Wiadomości | 16.08.22

Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant luksusowej limuzyny EQE, dostępny podobnie jak ten ostatni z kluczowymi innowacjami EQS, a jednocześnie bardziej dynamiczny niż SUV EQS.


Pierwsze spojrzenie na wnętrze nowego Mercedesa EQE SUV

Pod względem miejsca na głowę i nogi, a także na łokciach, pięciomiejscowy SUV EQE jest jednym z najbardziej przestronnych przedstawicieli w swojej klasie. SUV EQE świętuje swoją światową premierę 16 października 2022 roku.

 

SUV EQE bazuje na dużej platformie elektrycznej Mercedes-EQ. Ponadto posiada wnętrze, które zostało konsekwentnie zdigitalizowane. Opcjonalnie dostępny MBUX Hyperscreen realizuje to z imponującym efektem. Cała tablica przyrządów to jeden najlepszy panoramiczny ekran. Ekrany o wysokiej rozdzielczości pozornie płynnie łączą się pod pojedynczą szklaną osłoną.

 

Dominujące zewnętrzne otwory wentylacyjne mają konstrukcję turbinową. Celowo bawią się tematem hiperanalogu poprzez kontrast między zaawansowaną technologicznie precyzyjną mechaniką a cyfrowym, szklanym światem wyświetlaczy. Przednia część konsoli środkowej łączy się z deską rozdzielczą i jest wolnostojąca w przestrzeni. Taśma wentylacyjna z kokpitu jest wizualnie kontynuowana w przednich drzwiach. Unoszący się na wodzie zespół sterowania ze zintegrowanym mechanizmem otwierania drzwi i sterowania fotelami przejmuje funkcjonalną interpretację elementów, które niegdyś były czysto dekoracyjne.

 

Awangarda oraz tradycyjne materiały i kolory nadają wnętrzu wyjątkowy klimat. Pięć skoordynowanych kombinacji kolorystycznych podkreśla hojne poczucie przestronności. EQE SUV jest zanurzony w progresywnym i luksusowym świecie kolorów, obejmującym ciepłe i chłodne odcienie (np. ciepły, nowoczesny brąz balao łączy się z technoidalną szarością neva i biscay blue/black).

 

Hybrydowy element ozdobny łączy ciepło drewna z technicznym chłodem prawdziwego aluminium. Z drugiej strony wykończenie w antracytowym wykończeniu wypukłym 3D zawiera drobne metalowe pigmenty. Wyjątkową atmosferę tworzy również wycinany laserowo element ozdobny, podświetlony wzorem Mercedes-Benz.Całkowicie nowa Honda BR-V
Premiery | 21.09.21

Całkowicie nowa Honda BR-V

Po raz pierwszy na świecie Honda wprowadza na rynek Indonezji zupełnie nową Hondę BR-V z nowym designem i bardziej wyrafinowanymi funkcjami.

Mercedes-Benz zaprezentuje nową Klasę T
Wiadomości | 28.03.22

Mercedes-Benz zaprezentuje nową Klasę T

Dzięki temu zupełnie nowemu modelowi marka Mercedes-Benz będzie oferować małego vana klasy premium dla aktywnego stylu życia.

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego
Elektryczne | 16.10.20

Renault Megane Evision przyszłość samochodu elektrycznego

Dziś Renault otwiera nowy rozdział w historii marki, przedstawiając Megane eVision - innowacyjny samochód pokazowy.