Premiery | 29.03.23

Pierwsze zelektryfikowane Lamborghini Revuelto

Supersportowa hybryda o mocy 1015 KM z wolnossącym silnikiem V12 połączonym z ośmiobiegową, dwusprzęgłową poprzeczną skrzynią biegów i trzema silnikami elektrycznymi.

Oto długo oczekiwany zamiennik Aventadora, Lamborghini Revuelto. Nieuchronnie jest to hybryda plug-in, ale taka, która wykorzystuje wszystkie możliwości aby granica między Hypercar i Supercar była naprawdę niewyraźna. Nowe Revuelto to kamień milowy w historii Lamborghini i ważny filar strategii elektryfikacji marki.

 

W 60. rocznicę powstania marki Automobili Lamborghini prezentuje Revuelto, pierwszy supersportowy hybrydowy silnik V12 typu plug-in HPEV (High Performance Electric Vehicle). Revuelto definiuje nowy paradygmat pod względem osiągów, sportowego charakteru i przyjemności z jazdy oraz nowej koncepcji ramy z włókna węglowego. Moc 1015 KM jest dostarczana z połączonej mocy całkowicie nowego silnika spalinowego wraz z trzema silnikami elektrycznymi, wraz z dwusprzęgłową skrzynią biegów, która po raz pierwszy debiutuje w 12-cylindrowym Lamborghini.

 

Układ napędowy łączy w sobie elementy o wysokiej mocy właściwej: nowy silnik spalinowy o mocy 127 KM/litr działa synergicznie z dwoma przednimi silnikami osiowymi, które zapewniają znakomity stosunek masy do mocy, z silnikiem elektrycznym promieniowym umieszczonym nad pierwszą ośmiobiegową podwójną sprzęgłowa skrzynia biegów debiutująca w 12-cylindrowym Lamborghini. Trzy silniki elektryczne są zasilane przez akumulator litowo-jonowy o dużej mocy właściwej (4500 W/kg), który obsługuje również tryb jazdy w pełni elektryczny.

 

Włókno węglowe, wytwarzane przez rzemieślników w fabryce Sant'Agata Bolognese, jest głównym elementem konstrukcyjnym nowego samochodu, stosowanym nie tylko w kadłubie i ramie, ale także w wielu elementach nadwozia. Szerokie zastosowanie włókna węglowego i lekkich materiałów w połączeniu z potężną mocą silnika przyczynia się do osiągnięcia najlepszego stosunku masy do mocy w historii Lamborghini: 1,75 kg/CV.

 

Nowy Revuelto łączy te atrybuty, aby osiągać najlepsze osiągi w swoim segmencie: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy i prędkość maksymalna ponad 350 km/h. Liczby te w połączeniu z wyjątkową dynamiką uzyskaną dzięki wprowadzeniu elektrycznego wektorowania momentu obrotowego oraz napędu na cztery koła dostępnego również w trybie w pełni elektrycznym sprawiają, że supersportowy samochód Revuelto wyraża swoje wzmocnione właściwości zarówno na torze wyścigowym, jak i podczas codziennej jazdy.Dacia Bigster Concept
Concept Cars | 14.01.21

Dacia Bigster Concept

Prezentacja Bigster Concept otwiera nowe horyzonty dla Dacii w segmencie C.

Nowy SUV Peugeot 5008 prezentacja polskiej gamy
Wiadomości | 09.10.20

Nowy SUV Peugeot 5008 prezentacja polskiej gamy

Model 5008 został wyprodukowany w liczbie ponad 300 000 samochodów od debiutu w 2017 roku.

Nowy Nissan Navara światowa premiera online
Premiery | 05.11.20

Nowy Nissan Navara światowa premiera online

Poznaj nowego Nissana Navarę. Dzięki zaawansowanym funkcjom Nissan Intelligent Mobility pickup zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy.