Wiadomości | 01.03.23

Pierwsze MINI „Made in Germany”

Przygotowania do uruchomienia produkcji idą pełną parą, wkrótce fabryka BMW w Lipsku rozpocznie produkcję w pełni elektrycznego nowego MINI Countryman.


Pierwsze MINI „Made in Germany”

Crossover, nowe MINI Countryman, które zjedzie z linii produkcyjnej w Lipsku pod koniec tego roku, będzie oferowany zarówno z napędem czysto elektrycznym, jak i silnikami spalinowymi.

 

Jako największy model marki, w pełni elektryczne MINI Countryman wprowadza nową rodzinę MINI w erę lokalnie bezemisyjnej elektromobilności. Transformacja w markę całkowicie elektryczną do 2030 roku rozpoczyna się od tej generacji modeli. Dzięki oszczędzającym miejsce komponentom, takim jak szczególnie płaski akumulator wysokonapięciowy, który również jest produkowany w zakładach BMW Group w Lipsku, MINI Countryman będzie oferować w przyszłości dodatkową przestrzeń i jeszcze większy komfort.

 

Dziś jeden na pięć modeli MINI jest już zelektryfikowany. W pełni elektryczna przyszłość MINI rozpocznie się w 2023 roku, między innymi od nowego MINI Countryman z fabryki BMW Group w Lipsku. Po raz pierwszy model MINI będzie produkowany w całości w Niemczech. Lokalnie bezemisyjny wszechstronny pojazd doskonale pasuje do zrównoważonego zakładu produkcyjnego BMW Group w Lipsku, jednej z najnowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych fabryk motoryzacyjnych na świecie.

 

5600 pracowników produkuje codziennie około 1000 pojazdów. Nowe MINI Countryman zjeżdża z linii produkcyjnej w Lipsku wraz z BMW serii 1, BMW serii 2 Gran Coupé i BMW serii 2 Active Tourer. Dzięki temu lokalizacja ta jest pierwszą fabryką, w której wspólnie produkowane są pojazdy marek BMW i MINI, po raz kolejny wykazując maksymalną elastyczność.

 

W tym celu BMW Group zwiększa do 2024 roku swoje moce produkcyjne w zakresie e-komponentów w zakładzie w Lipsku o osiem linii produkcyjnych i inwestuje ponad 800 milionów euro. Przyszła powierzchnia produkcyjna o powierzchni 150 000 metrów kwadratowych, na której będą wytwarzane komponenty elektroniczne, stanowi zrównoważoną inwestycję w przyszłą rentowność zakładu w Lipsku. Ekspansja wiąże się z bezpieczeństwem zatrudnienia, a nawet wzrostem zatrudnienia. Do 2024 roku przy produkcji komponentów elektronicznych ma być zatrudnionych ponad 1000 pracowników.Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT
Premiery | 08.09.23

Lotus zaprezentował swoje pierwsze hyper-GT

Emeya to nowy elektryczny grand tourer (GT) firmy Lotus, zaprojektowany z myślą o kierowcach. Łączy w sobie bogatą historię firmy, osiągi samochodów sportowych i najnowsze technologie.

Audi RS 4 w wersji od ABT
Tuning | 01.10.20

Audi RS 4 w wersji od ABT

Obecne Audi RS 4 może pochwalić się imponującą linią rodową, która sięga RS2. Chociaż niedawno przeszedł lifting, ABT Sportsline już prezentuje kolejny etap swojej ewolucji. Specjalna edycja ABT RS4-S

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki
Wiadomości | 01.09.23

MINI Countryman oraz MINI Cooper, dwa nowe w pełni elektryczne modele marki

MINI konsekwentnie przechodzi na całkowicie elektryczną gamę modeli i na Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA w Monachium zaprezentuje dwóch członków nowej rodziny MINI.