Wiadomości | 10.07.20

Pierwszy Aston Martin DBX zjeżdża z linii produkcyjnej

Milowy moment dla brytyjskiej luksusowej marki i pierwszego SUV-a produkcyjnego, który zjeżdża z linii produkcyjnej w nowym brytyjskim zakładzie produkcyjnym. DBX to pierwszy Aston Martin, który został ?Made in Wales?. Globalne dostawy Aston Martin DBX rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Nieco ponad cztery lata od czasu, gdy Aston Martin ogłosił inwestycję w nowy zakład produkcyjny w St Athan w Walii, pierwszy Aston Martin „Made in Wales” zzjechał z linii produkcyjnej.

 

(Aktualizacja 03.03.2021. Premiera - Aston Martin Cognizant Formula One Team prezentuje oszałamiający nowy bolid AMR21)

 

Kulminacja szeroko zakrojonego programu rozwojowego, który rozpoczął się od wirtualnego rozwoju sięgającego 2015 roku i testów fizycznych w Walii w 2018 roku, DBX sygnalizuje nową erę w dążeniach Astona Martina do zapewnienia wyjątkowej wydajności, stylu i użyteczności w segmencie wcześniej niezbadanym. Wnosząc zarówno wszechstronność, jak i wyrozumiałość, jakich oczekuje się od luksusowego SUV-a z dynamicznymi osiągami samochodów sportowych, DBX ustanawia nowy odważny standard w tym sektorze.

 

Dzięki systemowi napędu na wszystkie koła DBX jest samochodem, który pozwoli firmie zwiększyć swoją obecność na rynkach, na których być może pogoda lub teren nie sprzyjają samochodom sportowym z napędem na tylne koła. Wyraźny nacisk na przestronną i luksusową kabinę - czy to z przodu, czy z tyłu - pozwoli również Aston Martin lepiej dotrzeć do klientów.

 

Tymczasowy dyrektor operacyjny Aston Martin, Keith Stanton, powiedział: „To prawdziwy zaszczyt być tutaj dzisiaj, aby być świadkiem ukończenia pierwszej produkcji Aston Martin DBX. Jestem niezmiernie dumny z zespołu Aston Martin, który tak ciężko pracował, aby przekształcić tę byłą siedzibę Ministerstwa Obrony w światowej klasy zakład produkujący samochody, aby teraz produkować samochody, jest to dowód odporności i hartu ducha wszystkich w Aston Martin. To zaszczyt, że pierwszy DBX zszedł z linii i żałuję tylko, że wszyscy, którzy pracują dla tej niesamowitej marki, nie mogą być tutaj, aby to zobaczyć ”.

 

DBX to prawdziwy Aston Martin; oddaje ducha marki jako piękny ręcznie zbudowany, a jednocześnie zaawansowany technologicznie samochód. Ponieważ około 80% produkcji ma być eksportowane i sprzedawane za granicą, jest to ważny model dla Aston Martin i wyraźna ilustracja siły brytyjskich zdolności produkcyjnych.

 

Marek Reichman, wiceprezes i dyrektor generalny Aston Martin, który był w St Athan, by być świadkiem ukończenia pierwszego SUV-a zaprojektowanego przez jego zespół, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie dumni z naszego pierwszego SUV-a, który jest równie dużym samochodem Aston Martin jak każdy z naszych samochodów sportowych. Od mojego zespołu projektowego po inżynierów, zespół dynamiki pojazdów i wszystkich ekspertów, którzy ręcznie wytwarzają ten piękny samochód, tutaj w St Athan, DBX stał się samochodem, który wprowadzi Aston Martina w nową odważną erę. ”

 

Minister gospodarki, transportu i północnej Walii Ken Skates powiedział: „To historyczny moment dla Aston Martina i Walii. To także ogromna wygrana dla postawy rządu walijskiego.

 

„DBX jest wyjątkowym pojazdem jednej z najbardziej luksusowych marek samochodów na świecie i będzie miał kluczowe znaczenie dla planu rozwoju tej firmy oraz jej ambicji na przyszłość.

 

„Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, że ten fantastyczny SUV jest produkowany w Walii i zjeżdża z linii produkcyjnej. Mówi również wiele o poświęceniu i umiejętnościach światowej klasy siły roboczej, którą mamy tutaj w Walii. ”

Pierwsze dostawy DBX do klientów rozpoczną się w tym miesiącu, zgodnie z planem.Renault prezentuje Renault 5 Prototype
Concept Cars | 15.01.21

Renault prezentuje Renault 5 Prototype

Odrodzenie kultowego samochodu, bardziej nowoczesnego niż kiedykolwiek.

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda
Tuning | 27.10.21

Project 356 World Rally Tour: Antarktyda

Renée Brinkerhoff jeździła swoim Porsche 356 na całym świecie, teraz będzie jeździć na nartach swoim przeprojektowanym sportowym samochodem przez surowe warunki Antarktydy.

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem
Wiadomości | 20.02.21

Muzeum Porsche z perspektywy lotu dronem

W świecie fascynacji samochodami sportowymi nie ma lepszego wirtualnego sposobu na podziwianie widoku niż dronem.