Tuning | 18.07.20

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.


ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.

ARES Design z Modeny będzie odpowiedzialny za projekt i budowę samochodu, obecnie w fazie rozwoju, podczas gdy Lalique, która współtworzyła wygląd i styl, wprowadza do projektu swoją charakterystyczną markę ponadczasowego francuskiego luksusu z zastosowaniem kryształowych zdobień, uzupełnione dodatkowymi elementami.

 

Obecnie na etapie projektowania samochód jest częścią programu Legends Reborn, który łączy tradycyjne rzemiosło i nowoczesne technologie inżynieryjne, aby tchnąć nowe życie w dawne ikony. Proces ten przekształca eleganckie pojazdy z przeszłości w ponadczasowe arcydzieła przyszłości.

 

Ręcznie robione klejnoty będą produkowane w fabryce Lalique w Wingen-sur-Moder w Alzacji we Francji, gdzie, podobnie jak jej włoscy odpowiednicy, zespół utalentowanych rzemieślników łączy tradycyjne umiejętności z przeszłości i współczesną technologię, aby stworzyć oszałamiające i wyjątkowe dzieła sztuki.

 

Zaznaczając ekscytujący start w projektowaniu samochodów dla firmy, prezes i dyrektor generalny Lalique, Silvio Denz, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z ARES Design, która tworzy niezwykłe samochody na najwyższym poziomie doskonałości, wzornictwa i technologii. Dzięki tej wyjątkowej współpracy powstanie najbardziej luksusowy dodatek, utrwalający dzieło René Lalique, znanego z tworzenia ikonicznych maskotek samochodów w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Mistrzowie w swoich dziedzinach, ARES Design i Lalique podzielają wspólne wartości, takie jak doskonałość, rzemiosło i artyzm, a arcydzieło, które będzie wynikiem tej wspólnej pracy, z pewnością będzie wyjątkowe i wyjątkowe ”.

 

Prezes i współzałożyciel ARES Design, Waleed Al Ghafari, powiedział: „Firma Lalique jest znana z produkcji jednych z najlepszych kryształowych dzieł sztuki na całym świecie, a współpraca z ARES Design przy tym projekcie jest przywilejem. Plany dotyczące samochodu wyglądają oszałamiająco i nie wątpimy, że dzięki współpracy projektantów, inżynierów i rzemieślników ożywimy naszą wspólną wizję w pięknie zdobionym arcydziele, dzieło sztuki niepodobne do niczego, co wyprodukowaliśmy wcześniej, uosobienie wysadzanej klejnotami doskonałości ”.Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem
Super Cars | 12.08.21

Nowy Valkyrie Spider z otwartym dachem

Nowy Valkyrie Spider to ekscytujący kolejny krok w rozwoju tego modelu i jest jak dotąd najszybszym, najbardziej ekstremalnym Aston Martinem z otwartym dachem.

Premiera nowego Nissana Ariya odbędzie się w nowo wybudowanym centrum wystawniczym Nissana w Jokohamie
Wiadomości | 09.07.20

Premiera nowego Nissana Ariya odbędzie się w nowo wybudowanym centrum wystawniczym Nissana w Jokohamie

W tym nowo wybudowanym, specjalnie na potrzeby marki Nissan, budynku, olbrzymim kompleksie, w którym zwiedzający będą mogli zapoznać się z obecnymi i przyszłymi pojazdami i technologiami.

Ekscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem
Wiadomości | 10.06.20

Ekscytująca cyber pomarańcza. Mustang MACH-E GT z nowym kolorem

Kolor lakieru to ważna rzecz dla klientów, którzy kupują Mustanga. Ford wprowadza Mustanga Mach-E GT w kolorze Cyber Orange Metallic - odważny, przyciągający wzrok kolor nadwozia klasy premium zaprojektowany przez ekspertów od kolorów i materiałów firmy dla tych, którzy chcą zwrócić uwagę dwa razy.