Tuning | 18.07.20

ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.


ARES DESIGN oraz LALIQUE zapowiedź ciekawej współpracy

Luksusowy włoski producent nadwozi ARES Design i światowej sławy francuski producent kryształów Lalique ogłaszają współpracę w celu wyprodukowania niestandardowego samochodu z limitowanej edycji, który ma zostać pokazany jeszcze w tym roku.

ARES Design z Modeny będzie odpowiedzialny za projekt i budowę samochodu, obecnie w fazie rozwoju, podczas gdy Lalique, która współtworzyła wygląd i styl, wprowadza do projektu swoją charakterystyczną markę ponadczasowego francuskiego luksusu z zastosowaniem kryształowych zdobień, uzupełnione dodatkowymi elementami.

 

Obecnie na etapie projektowania samochód jest częścią programu Legends Reborn, który łączy tradycyjne rzemiosło i nowoczesne technologie inżynieryjne, aby tchnąć nowe życie w dawne ikony. Proces ten przekształca eleganckie pojazdy z przeszłości w ponadczasowe arcydzieła przyszłości.

 

Ręcznie robione klejnoty będą produkowane w fabryce Lalique w Wingen-sur-Moder w Alzacji we Francji, gdzie, podobnie jak jej włoscy odpowiednicy, zespół utalentowanych rzemieślników łączy tradycyjne umiejętności z przeszłości i współczesną technologię, aby stworzyć oszałamiające i wyjątkowe dzieła sztuki.

 

Zaznaczając ekscytujący start w projektowaniu samochodów dla firmy, prezes i dyrektor generalny Lalique, Silvio Denz, powiedział: „Jesteśmy bardzo dumni, że możemy współpracować z ARES Design, która tworzy niezwykłe samochody na najwyższym poziomie doskonałości, wzornictwa i technologii. Dzięki tej wyjątkowej współpracy powstanie najbardziej luksusowy dodatek, utrwalający dzieło René Lalique, znanego z tworzenia ikonicznych maskotek samochodów w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Mistrzowie w swoich dziedzinach, ARES Design i Lalique podzielają wspólne wartości, takie jak doskonałość, rzemiosło i artyzm, a arcydzieło, które będzie wynikiem tej wspólnej pracy, z pewnością będzie wyjątkowe i wyjątkowe ”.

 

Prezes i współzałożyciel ARES Design, Waleed Al Ghafari, powiedział: „Firma Lalique jest znana z produkcji jednych z najlepszych kryształowych dzieł sztuki na całym świecie, a współpraca z ARES Design przy tym projekcie jest przywilejem. Plany dotyczące samochodu wyglądają oszałamiająco i nie wątpimy, że dzięki współpracy projektantów, inżynierów i rzemieślników ożywimy naszą wspólną wizję w pięknie zdobionym arcydziele, dzieło sztuki niepodobne do niczego, co wyprodukowaliśmy wcześniej, uosobienie wysadzanej klejnotami doskonałości ”.SKODA ENYAQ iV coupe
Premiery | 31.01.22

SKODA ENYAQ iV coupe

Po udanej premierze ENYAQ iV, Skoda dodaje teraz do swojej oferty eleganckie coupe i pierwszy w historii w pełni elektryczny wariant RS.

1 marca odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The Car of the Year 2021
Wiadomości | 23.02.21

1 marca odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The Car of the Year 2021

Trofeum Samochodu Roku przyznawane od 1964 roku to najbardziej prestiżowa i pożądana nagroda w świecie motoryzacji.

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie
Tuning | 11.10.22

Całkowicie nowy Rezvani Vengeance czyli najbardziej wytrzymały trzyrzędowy SUV na świecie

Najmocniejszy model kalifornijskiej firmy, który oferuje również nowy kuloodporny pakiet wojskowy. Cena już od ćwierć miliona dolarów.