Wiadomości | 01.03.23

Pierwsze MINI „Made in Germany”

Przygotowania do uruchomienia produkcji idą pełną parą, wkrótce fabryka BMW w Lipsku rozpocznie produkcję w pełni elektrycznego nowego MINI Countryman.


Pierwsze MINI „Made in Germany”

Crossover, nowe MINI Countryman, które zjedzie z linii produkcyjnej w Lipsku pod koniec tego roku, będzie oferowany zarówno z napędem czysto elektrycznym, jak i silnikami spalinowymi.

 

Jako największy model marki, w pełni elektryczne MINI Countryman wprowadza nową rodzinę MINI w erę lokalnie bezemisyjnej elektromobilności. Transformacja w markę całkowicie elektryczną do 2030 roku rozpoczyna się od tej generacji modeli. Dzięki oszczędzającym miejsce komponentom, takim jak szczególnie płaski akumulator wysokonapięciowy, który również jest produkowany w zakładach BMW Group w Lipsku, MINI Countryman będzie oferować w przyszłości dodatkową przestrzeń i jeszcze większy komfort.

 

Dziś jeden na pięć modeli MINI jest już zelektryfikowany. W pełni elektryczna przyszłość MINI rozpocznie się w 2023 roku, między innymi od nowego MINI Countryman z fabryki BMW Group w Lipsku. Po raz pierwszy model MINI będzie produkowany w całości w Niemczech. Lokalnie bezemisyjny wszechstronny pojazd doskonale pasuje do zrównoważonego zakładu produkcyjnego BMW Group w Lipsku, jednej z najnowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych fabryk motoryzacyjnych na świecie.

 

5600 pracowników produkuje codziennie około 1000 pojazdów. Nowe MINI Countryman zjeżdża z linii produkcyjnej w Lipsku wraz z BMW serii 1, BMW serii 2 Gran Coupé i BMW serii 2 Active Tourer. Dzięki temu lokalizacja ta jest pierwszą fabryką, w której wspólnie produkowane są pojazdy marek BMW i MINI, po raz kolejny wykazując maksymalną elastyczność.

 

W tym celu BMW Group zwiększa do 2024 roku swoje moce produkcyjne w zakresie e-komponentów w zakładzie w Lipsku o osiem linii produkcyjnych i inwestuje ponad 800 milionów euro. Przyszła powierzchnia produkcyjna o powierzchni 150 000 metrów kwadratowych, na której będą wytwarzane komponenty elektroniczne, stanowi zrównoważoną inwestycję w przyszłą rentowność zakładu w Lipsku. Ekspansja wiąże się z bezpieczeństwem zatrudnienia, a nawet wzrostem zatrudnienia. Do 2024 roku przy produkcji komponentów elektronicznych ma być zatrudnionych ponad 1000 pracowników.Silnik Bugatti W16, jedyny 16-cylindrowy silnik na świecie stosowany w samochodzie
Wiadomości | 02.08.22

Silnik Bugatti W16, jedyny 16-cylindrowy silnik na świecie stosowany w samochodzie

8,0-litrowy silnik W16 napędza supersportowe samochody Bugatti od prawie 20 lat. Prawdziwe arcydzieło inżynierii, które stało się ikoną samą w sobie.

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE
Wiadomości | 29.07.21

Mercedes pokazał pierwsze zdjęcia elektrycznego sedana EQE

Elektryczna wersja Klasy E, trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Zadebiutuje na targach motoryzacyjnych IAA w Monachium 6 września.

Gorący sportowy sedan. Hyundai prezentuje premierę modelu Elantra N
Premiery | 14.07.21

Gorący sportowy sedan. Hyundai prezentuje premierę modelu Elantra N

Debiut Elantry N zapewnia najwyższy poziom wydajności submarki N w historii oraz łączy to, co najlepsze, wysokie osiągi i praktyczność.