy układ napędowy e4WD oferujący szacunkową przez GM moc do 830 koni mechanicznych i moment obrotowy 11 500 Nm, umożliwiający sprint od 0 do 100 km/h w około 3,5 sekundy. Dzięki prawie 9-calowemu rozstawowi osi w porównaniu z HUMMER EV Pickup, SUV HUMMER EV ma większe kąty zejścia i rampy oraz węższy promień skrętu wynoszący zaledwie 10,8 metra z układem kierowania na cztery koła. Charakterystyczna standardowa funkcja CrabWalk z funkcją jazdy po przekątnej. Możliwość publicznego szybkiego ładowania 800 V DC3 do 300 kW. Tylna konstrukcja unikalna dla SUV-a i zawiera standardowe pełnowymiarowe koło zapasowe zamontowane na elektrycznie odchylanej tylnej klapie.


Wraz z HUMMER EV Pickup i SUV oraz niedawno zaprezentowanym Sierra EV Denali Edition 15, GMC jest pierwszą marką w branży, która ujawnia trzy całkowicie elektryczne ciężarówki.

 

Rezerwacje SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 są obecnie pełne. Początkowa produkcja rozpocznie się na początku 2023 roku w GM Factory ZERO Detroit-Hamtramck Assembly, prawie 40-letnim zakładzie, który został przebudowany i wyposażony w inwestycję o wartości 2,2 miliarda dolarów przeznaczoną na produkcję pojazdów elektrycznych. Przyszłe seryjne pojazdy opuszczające fabrykę, w tym HUMMER EV Pickup, HUMMER EV SUV i Sierra EV Denali Edition 1, będą oferować zerową emisję spalin.Poznaj nową SKODĘ SLAVIA
Premiery | 18.11.21

Poznaj nową SKODĘ SLAVIA

Tradycyjnemu sedanowi nadano dynamiczny design i szereg nowoczesnych rozwiązań. Jest drugim samochodem opracowanym z myślą o spełnieniu specyficznych wymagań indyjskich klientów.

Dwa nowe modele bZ od Toyoty
Concept Cars | 18.04.23

Dwa nowe modele bZ od Toyoty

Toyota zaprezentowała dwa modele koncepcyjne BEV, bZ Sport Crossover Concept i bZ FlexSpace Concept, na targach Auto Shanghai 2023.

Pierwsza w historii aukcja samochodów kolekcjonerskich, która przekroczyła 200 milionów dolarów
Wiadomości | 20.01.23

Pierwsza w historii aukcja samochodów kolekcjonerskich, która przekroczyła 200 milionów dolarów

Na szczycie listy bestsellerów znalazło się Ferrari F40 z 1992 roku. Jedno spośród 213 wyprodukowanych w USA zostało sprzedane za 3,135 mln USD.