Premiery | 01.04.22

Pierwsza w historii 300-konna Toyota GR Corolla

Premiera prosto z Long Beach w Kalifornii. To już oficjalne: mocny, stylowy i zwinny hot hatch, którego szukają kierowcy, jest już w drodze, pierwsza w historii Toyota Corolla GR.

Z obsesją na punkcie detali z zespołem TOYOTA GAZOO Racing na czele i głównym kierowcą Akio Toyoda, znanym również jako Morizo, podpisującym zgodę na zatwierdzenie, ten zupełnie nowy dodatek do rosnącej gamy samochodów sportowych Toyoty zapewnia osiągi, prowadzenie i funkcjonalność, które fani hot hatchy kochają.

 

>>> Sprawdź aktualną ofertę - cennik : Toyota Corolla. <<<

 

TOYOTA GAZOO Racing (TGR) prezentuje zupełnie nowy sportowy model GR Corolla. Światowa premiera 304-konnego hatchbacka opartego na 12. generacji najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji została zorganizowana w Long Beach w Kalifornii, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu zawodów driftingowych Formula Drift. GR Corolla trafi do sprzedaży najpierw w Japonii w drugiej połowie 2022 roku. Samochód nie będzie dostępny w Europie.

 

Napędzany lekkim, kompaktowym, ale mocnym, trzycylindrowym silnikiem G16E-GTS z turbodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, GR Corolla dostarcza 300 KM i 273 lb.-ft. momentu obrotowego. Zaprojektowany z myślą o szybkim przyspieszaniu w zakrętach, moc wyjściowa osiąga maksymalny moment obrotowy przy 3000-5500 obr./min, a maksymalna moc przy 6500 obr./min. Jego wywołująca dreszczyk moc jest przesyłana przez unikalny potrójny układ wydechowy, który został zaprojektowany w celu zmniejszenia ciśnienia wstecznego w celu uzyskania maksymalnej mocy.

 

Silnik G16-E współpracuje z opracowanym przez Toyotę układem napędowym GR-Four All-Wheel-Drive (AWD) opracowanym przez Toyotę. System ten daje kierowcom wybór pomiędzy 60-40, 50-50 lub 30-70 rozdziałem mocy na przednie i tylne koła. GR Corolla będzie oferowana wyłącznie z manualną skrzynią biegów, pozostając wiernym swoim korzeniom z wyścigów samochodowych.

 

Szeroki profil klapy i nisko położony środek ciężkości są zbudowane na platformie GA-C Toyoty, ze wzmocnionymi wzmocnieniami ramy opracowanymi specjalnie dla GR Corolla w fabryce GR w fabryce Toyota Motomachi. Funkcjonalne zewnętrzne otwory wentylacyjne i elementy aerodynamiczne dodatkowo wspierają stabilność układu kierowniczego.

 

GR Corolla będzie dostępna w dwóch wersjach, Core i Circuit Edition.

 

Core Grade będzie dostępny jeszcze w tym roku w kolorze białym, czarnym i Supersonic Red. Będzie on miał dach w kolorze, z tylnym spojlerem, wytłoczonymi bocznymi wahaczami GR-Four i szerokimi nadkolami. Wewnątrz, miejsca dla pięciu osób będą wyposażone w sportowe fotele z tkaniny z logo GR.

 

Circuit Edition będzie modelem limitowanym dostępnym w 2023 roku. Standardowe kolory to biały, Supersonic Red i Heavy Metal z tymi samymi wytłoczonymi bocznymi rockerami GR-Four i szerokimi błotnikami, co Core. Dodaje dach z kutego włókna węglowego, wentylowaną maskę silnika i sportowy tylny spojler, sportowe fotele Brin Naub® obszyte zamszem z czerwonymi akcentami i ekskluzywną w tym roku gałkę zmiany biegów sygnowaną Morizo.

 

GR Corolla będzie wyposażona w całkowicie nowy system multimedialny Toyota Audio Multimedia z ekranem dotykowym. Natomiast ceny zostaną ogłoszone później ale jeszcze w tym roku.

 

>>> Sprawdź aktualną ofertę - cennik : Toyota Corolla. <<<

 Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie
Premiery | 01.02.22

Aston Martin DBX 707 najpotężniejszy luksusowy SUV na świecie

Nowy DBX 707 to SUV jak żaden inny. Taki, który wynosi Astona Martina na szczyt segmentu. Unikalny silnik 4,0-litrowy V8 o mocy do 707 KM zwiastuje nową definicję osiągów i przyjemności z jazdy.

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car
Concept Cars | 14.07.21

Pininfarina TEOREMA Virtual Concept Car

Pierwszy całkowicie opracowany przy użyciu technologii VR futurystyczny samochód koncepcyjny.

Silnik Bugatti W16, jedyny 16-cylindrowy silnik na świecie stosowany w samochodzie
Wiadomości | 02.08.22

Silnik Bugatti W16, jedyny 16-cylindrowy silnik na świecie stosowany w samochodzie

8,0-litrowy silnik W16 napędza supersportowe samochody Bugatti od prawie 20 lat. Prawdziwe arcydzieło inżynierii, które stało się ikoną samą w sobie.