Wiadomości | 03.02.23

Pierwszy elektryczny HUMMER sprzedany na aukcji za pół miliona dolarów

Pierwszy produkcyjny egzemplarz SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 został sprzedany na aukcji za 500 000 $. Organizacja non-profit otrzyma pełną kwotę.


Pierwszy elektryczny HUMMER sprzedany na aukcji za pół miliona dolarów

Tread Lightly!, organizacja non-profit zajmująca się promowaniem rekreacji na świeżym powietrzu poprzez zarządzanie i programy edukacyjne, otrzyma 500 000 USD ze sprzedaży pierwszej jednostki produkcyjnej SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 2024 na aukcji Barrett-Jackson Scottsdale w dniu 28 stycznia , 2023. Organizacja non-profit otrzyma pełną kwotę zebraną na SUV-a GMC HUMMER EV, ponieważ firma Barrett-Jackson zrzekła się opłat i prowizji zwykle związanych z aukcjami pojazdów kolekcjonerskich.

 

Celem Tread Lightly! jest zrównoważenie potrzeb ludzi, którzy lubią rekreację na świeżym powietrzu z potrzebą utrzymania zdrowych ekosystemów i dobrze prosperujących populacji dzikich zwierząt w całym kraju. Fundusze z pierwszej sprzedaży detalicznej SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 zostaną wykorzystane na wsparcie jego misji ochrony przyrody, a także na promowanie etyki na świeżym powietrzu i poczucia dobrego zarządzania przyrodą.


GMC HUMMER EV Edition 1 SUV zapewnia wyjątkowe osiągi na drodze i możliwości terenowe, a wszystko to dzięki platformie GM Ultium. Trzysilnikowy układ napędowy e4WD oferujący szacunkową przez GM moc do 830 koni mechanicznych i moment obrotowy 11 500 Nm, umożliwiający sprint od 0 do 100 km/h w około 3,5 sekundy. Dzięki prawie 9-calowemu rozstawowi osi w porównaniu z HUMMER EV Pickup, SUV HUMMER EV ma większe kąty zejścia i rampy oraz węższy promień skrętu wynoszący zaledwie 10,8 metra z układem kierowania na cztery koła. Charakterystyczna standardowa funkcja CrabWalk z funkcją jazdy po przekątnej. Możliwość publicznego szybkiego ładowania 800 V DC3 do 300 kW. Tylna konstrukcja unikalna dla SUV-a i zawiera standardowe pełnowymiarowe koło zapasowe zamontowane na elektrycznie odchylanej tylnej klapie.


Wraz z HUMMER EV Pickup i SUV oraz niedawno zaprezentowanym Sierra EV Denali Edition 15, GMC jest pierwszą marką w branży, która ujawnia trzy całkowicie elektryczne ciężarówki.

 

Rezerwacje SUV-a GMC HUMMER EV Edition 1 są obecnie pełne. Początkowa produkcja rozpocznie się na początku 2023 roku w GM Factory ZERO Detroit-Hamtramck Assembly, prawie 40-letnim zakładzie, który został przebudowany i wyposażony w inwestycję o wartości 2,2 miliarda dolarów przeznaczoną na produkcję pojazdów elektrycznych. Przyszłe seryjne pojazdy opuszczające fabrykę, w tym HUMMER EV Pickup, HUMMER EV SUV i Sierra EV Denali Edition 1, będą oferować zerową emisję spalin.100% elektryczny prototyp Alpine A110 E-ternite
Elektryczne | 22.07.22

100% elektryczny prototyp Alpine A110 E-ternite

Alpine świętuje 60. rocznicę swojego kultowego modelu A110. Światowa premiera A110 E-ternite odbędzie się podczas Grand Prix Francji Formuły 1.

Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8
Super Cars | 24.10.23

Ferrari zaprezentowało dziś najnowszy model swojej serii One-Off, Ferrari SP-8

Nazwa samochodu nawiązuje do 3,9-litrowego silnika V8 twin-turbo, jednej z najbardziej docenionych przez krytyków jednostek napędowych w historii.

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser
Tuning | 29.08.23

GMC HUMMER EV Pickup z dodatkiem firmy EarthCruiser

Wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły, może pochwalić się innowacjami technologicznymi i projektowymi, które pomagają zapewnić konsumentom najwyższą jakość i wygodę podczas podróży.