Wiadomości | 16.08.22

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant luksusowej limuzyny EQE, dostępny podobnie jak ten ostatni z kluczowymi innowacjami EQS, a jednocześnie bardziej dynamiczny niż SUV EQS.


Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

Pod względem miejsca na głowę i nogi, a także na łokciach, pięciomiejscowy SUV EQE jest jednym z najbardziej przestronnych przedstawicieli w swojej klasie. SUV EQE świętuje swoją światową premierę 16 października 2022 roku.

 

SUV EQE bazuje na dużej platformie elektrycznej Mercedes-EQ. Ponadto posiada wnętrze, które zostało konsekwentnie zdigitalizowane. Opcjonalnie dostępny MBUX Hyperscreen realizuje to z imponującym efektem. Cała tablica przyrządów to jeden najlepszy panoramiczny ekran. Ekrany o wysokiej rozdzielczości pozornie płynnie łączą się pod pojedynczą szklaną osłoną.

 

Dominujące zewnętrzne otwory wentylacyjne mają konstrukcję turbinową. Celowo bawią się tematem hiperanalogu poprzez kontrast między zaawansowaną technologicznie precyzyjną mechaniką a cyfrowym, szklanym światem wyświetlaczy. Przednia część konsoli środkowej łączy się z deską rozdzielczą i jest wolnostojąca w przestrzeni. Taśma wentylacyjna z kokpitu jest wizualnie kontynuowana w przednich drzwiach. Unoszący się na wodzie zespół sterowania ze zintegrowanym mechanizmem otwierania drzwi i sterowania fotelami przejmuje funkcjonalną interpretację elementów, które niegdyś były czysto dekoracyjne.

 

Awangarda oraz tradycyjne materiały i kolory nadają wnętrzu wyjątkowy klimat. Pięć skoordynowanych kombinacji kolorystycznych podkreśla hojne poczucie przestronności. EQE SUV jest zanurzony w progresywnym i luksusowym świecie kolorów, obejmującym ciepłe i chłodne odcienie (np. ciepły, nowoczesny brąz balao łączy się z technoidalną szarością neva i biscay blue/black).

 

Hybrydowy element ozdobny łączy ciepło drewna z technicznym chłodem prawdziwego aluminium. Z drugiej strony wykończenie w antracytowym wykończeniu wypukłym 3D zawiera drobne metalowe pigmenty. Wyjątkową atmosferę tworzy również wycinany laserowo element ozdobny, podświetlony wzorem Mercedes-Benz.Wycieczka online po fabryce Audi w Ingolstadt
Wiadomości | 06.04.20

Wycieczka online po fabryce Audi w Ingolstadt

W ramach internetowego projektu AudiStream, wszyscy zainteresowani mogą zarezerwować wycieczkę online po fabryce i cieszyć się doświadczaniem Audi bez konieczności wychodzenia z domu.

KIA zaprezentowała nowe logo
Wiadomości | 10.01.21

KIA zaprezentowała nowe logo

Wideo z premiery. Nowe logo zawiera elementy symetrii, rytmu i wznoszące linie, które symbolizują rozwój marki z myślą o klientach.

Całkowicie nowa Kia Sportage
Premiery | 01.09.21

Całkowicie nowa Kia Sportage

Premiera online pierwszej wyłącznie europejskiej wersji Sportage w jej 28-letniej historii, również jako wersja hybrydowa typu plug-in. Na żywo podczas IAA Mobility w Monachium.