Premiery | 20.05.21

Ford F-150 Lightning

Najlepiej sprzedająca się ciężarówka w Ameryce od 44 lat, teraz zupełnie nowa w pełni elektryczna, wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Premiera wideo.

F-150 Lightning to najinteligentniejsza i najbardziej innowacyjna ciężarówka, jaką Ford kiedykolwiek zbudował. Od niemal natychmiastowego momentu obrotowego po inteligentne holowanie, bezproblemową łączność z aktualizacjami oprogramowania, a także zasilanie w domu, moc i cyfrowy ekran, który jest większy niż jakikolwiek inny obecnie oferowany w pełnowymiarowej ciężarówce - F-150 Lightning to doświadczenie związane z jazdą i posiadaniem w przeciwieństwie do innych.

 

F-150 Lightning opuści linię produkcyjną w przyszłym roku w nowej, zaawansowanej technologicznie fabryce, w której zastosowano zrównoważone praktyki produkcyjne w piętrowym kompleksie Rouge firmy Ford w Dearborn na obrzeżach Detroit.

 

„Zarówno dla Forda, jak i dla amerykańskiego przemysłu samochodowego, F-150 Lightning stanowi decydujący moment w dążeniu do bezemisyjnej, połączonej cyfrowo przyszłości” - powiedział Bill Ford, prezes Ford Motor Company. „Seria F jest najlepszą w Ameryce - sprzedaje ciężarówkę od 44 lat, kręgosłup pracy w całym kraju i godną zaufania ikonę od pokoleń klientów. Teraz rewolucjonizujemy ją dla nowego pokolenia ”.

 

F-150 Lightning jest filarem wartego ponad 22 miliardy dolarów globalnego planu firmy dotyczącego pojazdów elektrycznych, mającego na celu przewodzenie elektryfikacji w obszarach silnych. Ford zaczyna od bezemisyjnych wersji swoich najpopularniejszych i najbardziej lubianych franczyz - Mustanga, Transita i F-150 - a w nadchodzących latach będzie znacznie więcej.

 

Niesamowicie szybki, cichy i płynny, F-150 Lightning zapewnia nowe wrażenia właścicielom ciężarówek w cenie początkowej porównywalnej z dzisiejszymi podobnie skonfigurowanymi ciężarówkami F-150. Platforma elektryczna otwiera również nowe możliwości - takie jak wystarczająca ilość energii do zasilania całego domu i ogromny zamykany puf z zapasem mocy i ładowania. Ford wdroży standardowe, bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania - zwane Ford Power-Up - w celu ulepszenia technologii, dodania nowych funkcji i naprawienia problemów bez konieczności odwiedzania dealera.


F-150 Lightning ma 563 koni mechanicznych i 775 funtów na stopę. prawie natychmiastowego momentu obrotowego - więcej niż jakikolwiek F-150 kiedykolwiek - i czas 0-100 km na godzinę w średnim 4-sekundowym zakresie, gdy jest wyposażony w akumulator o zwiększonym zasięgu, w oparciu o typową metodologię branżową. F-150 Lightning ma na celu maksymalną ładowność 2000 funtów w modelu o standardowym zasięgu z 18-calowymi kołami i maksymalnie 10000 funtów dostępnego uciągu na ciężarówkach XLT i Lariat z akumulatorem o zwiększonym zasięgu i pakietem Max Trailer Tow. Nisko położony środek ciężkości zapewnia jeszcze pewniejsze prowadzenie, niezależnie od tego, czy jedziesz po drogach nasiąkniętych deszczem, czy po piasku.

 

#AutoShowMedia #F150Lightning #Ford #FordF150LightningCUPRA Formentor e-HYBRID
Wiadomości | 17.02.21

CUPRA Formentor e-HYBRID

Hiszpańska marka rozszerza ofertę autorskiego CUV-a o dwie wersje napędu hybrydowego. WIDEO

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT
Tuning | 02.06.21

Unikalny egzemplarz specjalnej edycji McLarena 765LT

McLaren 765LT to najnowszy z linii Longtail McLaren i najbardziej dynamicznie zaawansowany i wciągający model LT w historii McLaren Automotive.

Mercedes-Benz planuje zbudować własną nawigację
Wiadomości | 28.02.23

Mercedes-Benz planuje zbudować własną nawigację

Mercedes-Benz i Google łączą siły, aby stworzyć nawigację nowej generacji, jednocześnie będzie pierwszym producentem samochodów, który zbuduje własną markową nawigację.